بلیط هواپیما

راهنمای خرید چادر مسافرتی

خرید چادر مسافرتی

چه اهل ماجراجویی باشید چه نباشید، چادر مسافرتی می تواند کمک زیادی در سفرهایتان باشد. اینکه برای هر نوع سفر چه نوع چادری انتخاب کنیم و چگونه انتخاب کنیم که سفرمان را راحت تر بکند، نیاز به راهنمایی دارد. اگر قصد خرید چادر مسافرتی دارید، تا آخر این متن با الی گشت همراه باشید تا با توصیه هایی برای خرید چادر مسافرتی آشنا شوید.

چادر های کمپ

ظرفیت چادر

مطالب مرتبط:
بوفالو، پیشرفته ترین چادر سفری دنیا
راهنمای کمپینگ در هوای سرد

یکی از اولین و مهم ترین نکاتی که باید در خرید چادر مسافرتی در نظر بگیرید، ظرفیت آن است. باید فضایی برای وسایلتان و کمی فضا برای جابجایی در نظر بگیرید. بنابراین یادتان باشد برای خرید چادر، همیشه یک نفر بیشتر حساب کنید. اگر قصد خرید چادر ۴ نفره را دارید، بهتر است یک چادر با ظرفیت ۵ نفر را انتخاب کنید.

ظرفیت چادر

ارتفاع چادر

اگر قصد دارید برای یک سفر خانوادگی چادر تهیه کنید، به یاد داشته باشید که راحتی شرط اول است. بهتر است چادر هایی با ارتفاع حداقل ۱۷۰ متری تهیه کنید تا به راحتی بتوانید در آن ها جابجا شوید. در مورد چادر های حرفه ای و کوهنوردی، مساله ارتفاع و راحت بودن جابجایی به اندازه ی سفرهای خانوادگی، چندان اهمیت ندارد.

ارتفاع چادر

وزن چادر

چه قصد رفتن به یک سفر سخت و حرفه ای را داشته باشید، چه برای تعطیلات به سفر خانوادگی می روید، وزن چادر اهمیت زیادی دارد. در سفرهایتان ممکن است مجبور به پیاده روی های طولانی باشید، بنابراین وزن چادرتان اهمیت زیادی پیدا می کند. معمولا تجهیزاتی که همراه چادر هستند وزن آن را افزایش می دهند. بنابراین بهتر است قبل از خرید چادر، از وزن آن مطلع شوید و با توجه به توانایی ای که در خودتان برای حمل این وزن می بینید، نوع مناسب را انتخاب کنید.

وزن چادر

اندازه چادر

این مورد به اندازه ی وزن چادر اهمیت دارد. اینکه چادر شما در هنگام بسته شدن چقدر فضا اشغال می کند، از نکاتی است که باید در هنگام خرید در نظر بگیرید. بیشتر چادر هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند، در اندازه های بسیار کوچکی بسته می شوند. بهتر است این اندازه را با جایی که در ماشین برای وسایلتان در نظر گرفتید و یا با ظرفیت کوله پشتی تان اندازه بگیرید و سایز مناسبی را انتخاب کنید.

اندازه چادر

جنس چادر

اگر به دنبال یک گزینه ی دایمی برای سفرهایتان هستید، بهتر است در انتخاب جنس چادر مورد نظرتان با دقت بیشتری عمل کنید. خرید چادر، از آن دسته هزینه هایی است که ارزش صرف مبالغ بالا را دارد. خصوصا اگر قصد داشته باشید برای مدت طولانی و در شرایط سخت از آن استفاده کنید. در خریدتان، پایین بودن قیمت را ملاک قرار ندهید، چون ممکن است به زودی مجبور به خرید چادر دیگری بشود که هزینه هایتان را افزایش می دهد.

جنس چادر

نصب چادر

بشتر چادر های خانوادگی، لوازم جانبی زیادی دارند که باعث می شوند سفرتان راحت تر بشود. اما در بسیاری از موارد هم چندان نیازی به این لوازم جانبی ندارید. لوازمی مثل میز و صندلی، علاوه بر اشغال جای بیشتر، باعث می شوند که سهولت نصب چادرتان کمتر بشود و هر بار برای نصب آن احتیاج به زمان بیشتری داشته باشید. در خرید چادر مسافرتی بهتر است گزینه سهولت نصب را هم در نظر بگیرید.

نصب چادر
۶ جاذبه طبیعی آفریقا جنوبی
۶ جاذبه طبیعی آفریقا جنوبی
غار پراو، خطرناک ترین غار ایران
غار پراو، خطرناک ترین غار ایران
پایان همه چیز در این صحراست!
پایان همه چیز در این صحراست!
سیزده به در کدام یک از پارک های تهران برویم؟
سیزده به در کدام یک از پارک های تهران برویم؟