راهنمای خرید در استانبول و گشت و گذار در بازار

راهنمای خرید در استانبول

شهر استانبول با بازارها، خیابان های پر از مغازه های متعدد و بوتیک های معروف در مراکز خرید یکی از بهشت های خرید دنیاست. در نتیجه با خواندن راهنمای خرید در استانبول می توانید با بهترین مکان ها برای خرید آشنا شوید. یاد می گیرید که در استانبول چگونه خرید کنید و همچنین چه نکاتی را قبل از خرید بدانید. در حقیقت نکات خرید در استانبول را با مطلب زیر در مجله الی گشت یاد خواهید گرفت و در نهایت و به راحتی هر آنچه را که می خواهید خریداری کنید.

بازار بزرگ استانبول

کجا به خرید بروید

مطالب مرتبط:
آشنایی با محله اسکودار استانبول
بهترین حمام های سنتی استانبول کدام ها هستند؟
با اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول آشنا شوید
  • گرند بازار

یک مکان عالی برای انجام یک معامله خوب، بازار بزرگ مشهور استانبول است. این بازار بزرگ با ۶۱ خیابان ارتباط داشته و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارها در جهان است. گرند بازار بیش از ۳۰۰۰ فروشگاه داشته که تعداد گردشگرانی بین ۲۵۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ نفر را در هر روز، به خود جذب می کند. بهترین سوغاتی ها و بهترین لذت خرید در ترکیه را در اینجا و با قیمت های مناسب می توانید داشته باشید. در راهنمای خرید در استانبول حتما به شما توصیه می کنیم که به دیدن این بازار بروید.

  • خیابان استقلال در محله بی اوغلو

در سمت اروپایی استانبول و در محله بی اوغلو خیابانی قرار گرفته که خیابان استقلال نام داشته و در میان گردشگران، بسیار مشهور است. خیابانی با طول ۱٫۶ کیلومتر که از میدان تکسیم ادامه یافته و پر از مغازه ها، رستوران ها و هتل است. این خیابان هر روزه حدود ۳ میلیون نفر را به خود جذب می کند. می توانید به راحتی در طول خیابان قدم بزنید و هر چه را که می خواهید از برندهای معتبر دنیا خرید کنید.

نکات خرید در استانبول

مراکز خرید

یکی از راه های خرید در این شهر که در راهنمای خرید در استانبول به شما معرفی می کنیم، رفتن به مراکز خرید است. مراکز خرید متعددی در استانبول وجود دارد که حتی در دنیا نیز مشهور هستند. از بهترین این مراکز خرید می توان به سیتیز این نیشانتاشی، مرکز جواهر در شیشلی، ایستینی پارک و کانیون در لونت اشاره کرد. مرکز خرید سیتیز به صورت ۲۴ ساعته باز بوده و می توانید رستوران ها، مغازه ها، کافه ها، بوتیک ها و حتی پارکینگ را در آن پیدا کنید. مرکز خرید جواهر حدود ۱۰ سال است که افتتا گردیده و مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی در استانبول است. در این مرکز خرید می توانید تمام برندهای معتبر دنیا و ترکیه را یکجا و در یک مکان بیابید. نقشه مغازه ها و فروشگاه ها را از اطلاعات مرکز خرید جواهر می توانید بگیرید.

مرکز خرید ایستینی پارک یکی دیگر از مراکز خرید استانبول بوده که نه تنها فضاهای سرپوشیده بلکه فضاهای روباز بسیاری را به عنوان فروشگاه دارد. برای خانواده هایی که به این مرکز خرید می روند، یک مرکز سرگرمی کودکان، یک باشگاه تفریحی و باشگاهی، یک بازار سرپوشیده به سبک قدیمی و یک سالن تئاتر دارد. مرکز خرید کانیون، بسیاری از برندهای معتبر دنیا را به خریداران ارائه می دهد. در این مرکز هرید همچنین رستوران های بسیاری را پیدا می کنید که پس از گشت و گذار و خرید در بازار می توانید به آنجا بروید. استراحت کنید و غذا یا دسری سفارش دهید.

مردم محلی استانبول-خرید
  • ناحیه نیشانتاشی

اگر اهل مد و فشن هستید، بهترین نقطه برای شما منطقه تسویکیه در نیشانتاشی است. در این منطقه می توانید تمام برندهای زیبا و معتبر ترکی و بوتیک های متعدد را پیدا کنید. قطعا که در این مغازه ها و بوتیک ها نمی توانید بر سر قیمت با فروشندگان صحبت کنید چرا که قیمت ها ثابت هستند. مگر اینکه در هنگام حراجی به این مغازه ها و بوتیک ها بروید تا با قیمت های عالی بهترین لباس ها روبرو شوید.

  • بازار ادویه

دقیقا پس از اینکه از بازار بزرگ استانبول بیرون آمدید، در منطقه ایمنونو می توانید بازار ادویه یا میسیر کارشیشی را پیدا کنید که به بازار مصری نیز معروف است. این بازار یکی از بزرگ ترین بازارها در شهر است که حدود ۳۸۴ حجره دارد. این حجره هاو در کل بازار از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز می شوند. تمام مغازه های این بازار ادویه نمی فروشند. بلکه دیگر مغازه ها نیز، در اینجا پیدا خواهید کرد با این وجود حدود ۸۵ حجره در این بازار به فروش بهترین ادویه ها از سرتاسر دنیا می پردازند. بازار ادویه همچنین یکی از بهترین مکان ها برای تجربه قهوه ترکی ست.

چه زمانی به خرید بروید

همانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا، استانبول نیز یکی از شلوغ ترین بازارها را در آخر هفته ها دارد. بنابراین در راهنمای خرید در استانبول به شما توصیه می کنیم که تا جایی که می توانید از آخر هفته ها دوری کرده و در روزهای وسط هفته به خرید بپردازید. با این وجود اگر باز هم می خواهید که به شلوغی بازار برخورد نداشته باشید، بهتر است که در هنگام صبح به خرید بروید. بهترین موقع برای خرید در استانبول هنگام صبح تا زمان ناهار است. پس بهتر است تمام خریدهای خود را در این زمان انجام دهید و بعد از ناهار از بازار بیرون بزنید.

گرفتن بهترین قیمت ها

همه افراد از گفتگوی خوب بر سر کم کردن قیمت ها لذت می برند. در راهنمای خرید در استانبول هم، به شما پیشنهاد می کنیم که تا جایی که فکر می کنید می توانید قیمت ها را پایین بیاورید و به فروشنده پیشنهاد قیمت دهید. با این حال، چانه زدن خود توانایی و مهارتی می خواهد که هر کسی باید یاد بگیرد. همچینین باید مکان ها و بازارهایی را که می توانید در آن ها قیمت های پایین تری از قیمتی که تعیین شده ارائه دهید، را بشناسید. راهنمای خرید در استانبول مواردی را که در هنگام انجام چنین کاری باید بدانید و رعایت کنید را به شما توضیح می دهد.

راهنمای خرید در استانبول

برای خرید بگردید

همانطور که در طول خیابان ها و بازارهای استانبول قدم می زنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از اجناس و کالاها را در بسیاری از مغازه ها پیدا خواهید کرد. حتی ممکن است قیمت های متفاوتی را برای یک کالا پیدا کنید. پس صبور باشید. با دیدن اولین کالایی که چشمتان را گرفت، هول نکنید! آن را نخرید. قیمت ها را به خاطر بسپارید و کمی در بازار بچرخید. ممکن است در مغازه کناری همان کالا را با قیمتی کمتر از مغازه ای که در آن هستید، بیابید.

هرگز چندان علاقمند به نظر نرسید

هنگامی که به خرید می روید، اگر از لباسی خوشتان آمد و خواستید بر سر قیمت با فروشنده صحبت کنید تا قیمت پایین تری بگیرید، خود را مشتاق خرید نشان ندهید. از مهم ترین نکاتی که در راهنمای خرید در استانبول باید در نظر بگیرید این است که هر چه بیشتر خود را مشتاق نشان دهید، بیشتر برای آن جنس پول خواهید داد. هر چقدر که بیشتر قدم بزنید و به راه خود ادامه دهید، قیمت ها پایین تر خواهد آمد. در حقیقت فروشنده وقتی ببیند شما کمتر علاقه مند هستید، قیمت کمتری خواهد گفت.

خیابان های خرید در استانبول

هرگز قیمت مد نظرتان را نگویید

در راهنمای خرید در استانبول اگر می خواهید که کالایی را به قیمت کمتری بخرید، در همان لحظه اول قیمت پایین به فروشنده نگویید. مسلما پس از اینکه فروشنده کمی با شما صحبت کند متوجه خواهد شد که شما چقدر برای آن کالا مد نظرتان است و در نهایت به همان قیمت یا نزدیک به آن قیمت کالایش را به شما می فروشد. این شرایط حتی برای کالاهایی که تخفیف ۱۰ درصدی  دارند هم، می تواند به کار آید.

نکته: اگر کالایی تگ قیمت داشت، دیگر برای قیمت کمتر با فروشنده صحبت نکنید. لابد دلیل دارد که برای کالایی تگ قیمت گذاشته شده است. عموما برای قیمت چنین اجناسی نمی توان قیمتی کمتر در نظر گرفت و آن را خرید.

کارت استانبول بگیرید

با خرید کارت استانبول برای رسیدن به مراکز خرید، بازارها و سوار شدن به سیستم حمل و نقل در حقیقت پول کمتری پرداخت خواهید نمود. برای گرفتن کارت استانبول لازم نیست که آن را از ایستگاه های حمل و نقل استانبول بگیرید. چرا که اغلب در این ایستگاه ها گردشگران را گیج می کنند.

در راهنمای خرید در استانبول به شما توصیه می کنیم که کارت استانبول خود را از الدای وای فای (Alldaywifi) بخرید. در این صورت شما در هر بار استفاده از کارت در هنگام سوار شدن به اتوبوس و مترو، حدود ۴۶ درصد تخفیف خواهید گرفت. این کارت بسیاری گزینه های دیگر همانند وای فای نیز دارد. یکی از مزیت هایی که اینترنت وای فای چنین کارت هایی دارد این است که شما نیازی به بیرون آوردن سیم کارت خود از گوشی ندارید.

استانبول کارت-راهنمای خرید

همچنین اگر صد سفر به استانبول و آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر را دارید، در مطلب راهنمای خرید در استانبول به شما پیشنهاد می دهیم که دیگر مطالب ما را در مجله بخوانید. می توانید با بهترین مراکز خرید در استانبول آشنا شوید. آدرس آن ها را بیابید. جاذبه های بی نظیر این شهر و نحوه دسترسی به آن ها را بخوانید. در ضمن برای خرید بلیط هواپیما به مقصد استانبول یا رزرو هتل در این شهر می توانید به طریق آنلاین و از سایت الی گشت خرید خود را انجام دهید.

منبع: alldaywifi.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد