راهنمای سفر به واتیکان

در گوشه ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچکترین و کم جمعیت ترین کشور جهان است و یکی از نمادهای مسیحیت به شمار می رود. قبل از سفر به این کشور متفاوت و زیبا خوب است نگاهی به راهنمای سفر به واتیکان بیندازید و الی گشت را همراهی کنید.

واتیکان

درباره واتیکان

مطالب مرتبط:
این کارها را در لیست برنامه های سفر به رم قرار دهید
ایتالیا گردی: این مکانها را از دست ندهید

در سال ۱۹۲۹، دفتر پاپ و رئیس دولت ایتالیا قراردادی را امضا کردند تا واتیکان تاسیس شود. این کشور در شمال غربی شهر رم بر روی تپه ای به اسم واتیکان قرار دارد و فقط ۸۰۰ نفر در آن زندگی می کنند. اگر به میدان ناونا در شهر رم بروید می توانید با ۲۰ دقیقه پیاده روی خودتان را به واتیکان برسانید. در این شهر باید شلوار بلند و پیراهن آستین بلند داشته باشید تا به شما اجازه ورود داده شود.

کشور واتیکان

آب و هوای واتیکان

واتیکان آب و هوای مدیترانه ای دارد. در تابستان ها گرم و خشک و در زمستان ها بارانی است. آب و هوای اینجا دقیقا مثل رم معتدل و ملایم است و بهترین زمان برای سفر آن شهریور و مهر است چون هوا خنک و به ندرت گاهی هم باران می بارد.

اطلاعات کلی واتیکان

فرودگاه: واتیکان فرودگاه ندارد و برای رفتن به آن باید اول به رم و سپس از آنجا با مترو، اتوبوس یا پیاده خود را به واتیکان برسانید.

پول رایج: یورو

زبان رسمی: ایتالیایی

هزینه های کلی در واتیکان

هزینه بازدید از دیدنی ها : برای بازدید از میدان سنت پیترو و کلیسای سنت پیترو هیچ هزینه ای لازم نیست پرداخت کنید. بازدید از موزه واتیکان و کلیسای سیستین ۱۵ یورو ورودی دارد.

جاذبه های واتیکان

هزینه غذا در واتیکان: اگر با تور به گردش در واتیکان بروید معمولا فقط ناهار را آنجا هستید، هزینه یک وعده غذا در رستوران حدود ۲۰ یورو می شود و قیمت اسنک و پیتزا حدود ۵ یورو است.

جاذبه های واتیکان

واتیکان پر از آثار تارخی ارزشمند است به طوری که تنها کشور دنیاست که کاملا در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. تعدادی از جاذبه های واتیکان را در زیر معرفی می کنیم:

کلیسای سن پیترو (Basilica di san pietro):  یکی از بزرگ ترین کلیساهای دنیاست که ساختمان هوایی آن به شکل کلید طراحی شده و کلید نماد بهشت است. این کلیسا، کلیسای جامع نیست چون پاپ در آن زندگی نمی کند.

میدان سن پیترو (  Piazza san pietro): این میدان در روبروی کلیسای سن پیترو قرار دارد. این میدان بیضی شکل با طراحی باشکوهش از مهمترین جاذبه های واتیکان به شمار می رود در دو طرفش دو فواره بزرگ، زیبایی آن را دوچندان کرده است. این میدان با ستون هایی در دو طرف، ظاهر نیمدایره گرفته، ستون هایی که بر روی آن ها مجسمه های زیبایی قرار دارد.

میدان سن پیترو

کلیسای سیستین (Sixtinum): یکی از کلیساهای معروف واتیکان است که در کاخ اقامتگاه رسمی پاپ قرار دارد. همایش انتخاب پاپ جدید در این کاخ برگزار می شود و معماری خاص و تزئینات زیبا از آن جاذبه ای دیدنی ساخته است.

غذاهای واتیکان

در واتیکان غذاهای ایتالیایی شامل انواع پاستاها، پولنتو، ریزتو و … درست می شود.

ریزتو: نوعی غذای ایتالیایی است که با برنج و خامه درست می شود و در کنارش سوپ گوشت یا سوپ سبزیجات استفاده می شود.

ریزتو

مارینارا: نان پهنی است که در آن از روغن، گوجه و سیر استفاده می شود.

حقایقی عجیب درباره کولوسئوم
حقایقی عجیب درباره کولوسئوم
پمپئی، شهری که در اعماق تاریخ مدفون شد
پمپئی، شهری که در اعماق تاریخ مدفون شد
راهنمای سفر به فلورانس
راهنمای سفر به فلورانس
پل افسوس ها، پلی تماشایی در ونیز
پل افسوس ها، پلی تماشایی در ونیز
  1. Avatar
    مهدی ابراهیمی

    سلام,خسته نباشید,من میخام یه سفر چهارروزه به واتیکان داشته باشم,شرایط و میزان پول لازم چقدره؟لطفا اطلاعات درین مورد بدید,ممنونم۹۳۹۰۸۹۳۷۲۸

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code