کره هایی ۳ میلیون ساله که به دست فرازمینی ها ساخته شده!

کره های کلرکس دورپ | Klerksdorp Spheres

زمین پر از شگفتی است و با وجود پیشرفت علم، هنوز معماهای اسرارآمیزی در گوشه و کنار دنیا وجود دارند. برخی از این معماها آنقدر عجیب هستند که هنوز که هنوز است علم از پاسخگویی به آن ها بازمانده و جوابی برای آن ها ندارد. یکی از عجیب ترین معماهای زمین سنگ هایی به نام کره های کلرکس دورپ هستند. این کره ها به صورت اشکالی منظم هستند و انگار که کار دست انسان هستند، اما قسمت عجیب و مرموز ماجرا وقتی است که می فهمیم کره ها متعلق به ۳ میلیون سال پیش هستند؛ یعنی میلیون ها سال پیش از آنکه بشر وجود داشته باشد!!! با این حساب این سوال پیش می آید که پس این کره ها را چه کسی ساخته است؟

کره های کلرکس دورپ

کشفی اسرارآمیز در دل معادن آفریقا

مطالب مرتبط:
عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!
۱۳ حقیقت عجیب و باورنکردنی از علم نجوم
آیا می دانستید شفق های قطبی صدا دارند!؟

در شهر کوچک اوتوسدال در شمال غربی آفریقای جنوبی معدن کاران مشغول کار و حفاری در معادن سنگ پروفیلیت بودند که ناگهان کره های فلزی عجیبی را کشف کردند. این سنگ ها به خاطر شهری که در آن پیدا شده اند به کره های کلرکس دورپ شهرت پیدا کردند و در اندازه های مختلفی وجود دارند. برخی از آن ها کمتر از یک سانتی متر قطر دارند و برخی دیگر از ۱۰ سانتی متر هم بزرگ تر هستند. قسمت اسرارآمیز ماجرا در این است که هرکس، از محققین گرفته تا دانشمندان و باستان شناسان به این کره ها نگاه می کند به این نتیجه می رسد که کره های کلرکس دورپ نمی توانند به صورت طبیعی به وجود آمده باشند! در نظر اول می توان این طور نتیجه گیری کرد که انسان ها این کره ها را ساخته اند، اما بعد متوجه می شویم که کره ها متعلق به ۳ میلیون سال پیش هستند و زمان هنوز بسیار جوان بوده است! میلیون ها سال باید سپری می شد تا بالاخره انسان ها پا روی این کره خاکی بگذارند. با این حساب، کدامین موجود هوشمندی این کره ها را با این ظرافت ساخته است؟ آیا پای بیگانگان و فرازمینی ها در این قضیه مطرح است؟ این موضوع توجه همگان را به کره های کلرکس دورپ جلب کرد و به ویژه گروه هایی که طرفدار نظریه «بیگانگان باستانی» هستند بسیار به این کره ها علاقه مند شدند.

کره های اسرارآمیز

سازه هایی فراتر از زمان خود!

کره های کلرکس دورپ معمولا به عنوان «مصنوعات اشتباهی» طبقه بندی می شوند. این اصطلاح به کشفیات و یافته های باستان شناسی اطلاق می شود که از زمان خود بسیار فراتر هستند و بر اساس علم باستان شناسی و تاریخ نمی توانند وجود داشته باشند! این یافته ها اغلب نشانه هوشی بسیار برتر و فناوری های بسیار پیشرفته ای هستند که طبعا در آن دوران نباید وجود می داشتند. این کشفیات آنقدر عجیب هستند که باعث تقویت نظریه بیگانگان و فرازمینی ها شده است. کره های کلرکس دورپ نیز جزء همین دسته بندی هستند که هنوز علم نتوانسته پاسخی منطقی برای وجود آن ها پیدا کند.

آیا این کره ها تخم دایناسور هستند؟

این کره ها از ترکیب رسوبات آتشفشانی، خاکستر یا هر دو ساخته شده است که ۳ میلیون سال پیش به این شکل متراکم شده اند. کره های کلکرس دورپ به شکل بیضی یا گرد و کروی دارند و به همین دلیل در ابتدا با تخم دایناسور اشتباه گرفته شدند. برخی دیگر هم وجود فرازمینی ها را مطرح کردند و معتقدند که این کره ها را بیگانگان باستانی ساخته اند!

کشف کره هایی عجیب

احتمالات علمی در مورد شکل گیری کره ها

چیزی که باعث اسرارآمیز بودن این کره ها می شود وجود شیارهایی است که دورتادور کره ها وجود دارند. البته امروزه محققین بر این باورند که شکل کروی و حتی شیارها نیز به صورت طبیعی به وجود آمده اند و بر اثر تراکم ذرات تشکیل دهنده و در طول میلیون ها سال به وجود آمده اند! نمونه های تقریبا مشابهی وجود دارند که در مناطق مختلف کشف شده اند. از جمله این نمونه ها می توان به مرمرهای موکی (Moqui marbles) در یوتای جنوبی و تراکم کربناتی در نیویورک اشاره کرد. علاوه بر این، چنین تراکم و شکل گیری عجیبی در استرالیا نیز کشف شده که آن ها نیز متعلق به ۲٫۸ میلیون سال پیش هستند.

کشف کره های ماوراالطبیعه

با توجه به ظاهر عجیب و اسرارآمیز کره های کلرکس دورپ شایعات زیاد و غلطی در این مورد رواج پیدا کرده اند. یکی از این شایعات اینطور می گوید که ناسا کره هایی را پیدا کرده است که تعادل بسیار دقیقی دارند و تنها در حالت جاذبه صفر می توانسته اند ساخته شوند. البته ناسا هیچ گزارشی مبنی بر کشف چنین کره هایی منتشر نکرده و این ادعا را غلط می داند. شایعه دیگر می گوید که کره های کلرکس دورپ از جنس فلزی «سخت تر از فولاد» ساخته شده اند. این هم ادعای بسیار غلطی است چون فولاد با توجه به نوع آلیاژ و ترکیباتش می تواند شدت سختی متفاوتی داشته باشد.

کره های کلرکس دورپ در حال حاضر در موزه ای در شهر کلرکس دورپ، در فاصله ۷۰ کیلومتری اوتوسدال نگهداری می شوند. با این که توجیحات علمی ای برای شکل گیری این کره ها ارائه شده اما باز هم وقتی از نزدیک به کره ها و شیارهای روی آن نگاه می کنیم به سختی می توانیم باور کنیم که طبیعت آن ها را به وجود آورده باشد!

منبع: amusingplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد