بلیط هواپیما

راز خطوط اسرار آمیز و جنجالی پاراکاس در پرو چیست؟

خطوط پاراکاس در پرو (Paracas Candelabra of Peru)

خطوط نازاکا در جنوب پرو را می توان عالی ترین نمونه ی خط های غیر طبیعی و غیر نرمال روی زمین دانست، اما این خطوط تنها خطوط در بیابان نازاکا نیستند. در واقع در ۲۰۰ کیلومتری شمال غربی نازاکا، خطوط تقریبا مشابه دیگری وجود دارند که به نسبت خطوط نازاکا کمتر شناخته شده اند، با این حال از مشهورترین ها روی کره ی زمین هستند و به آنها خطوط پاراکاس در پرو گفته می شود، خطوط اسرار آمیزی که مانند رازی سر به مهر می مانند و به خاطرشکل و شمایلشان که به شمعدان ها شباهت دارد، به آنها «خطوط شمعدانی» هم می گویند. با الی گشت همراه باشید:

خطوط پاراکاس در پرو
مطالب مرتبط:
رازهای تاریک پرو دنیا را متعجب کرد!
جنجالی ترین جاذبه دنیا، خطوط صحرای نازکا

خطوط پاراکاس در پرو روی خاک و در عمق ۲ متری کنده شده است. ارتفاع این خط ها به ۱۸۱ متر می رسد و به قدری اندازه ی آن بزرگ است که از فاصله ی ۲۰ کیلومتری دریا هم دیده می شود. گفته می شود که این خط ها متعلق به مردم ماقبل تاریخ پاراکاس است، هر چند این گفته هنوز هم به اثبات نرسیده است که آیا آنها هم در خلق این خطوط دخیل بوده اند یا خیر.

فرنک جوزف که تئوریست معروفی است، در این باره تحقیقات زیادی کرده است و در این مورد هم نظراتی دارد. او معتقد است که ساکنان منطقه ی پاراکاس در ان دوران برای جمع آوری گیاهان به شمال کالیفرنیا می روند و برای اینکه راه را گم نکنند، این خطوط را رسم می کنند. البته این موضوع فقط در حد تئوری است. افراد محلی اعتقاد دارند که ماهیگیران این خطوط را برای احراز هویت شبه جزیره رسم کرده اند.

خطوط پاراکاس پرو

اما چیزی که مشخص است این است که خطوط پاراکاس در پرو هنوز هم معما هستند. این خطوط به همراه خط های نازاکا اثباتی بر این مدعا هستند که ما چقدر کم از این مکان ها و فرهنگ آنها می دانیم.

خطوط پاراکاس

حقایقی از خطوط پاراکاس در پرو

  • طبق تحقیقاتی که انجام شده است فرانسیس جوزف تئوری دان به این نتیجه رسیده که گیاهی که ساکنان پاراکاس به دنبال آن بوه اند، از نوع توهم زا بوده است و ساکنان ماقبل تاریخ پاراکاسی به سفر می روند تا این گیاه را پیدا کنند.
  • به خطوط اسرارآمیزی مانند خطوط نازاکا و یا خطوط پاراکاس که مانند نشانه گذاری های رمزی هستند و بر روی زمین کشیده می شوند و معمولا چند صد متر طول دارند، خطوط ژئوگلیف (geoglyphs) گفته می شوند. این خطوط، امکان دارد که برداشت های ذهنی اشخاص باشد. خط های ژئوگلیف که دو نوع مشهور آنها در کشور پرو و توسط انسان های ماقبل تاریخ کشیده شده است، هنوز هم برای تئورین ها معما اند.
  • پیشنهاد می کنیم اگر سفر به پرو داشتید و خواستید از این خطوط دیدن کنید، حتما این کار را تحت نظر یک راهنمای مجرب انجام دهید.
این کوه در بولیوی انسان می خورد!
این کوه در بولیوی انسان می خورد!
سفر به جزیره ایستر و مجسمه‌ های عجیبش +‌ ویدیو
سفر به جزیره ایستر و مجسمه‌ های عجیبش +‌ ویدیو
راهنمای سفر به آمریکای جنوبی
راهنمای سفر به آمریکای جنوبی
این درخت راه می رود!
این درخت راه می رود!