بلیط هواپیما

راهنمای خوشگذرانی در موریس

در موریس چه کار کنیم!؟

سفر به جزیره موریس میتواند سفری بینهایت جذاب و هیجان انگیز باشد. تفریحات بیشمار و طبیعت زیبای موریس برایتان خاطراتی را رقم خواهد زد که به یاد آوردن آنها همیشه لبخند را به لبانتان خواهد نشاند. با الی گشت همراه باشید و راه های خوشگذرانی در این جزیره با خبر شوید:

مطالب مرتبط:
هیجان در طبیعت موریس
خلیج آبی موریس، بهشتی دست نخورده
safari submarine
  • پیاده روی به همراه شیرها و پلنگ ها

تنها تصور رو در رو شدن با این حیوانات در طبیعت نیز برای هیجان زده شدن و بالا رفتن آدرنالین خون کفایت می کند. در این برنامه شما در سایه درختان جنگلی و در فضایی طبیعی با این جانوران شکارچی بزرگ از فاصله نزدیک رو به رو شده و البته به صورت حفاظت شده به تماشای بازی و تفریح آن ها می پردازید. این شیرها و پلنگ ها نسبتا اهلی بوده و همواره سیر نگهداشته می شوند و شما می توانید به راحتی آن ها را نوازش کرده و در کنارشان راه بروید.

  • گشت و گذار دریایی به زیردریایی های توریستی

در این برنامه مهیج، شما بدون خیس شدن حتی پاهایتان، به اعماق دریا رفته و انواع ماهی ها و جانوران آبزی را در محیط زیست طبیعی آن ها تماشا می کنید. این زیر دریایی ها تا عمق ۳۵ متری دریا پائین رفته و شما همچنین فرصت دیدن کشتی های شکسته و غرق شده در بستر دریا را خواهید داشت. این زیردریائی ها دارای تهویه مطبوع مناسب بوده و با داشتن دیواره تمام شیشه ای به شما نمای کاملی از اقیانوس را نمایش می دهند. بدون شک این تجربه، مشابه با هیچ کدام از تجربیات ماجراجویانه شما نخواهد بود.

  • سوار زیر دریائی اختصاصی خود شوید

در این برنامه شما می توانید با اجاره کردن زیر دریایی های کوچک (Underwater submarine scooter) به همراه یکی از دوستان یا اقوامتان در عمق ۳ تا ۴ متری دریا به گشت و گذار بپردازید. در این زیر دریایی ها دو صندلی راحت در کنار یکدیگر قرار داشته و شما به راحتی می توانید تنفس کنید. دیدن منظره و چشم انداز بی نظیر مرجان های دریایی و محیط زیست طبیعی این منطقه تجربه ای است که تا پایان عمر فراموش نخواهید کرد. راندن این زیردریایی ها بسیار ساده بوده و شما پیش از آن باید تحت آموزش قرار بگیرید. در این زیردریایی ها تمامی امکانات حفاظتی وجود داشته و حتی در صورت بروز مشکل شما با استفاده از کپسول اکسیژن و تجهیزات غواصی می توانید به راحتی خود را به سطح آب برسانید.

boat riding
  • قایق سواری در دریا (Sea kayaking)

فرصتی ایداه آل برای لذت بردن از آرامش طبیعت و گذر با قایق های پارویی از مناطق ساحلی، انواع مختلفی از قایق های کایاک در این منطقه وجود دارد که می توانید با آن ها دور تا دور جزیره را پیموده و حتی به بخش های عمیق تر بروید. در این برنامه حتی امکان سفر به جزیره های کوچک موجود در اطراف موریس از جمله (Ile D’Ambre) نیز وجود دارد

  • صخره نوردی

مناطق جنوب غربی جزیره موریس محل ایده آلی برای علاقه مندان به صخره نوردی است. در این منطقه، صخره های (Belle Vue) با چشم اندازی ویژه و بسیار زیبا در کنار غار (La Pointe aux) گزینه های مطلوبی برای ماجراجویی محسوب می شوند. این غار در نزدیکی فانوس دریایی (Albion) قرار گرفته است. در این محل شما می توانید تکنیک های پایه صخره نوردی از جمله انواع گره، روش های صعود و … را به صورت فشرده آموخته و به کمک راهنمایان حرفه ای به صخره نوردی بپردازید. یکی از جالب ترین آموزش های ارائه شده، آموزش طریقه مناسب تنفس در حین صخره نوردی است.

  • دره نوردی

برای کسانی که در پی هیجان بیشتر هستند، دره نوردی یا (canyoning) گزینه مطلوبی است که در آن مناطق شیب دار و نهرها و مسیرهای منتهی به دره را پشت سر خواهید گذاشت. این برنامه تنها در چند بخش محدود جزیره ارائه شده و در آن تحت آموزش هایی از قبیل چگونه راه رفتن در مسیرها، بالا رفتن از صخره ها، پریدن، فرود آمدن و شنا کردن را می آموزید.

downwinder slider
  • کایتینگ و موج سواری

موج سواری، کایت سواری و یا سوار شدن روی تخته های شنا و حرکت روی آب، یکی از تفریحات رایج در بخش های جنوبی جزیره و منطقه (Le Morne) است. در این منطقه زیبا از جزیره که جزو میراث طبیعی جهانی ثبت شده در یونسکو است و شما می توانید این ورزش ها را یاد گرفته و تجربه کنید. یک تالاب دریایی بسیار زیبا و آرام در این منطقه قرار دارد که محلی ایده آل برای آموزش و یادگیری این ورزش ها محسوب می شود. در این محل همچنین بر اساس شرایط مواج بودن یا صاف بودن دریا می توانید روی تخته های ویژه ایستاده و روی آب دریا حرکت کنید. مسابقات جهانی کایتینگ و موج سواری همه ساله در این بخش از جزیره موریس برگزار شده و بسیاری از علاقه مندان به این ورزش ها در این محل گرد هم می آیند. اگر شما با استفاده از وسایل شخصی خود و به صورت انفرادی قصد موج سواری و کایتینگ در این محل را دارید توصیه می کنیم حتما اطلاعاتی از موقعیت و مناطق بی خطر را دریافت کرده و سپس به آب بزنید. به صورت طبیعی در این منطقه موج های بسیار بزرگی ایجاد می شود البته در سال های اخیر به دلیل تغییرات آب و هوایی، اختلالاتی در این موج ها به وجود آمده است. بنابراین مجددا توصیه می شود حتما از افراد محلی و راهنماها درباره شرایط و محل های ایده آل برای این ورزش ها پرس و جو کنید.

سوغاتی هایی که باید در سفر به مراکش بخرید
سوغاتی هایی که باید در سفر به مراکش بخرید
کشف دو مقبره باستانی در مصر
کشف دو مقبره باستانی در مصر
جاذبه های دیدنی نایروبی + تصویر
جاذبه های دیدنی نایروبی + تصویر
در سفر به آفریقا چه واکسن هایی بزنیم؟
در سفر به آفریقا چه واکسن هایی بزنیم؟