بلیط هواپیما

راهنمای سفر به جزیره پاتموس در یونان

جزیره پاتموس نام جایی در یونان و جزیره ای کوچک در دریای اژه است که به دلیل آنکه طبق اعتقادات، مکانی برای نوشتن وحی بوده است، بسیار برای مسیحیان مقدس است و جدای از زیبایی هایی که دارد، یک مقصد برای زیارت مسیحیان هم هست. در این نوشتار از الی گشت شما را با این جزیره و دیدنی هایش بیشتر آشنا می کنیم:
حزیره پاتموس

مطالب مرتبط:
در جزیره سانتورینی یونان چه کنیم؟
نقاط خارق العاده برگزاری جشن عروسی از جزایر یونان تا آفریقای جنوبی

توریستی ترین مکان جزیره پاتموس، اسکالا است، اما سواحل آرامش بخش در سراسر این جزیره، یافت می شوند. تعطیلات در پاتموس را می توان با سفر به لروس همراه کرد چون فاصله بین دو جزیره، بسیار کوتاه است. پاتموس در یونان، بیشتر به عنوان جزیره آخرالزمان، معروف است.
پاتموس در جهان، معروف است چون هرساله هزاران مهاجر به پاتموس می روند تا ازاین دو بنای مذهبی دیدن کنند که ارتباطی معنوی با این جزیره دارند. با توجه به این معنویت، فستیوال های موسیقی مذهبی و رویدادهای دیگر در تابستان در تلاش برای اتصال پاتموس به گذشته آن، سازمان دهی می شوند.

خیابان های پاتموس

اطلاعات کلی

محل اقامت
اکثر هتل ها در پاتموس، در اسکالا، بندر اصلی جزیره یافت می شوند که بیشتر فعالیت های گردشگری هم در این مکان متمرکز شده است. بسیاری از هتل ها و آپارتمان سنتی آرامش بخش، با وجود دسترسی مناسب به امکانات توریستی سازمان یافته اسکالا، نزدیک به بندر یافت می شوند.

جاهایی که باید دید و کارهایی که باید انجام داد

جزیره پاتموس، یکی از جزایر یونانی دریای اژه است و به گروه جزایر دودکانیز تعلق دارد. مهم ترین جاذبه گردشگری جزیره پاتموس که بخشی از جزایر دودکانیز است، صومعه سِنت جان، واقع در بالای تپه بالای چوره می باشد. این صومعه توسط دیوارهایی احاطه شده و همچون قلعه ای به نظر می رسد و زیبا ترین روستا، چوره است با خانه های سفید، مسیرهای سنگفرش و چشم اندازی عالی به دریای اژه. اسکالا نیز محل خوبی با بسیاری امکانات توریستی و رستوران ها است. با توجه به بندر، اسکالا، شلوغ ترین منطقه این جزیره به شمار می رود.

نکات برجسته در پاتموس

چورا در پاتموس

چوره، روستای اصلی
چوره که در بالای تپه واقع شده است، پایتخت این جزیره است. با توجه به سبک سنتی صومعه، این روستا در فهرست میراث جهانی یونسکو گنجانده شده است.
صومعه سِنت جان
در بالای تپه و بالای چوره، صومعه جالب توجه سِنت جان، مرکز دینی مسیحیت تلقی می شود. بخاطر معماری ویژه، این صومعه مانند یک قلعه به نظر می رسد.
غار مکاشفه
در میانه راه بین چوره و اسکالا، غار تاریخی آخرالزمان واقع است. با توجه به سنّت، این منطقه جایی است که سِنت جان، از کتاب وحی الهام گرفته بود.
ساحل کامبوس
در سمت شمالی جزیره، ساحل کامبوس به عنوان محلی آرامش بخش برای لذت بردن از دریا واقع شده است. ساحل نزدیک لیوادی گرانو نیز مکانی زیبا است.
سفر یک روزه به آرکی و مراتی
در تابستان، سفرهای روزانه با قایق از بندر اسکالا در پاتموس به جزایر دور آرکی و مراتی انجام می شوند. این دو جزیره، دارای سواحل شگفت انگیز و فضای آرامش بخشی می باشند.

میکنوس، جزیره بادها در یونان
میکنوس، جزیره بادها در یونان
با ۶ جزیره شلوغ دنیا آشنا شوید
با ۶ جزیره شلوغ دنیا آشنا شوید
لارک، یکی از جزایر دیدنی خلیج فارس
لارک، یکی از جزایر دیدنی خلیج فارس
جزایر مامانوکا در فیجی
جزایر مامانوکا در فیجی