چگونه بهترین تجربه بازدید از موزه ها را داشته باشیم؟

راهنمای بازدید از موزه های اروپا

بعضی از افراد به اروپا می آیند، وارد موزه های مشهور، کلیسا ها و مکان های تاریخی آن می شوند،‌ چند دقیقه ای قدم می زنند، آثار را تماشا می کنند و سپس خارج می شوند. اما با کمی آگاهی و اطلاعات، بازدید شما خیلی دل‌نشین تر و بهتر خواهد بود.

مطالب مرتبط:
موزه مصرشناسی تورین در ایتالیا
خودتان را به یک آخر هفته ی تاریخی مهمان کنید!

اروپا گنجینه ای بی نظیر از آثار هنری و تاریخی است. بعضی ها معتقدند که بازدید از بزرگ ترین موزه های دنیا در اروپا، مهم ترین کاری است که در سفر به این قاره باید انجام دهند. اما برخی دیگر موزه ها را حوصله سر بر و خسته کننده می دانند. اما مسئله ای که مهم است اینکه، مثلاً، لازم نیست حتماً‌ فوتبالیست باشید تا از دیدن فوتبال لذت ببرید. همین امر در مورد موزه ها و آثار هنری هم صدق می کند. پس لازم نیست نقاش یا هنرمند باشید تا از دیدن این موزه ها لذت ببرید. فقط کافیست به این موزه ها بروید و در زیبایی آثار آن غرق شوید. ولی با این حال،‌اگر به موارد زیر دقت کنید بازدید بهتر و لذت بخش‌تری از موزه های اروپا خواهید داشت. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا نکاتی را در مورد چگونه داشتن بهترین تجربه بازدید از موزه های اروپا را ارائه کنیم.

موزه های اروپا

در مورد تاریخ و هنر یاد بگیرید

اگر به برجسته ترین موزه های اروپا،‌ مثل موزه ی ملی باستان شناسی در آتن بروید، از ظاهر خیلی از افراد مشخص است که از بازدید خود لذت می برند. بعضی ها هم شاید از ظاهرشان مشخص باشد که از آثار موجود در موزه خوششان نیامده است. شما هم ممکن است همین حس را داشته باشید و از خودتان بپرسید که چطور ممکن است کسی از این آثار خوشش بیاید؟ اما اگر چند وقت بعد و بعد از گذراندن چند واحد درس تاریخ مجدداً‌ از همین موزه بازدید کنید، اوضاع فرق کند و خیلی بیشتر تحت تاثیر قرار بگیرید. این تغییر احساس به خاطر تغییر در اطلاعات شما است. بنابراین حتماً‌ قبل از بازدید از هر موزه ای در مورد آثارش مطالعه کنید و اطلاعاتی را به دست بیاورید تا بازدید برایتان جذاب تر شود. تصور کنید از آثاری بازدید می کنید که می دانید چه موقع ساخته شده‌اند،‌ چه کسی آنها را ساخته، هزینه ساخت آنها را چه کسی پرداخت کرده، چه نمادهایی در آن به کار رفته و … در این صورت بازدید خیلی جذاب تر می شود.

شاهکارهای هنری را از دست ندهید

یک تصور اشتباه و متداولی که وجود دارد این است که موزه های بزرگ دنیا همگی فقط آثارهای برجسته را در خود نگهداری می کنند. اما واقعیت این است که تنها بخشی از آثار هر موزه مهم تر هستند و بازدید از آنها ضروری است و اینکه شما نمی توانید از همه ی آثار موجود در یک موزه بازدید کنید. با استفاده از راهنماهای گردشگری یا کتابچه های موجود در موزه ها،‌می توانید مهم ترین آثار موجود در موزه را شناسایی کنید و فقط از آنها بازدید کنید. کتابچه های بعضی از موزه ها لیستی از مهم ترین آثار موجود در آن موزه را هم ارائه می کند. پس یک راهکار این است که، در ابتدای بازدید که انرژی و حوصله بیشتری دارید، از این آثار معروف تر دیدن کنید و بازدید از سایر آثار موزه را به انتهای وقت موکول کنید که اگر هم حوصله نداشتید و یا خسته شدید،‌ چیز مهمی را از دست نداده باشید.

موزه های اروپا

زمان بیشتری را برای هر اثر اختصاص دهید

اگر علاقه خاصی به یک اثر مانند Mona Lisa و یا The last supper دارید، زمان بیشتری را در کنار این آثار بگذرانید و از توضیحات راهنماهای مختلفی که از آنجا عبور می کنند استفاده کنید. هریک از این راهنماها تحقیقات خاصی در مورد این آثار کرده اند و اطلاعاتشان با دیگری فرق می کند. بنابراین توضیحات هریک از آن‌ها برای شما مکمل یکدیگر خواهند بود و اطلاعات بیشتری در مورد اثر هنری مورد نظرتان به دست می آورید.

از تور و راهنما های صوتی استفاده کنید

نسخه های مختلفی از راهنماهای صوتی بازدید از مقاصد و جاذبه های مختلف جهان موجود هستند که یا می توانید آن ها را بخرید،‌و یا اینکه رایگان تهیه کنید. این راهنماهای صوتی شما را در مسیر بازدید از جاذبه همراهی و راهنمایی خواهند کرد و توضیحات لازم برای هر اثر را ارائه خواهند کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد