بلیط هواپیما

حقایقی باورنکردنی از تمدن اسرار آمیز مایا

مطمئنا تا حالا نام تمدن مایا (Maya civilization) را شنیده اید یا درباره ی آن اطلاعاتی کسب کرده اید. قومی باهوش از آمریکای جنوبی که به دلیل علوم پیشرفته و عجیبی که آن دوران در زمینه ی ستاره ها، ریاضیات و هنر و معماری داشته اند، مشهورند. گفته های زیادی درباره ی مایاها وجود دارد که آن ها با علمی که در آن دوران داشته اند، مطمئنا موجوداتی فرا زمینی بوده اند یا… تصورات اشتباه دیگری از این قبیل که مطمئنا این فهرست از الی گشت می تواند حقایق درست و مطمئنی از این قوم را در اختیارتان قرار دهد. در ادامه همراه ما باشید:

تمدن مایا

مطالب مرتبط:
جالب ترین وسایل نقلیه دور دنیا
تصاویری جالب از سواحلی با شن هایی به رنگ سیاه

مایا و آغاز جهان…
با توجه به آنچه مایاها گفته اند، جهان در روز ۱۱ آگوست سال ۳۱۱۴ قبل از میلاد مسیح بوجود آمد.
فرهنگی که هنوز پار برجاست…
مایاها واقعا ناپدید نشده اند و با توجه به تحقیقاتی که انجام شده، مشخص شده که حدود ۶ یا ۷ میلیون نفر آنها در حال حاضر در قاره ی آمریکا زندگی می کنند. بعضی از آنها تواسنته اند خودشان را با زندگی جدید وفق دهند اما خیلی از آنها هنوز هم طبق فرهنگ و سنت هایشان عمل می کنند و زبان مایایی را به عنوان زبان اول برای خود انتخاب کرده و از آن استفاده می کنند. بیشتر مایاها هنوز هم در کشور مکزیک و در شهرهای Tabasco و Quintana و بعضی از آنها هم در کشورهای ناحیه ی آمریکای مرکزی مثل گواتمالا و هندوراس و ال سالوادور زندگی می کنند.
کودکان مایا…
مطمئنا ملاک های زیبایی در گذشته، آن هم وقتی داریم درباره ی گذشته های خیلی دور صحبت می کنیم، با امروز تفاوت زیادی داشته است. طبق شواهدی که دانشمندان ارائه کرده اند، مایاها همیشه دوست داشته اند تا بچه هایشان توانایی های خیلی خاصی داشته باشند. آنها، پیشانی پهن را جذاب می دانسته اند و به همین دلیل تخته هایی روی پیشانی بچه هایشان فشار می داده اند تا پهن شود! حقیقت جالب دیگری که درباره ی این قوم وجود دارد این است که چشم چپ در میان آنها، یکی از ملاک های زیبایی بوده است و به همین دلیل خانواده ها از دوران نوزادی، درمقابل چشم فرزندانشان آویزه هایی را قرار داده و تکان می داده اند تا در اثر این کار، چشم هایشان چپ شده و زیبا شوند!

مردم مایا
مایاهایی که قربانی می کرده اند…
گفته های زیادی درباره ی اینکه مایاها انسان ها را قربانی می کرده اند وجود دارد و ثابت شده که این گفته ها حقیقت دارد. در واقع این یکی از بارزترین موضوعاتی است که مردم از مایاها می دانند. آنها انسان ها را برای هدف های پزشکی و مذهبی قربانی می کرده اند و این کار را هنوز هم انجام می دهند. البته نترسید! آنها امروزه از خون مرغ به جای خون انسان استفاده می کنند. در واقع مردم مایا هنوز هم که هنوز است سنت ها و آیین های خاصشان را مانند جشن و ها و پایکوبی ها خاص و متفاوت، قربانی کردن، استفاده از دعا و نماز و… انجام می دهند.
مایاها و پیشگویی پایان دنیا…
چیزی که باید اول از همه بدانید این است که مایاها تقویم های مختلفی دارند که همگی با هم در ارتباط هستند. طبق افسانه ها در یکی از این تقویم ها که شکل آن را می توانید در زیر ببینید (Long count)، زمان به پایان رسیدن دنیا مشخص شده است.

تقویم مایاها | قوم مایا

در این تقویم، آخرین خلق در تاریخ ۱۲٫۱۹٫۱۹٫۱۷٫۱۹ اتفاق می افتد و بعد از آن زمان برگزاری جشن بزرگ به دلیل به آخر رسیدن چرخه ی آفرینش است. اما این جمله یعنی چه؟ در واقع این جمله به معنای پایان دنیا نیست بلکه به معنای پایان سال قبل و شروع سال جدید است. این دقیقا مثل این موضوع است که بگوییم دنیا هر سال در تاریخ ۳۱ دسامبر به انتها می رسد!

منبع: ancient-code.com

چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!
چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!
نگاه کردن به این خانه افسردگی را درمان می کند! + تصاویر
نگاه کردن به این خانه افسردگی را درمان می کند! + تصاویر
این دیوار از آدامس است!
این دیوار از آدامس است!
معرفی برترین جاذبه های گردشگری آمریکا
معرفی برترین جاذبه های گردشگری آمریکا