بلیط هواپیما

راز تراس های اسرار آمیز پرو

مورای در پرو

کشور پرو دارای تعدادی از تاریخی ترین و اسرار آمیز ترین مکان های روی زمین است که با گذشت قرن ها هنوز هم راز آن ها مشخص نشده است. یکی از این سازه ها مورای نام دارد. وقتی که به کشور پرو می روید تقریبا ۵۰ کیلومتر که از جایی به نام    Cusco رد می شوید، می توانید بقایای به جا مانده از شاهکار اینکاها به نام مورای را ببینید. در مورد مورای در پرو اطلاعات زیادی در کتاب ها نوشته نشده است، اگر دوست دارید تا راز این سازه های عجیب را بدانید با الی گشت همراه باشید مطمئنا لذت خواهید برد.

مورای در پرو
مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی پرو
سفری اسرارآمیز به ماچو پیچو در پرو + ویدیو

یکی از حیرت آورترین بناهای اینکاها به نام مورای سایتی باستانی است که در ۵۰ کیلومتری شمال غربی جایی به نام کزکو و غرب روستای ماراس قرار گرفته است. مورای که حالت کاسه ای شکلی دارد در واقع از تراس های سبز رنگی ساخته شده است که به تئاترهای روم باستان بسیار شباهت دارد بزرگ ترین این تراس ها در مرکز قرار گرفته است و علاوه بر اینکه اندازه های بزرگی دارند تا عمق ۱۵۰ متری هم به داخل فرو رفته اند!

در کناره های این تراس ها پله هایی از سنگ وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها بالا بروند و یا به عمق داخلی ترین دایره بروند و بیرون بیایند، هنوز هم راز ساخت تراس های مورای در پرو مشخص نشده است اما پر رنگ ترین تئوری ای که در این مورد وجود دارد این است که از این زمین ها به عنوان ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی استفاده می شده است.

عکس مورای در پرو

یکی از چشم گیرترین خصوصیات این منطقه اختلاف دمایی است که بین بالاترین تراس تا پایین ترین تراس وجود دارد تا جایی که گاهی این اختلاف به ۱۵ درجه ی سانتیگراد هم می رسد! تحقیقات نشان داده که خاکی که در امپراطوری اینکاها وجود دارد به تمام این دایره ها آورده شده است حالا این باور به وجود آمده است که تراس های مورای در پرو بوسیله ی دانشمندان اینکایی مورد مطالعه قرار می گرفته است تا بتواند محصولات گیاهی مختلف را مورد آزمایش قرار بدهند تا از این طریق متوجه شوند کدام یک از محصولات محلی منطقه برای پرورش در جاهای دیگر هم مناسب است.

پله های مورای در پرو

یکی دیگر از معماری هایی که در مورد مورای در پرو وجود دارد این است که زهکشی آبراهه ها چطور انجام شده است به طوری که حتی هر چقدر باران هم ببارد باز هم در داخلی ترین دایره هیچ وقت سیل جاری نمی شود. بنابراین این احتمال می رود که کانال های زیر زمینی ای وجود دارد که آب را به داخل می کشد.

مورای پرو

ممکن است هیچ وقت متوجه نشویم که مورای در پرو دقیقا به چه دلیل ساخته شده است اما تئوری ایستگاه تحقیقات کشاورزی بودن آن یکی از پر طرفدارترین تئوری هاست. جالب این که بدانید بشتر از ۶۰ درصد محصولات غذایی دنیا از آند تهیه می شود.

در سفر به پرو حتما زمان زیادی بگذارید و از این جاذبه دیدن کنید.

سفر به کوبا آن هم در یک نگاه!
سفر به کوبا آن هم در یک نگاه!
این رنگ ها فقط در این نقطه زمین دیده می شوند!
این رنگ ها فقط در این نقطه زمین دیده می شوند!
شهر عجایب، ریودوژانیرو
شهر عجایب، ریودوژانیرو
همه چیز درباره تاریخ اکوادور
همه چیز درباره تاریخ اکوادور