راهنمای اقامتی چند ماهه در بانکوک تایلند

چگونه خود را برای اقامت در بانکوک آماده کنیم؟ 

بانکوک یک شهر شلوغ و دوست داشتنی است که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. شرایط اقامت تایلند،  این شهر را تبدیل محلی ایده آل برای کسانی کرده است از مناطق دور دست برای زندگی و کار به این شهر مهاجرت کرده اند. به این گروه از افراد؛ Digital Nomads گفته می شود. (این افراد به اصطلاح کسانی هستند که با استفاده از فناوری های ارتباط از راه دور، شغل خود را اداره کرده و در آمد کسب می کنند اما طریقه زندگی آن ها متاثر از افراد قبایل سنتی است. به تازگی این سبک زندگی در بین مردم غرب رواج زیادی پیدا کرده و بسیاری از آن ها با این هدف به کشورهای آسیایی سفر می کنند)

ما حدود ۲ ماه با این سبک در شمال بانکوک زندگی کرده و آن را محل خوبی برای انتخاب به عنوان محل اقامت و پایگاه خود یافتیم. این یادداشت با این هدف می نویسیم که اگر کسی قصد سفر به تایلند و  دورکاری را دارد از تجربیات ما استفاده کند. تا بتواند از اقامت بهتر و راحت تری با توجه به شناختی که حاصل می کند، برخوردار شود.

مطالب مرتبط:
اقامت با کمتر از ۱۰۰ دلار در بانکوک، بالی و مالدیو
رستوران هایی برای روح و شکم در بانکوک
bangkok-skyscrapers

بهترین محل زندگی در بانکوک کجاست؟

زمانی که ما با هدف چند ماه زندگی به شهر بانکوک آمدیم، در ابتدا شروع کردیم تا در محله هایی که مورد علاقه مان بود جستجو کنیم. ما به دنبال محلی مناسب بودیم که از اماکن توریستی و اداری گران قیمت دور بوده و در عین حال دارای خطوط ارتباط مناسبی برای دسترسی به مراکز شهر باشد و در عین حال رستوران ها و غذا فروشی های خوبی داشته باشد.

ما توصیه می کنیم برای گشتن به دنبال خانه، یک بلیط سفر یک روزه BTS Skytrain یا قطارهای هوایی بانکوک را برای خط سبز یا MRT خط آبی را خریداری کرده و در محله های مورد نظر خود در مرکز شهر پیاده شوید. به این ترتیب شما مناطق مختلفی را دیده و می توانید براساس سلیقه و خواسته هایتان یکی از این محلات را برای زندگی را انتخاب کنید. مناطق شمال مناطق شمال بنای یادبود پیروزی (Victory Monument) محله ای جدید و مناسب است، اگر در پی مناطق ارزان تر هستید هم کمی بیشتر به سمت شمال بروید.  در مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی شهر و در حاشیه رود Chao Phraya می توانید موارد مناسب زیادی از قبیل محله Bang Chak پیدا کنید و با قیمت و بودجه مناسب تری خانه مناسبی را بیابید.

bangkok-condo-apartment-for-digital-nomads

گزینه های اقامتی و هزینه های آن ها به چه شکل است؟

زمانی که محله دلخواه خود را برای زندگی پیدا کردید، وقت این است که در آن اتاق، خانه یا آپارتمان مناسبی پیدا کنید.  در سال های اخیر تعداد زیادی condo که آپارتمان هایی با امکانات کامل محسوب می شوند، در سراسر بانکوک ساخته شده و در کنار ساختمان های کم ارتفاع تر قدیمی قرار گرفته اند.

هر دوی این گزینه ها برای اقامت مناسب بوده و بهترین راه برای کسب اطلاع درباره وجود محلی مناسب برای اجاره در ان ها، سوال کردن از نگهبان ها یا مسئول ساختمان است. در برخی از ساختمان ها به شما اجازه دیدن محل و موقعیت داده شده و در برخی دیگر به شما شماره تماس دفاتر مسوول اجاره این آپارتمان ها ارائه می شود.  در هر صورت نیازی نیست که شما یک فهرست بلند بالا تهیه کرده و درباره همه آن ها فکر کنید. بیشتر صاحبخانه ها در جست وجوی مستاجر برای دست کم ۳ ماه هستند و شما باید هزینه دو ماه اجاره را نیز به عنوان پول پیش پرداخت کنید. اگر شما هم مانند ما در جست وجوی مواردی هستنید که کمتر از ۳ ماه باشد می توانید برای اجتناب از دردسر و مشکلات جست وجوی خانه و قرارداد، از خدمات AirBnB استفاده کنید.

ما حدود ۴۳۰ دلار در ماه برای یک سرویس آپارتمان یک خوابه در منطقه Bang Sue در شمال بانکوک پرداخت کردیم که شامل تمامی هزینه قبض ها و همچنین اجاره استفاده نا محدود از استخر می شد. به خاطر داشته باشید که در بانکوک موارد غیر قانونی اجاره نیز وجود دارد و بهتر است حتما نسبت به انجام تمام مراحل قانونی و اطمینان از قانونی بودن صاحبخانه اقدام کنید. اگر به صورت مستقیم با صاحبخانه وارد قرارداد شوید باید حدود ماهانه ۳۰۰ دلار شامل تمام قبض ها برای یک آپارتمان ساده پرداخته برای مجتمع های مدرن تر با امکاناتی مانند استخر؛ سالن ورزشی، کافه و فروشگاه  این مبلغ بیشتر می شود. بنابراین پیش از امضای قرارداد، دقیقا از تمامی مواردی که شامل خدمات ارائه شده می شود، اطمینان حاصل کنید. هزینه برق در این شهر معمولا ارزان است اما اگر تمام روز را در خانه باشید و سیستم تهویه روشن باشد، مبلغ قبض برق زیاد خواهد شد. پس حواستان باشد که آخر ماه مجبور نشوید کلی پول برای قبض برق پرداخت کنید بدون اینکه از قبل فکرش را کرده باشید.

مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
برای خرید در بانکوک کجا بریم؟
برای خرید در بانکوک کجا بریم؟
رز گاردن در بانکوک + تصویر
رز گاردن در بانکوک + تصویر
اطلاعات کامل رستوران های معروف بانکوک
اطلاعات کامل رستوران های معروف بانکوک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code