alexaa

راهنمای سفر به کن در فرانسه

سفر به کن در فرانسه

حتما شما هم با شنیدن نام کن به یاد جشنواره فیلم کن در اروپا می افتید. امروز می خواهیم شما را با شهر کن در فرانسه، همان شهری که هر سال میزبان این جشنواره معروف است آشنا کنیم و از راهنمای سفر به این شهر برایتان بگوییم. سفر به کن در فرانسه یک سفر متفاوت است، کن شهر بندری و توریستی فرانسه است که به خاطر جشنواره ی معروف کن هر سال میزبان هزاران فرد مشهور و گردشگر خارجی است. محبوبیت این جشنواره را هم که کنار بگذاریم باید به سواحل و مناظر دیدنی آن اشاره کنیم و از آب های شفاف مدیترانه ای آن برایتان بگوییم. صدها کیلومتر ساحل این شهر به امکانات بسیار خوب و مطلوب برای رفاه گردشگران مجهز شدند. اما اینها هم تنها جاذبه های این شهر نیستند، بناهای قدیمی که بیشتر آنها را کلیساها تشکیل می دهند، کوچه پس کوچه های سنگ فرش شده، موزه های هنری، بندرگاه های دیدنی همه و همه به خوبی توانسته اند این شهر را در دل مسافران جا کنند.

شهر کن
مطالب مرتبط:
کلیسای درختی شن پال فرانسه!+ تصویر
بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل

شهری با آفتاب طلایی و سواحل شنی که می تواند از سفر به فرانسه خاطره ی خوشی برایتان بسازد. برای تجسم کردن این شهر بهتر است در ذهنتان خیابان های بلند با گلگاری ها و نخل های سبز سر به آسمان کشیده را بچینید. با الی گشت همراه باشید تا شما را برای سفر به کن راهنمایی کنیم.

موقعیت جغرافیایی

شهر کن در جنوب شرقی فرانسه، در منطقه ای به نام خلیج ناپول قرار گرفته است، این شهر در حال حاضر بخشی از کلان شهر نیس به حساب می آید.

شهر قدیمی کن

زبان

فرانسوی

واحد پول

یورو

برق

در سفر به کن یادتان باشد پریزهای برق به دو شاخه های نوع c نیاز دارند. شاخه های نوع c  به طور کلی برای استفاده در دستگاه های است که نیاز به ۲٫۵  آمپر و یا کمتر دارند محدود می شود.
ما پیشنهاد می کنیم یک آداپتور یونیورسال سفری خریداری کنید که در بیشتر فروشگاه های لوازم الکترونیکی فروخته می شوند. با خرید این آداپتورها دیگر دغدغه ولتاژ، پریز و سوکت در سفر به کن در فرانسه و دیگر سفرهایتان به کشورهای خارجی نخواهید داشت.

کن در شب

فرودگاه

فرودگاه شهر کن به نام ماندلیو یک فرودگاه همگانی است که یک باند فرود آسفالت شده دارد، باندی که طول آن حدود ۱۶۱۰ متر است.

فرودگاه کن

شماره های اضطراری

اورژانس پزشکی ۱۵

پلیس ۱۷

آتش نشانی ۱۸

گم شدن بچه ها ۱۱۶۰۰۰

آب و هوای کن

با سفر به کن انتظار لمس هوایی خوش و مدیترانه ای را داشته باشید، اینجا در بیشتر ماه های سال آب و هوا معتدل است. برای بودن در ساحل آفتابی اینجا ما بین ماه های می تا ماه اکتبر را پیشنهاد می کنیم.
اما اگر به خاطر فستیوال کن راهی این شهر هستید، خوب است بدانید این جشنواره هر سال از اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت ماه) به مدت ده روز برگزار می شود.

بندر قدیم کن

هزینه های سفر به کن

در سفر به کن در فرانسه شما روزمره با هزینه های غذا، اقامت، گشت و گذار و ورودیه ها چیزی حدود ۱۱۰ یورو بایستی هزینه کنید.

هزینه اقامت در هتل روزانه به صورت متوسط ۶۰ یورو

هزینه خوراک روزانه متوسط ۳۶ یورو

حمل و نقل عمومی ۱۳ یورو

تفریح حدود ۲۴ یورو

شهر قدیمی

شکم گردی در کن

شما به یکی از شهرهای فرانسه پا گذاشتید و این یعنی دنیای خوش رنگ مزه های فرانسوی. غذاهای خوشمزه فرانسوی با دسرها بی نظیرشان طعم های فراموش نشدنی دارند. آشپزهای فرانسوی به راستی جز ماهرترین آشپزهای دنیا هستند و با بشقاب های که پیش رویتان می گذارند حسابی شگفت زده تان می کنند. غذا بدون شک بخش جدا نشدنی از فرهنگ فرانسوی هاست و این همان دلیلی شد که غذاهای فرانسوی در سال ۲۰۱۰ در میراث جهانی فرهنگی یونسکو ثبت شوند. در سفر به کن ما صرف غذاهای زیر را بهتان پیشنهاد می کنیم.

پنیر!

بله پنیر، همان پنیرهای معروف فرانسوی. فرانسه در دنیا به پنیرها و دسرهایش خیلی معروف است. پیشنهاد می کنیم به عنوان یک پیش غذای ساده و متفاوت کمی پنیر سفارش دهید، پنیرهای فرانسوی طعم ها، رنگ ها، اشکال مختلفی دارند و همیشه هم سفید و نرم نیستند. در سفر به کن در فرانسه تا می توانید از تجربه های جدید غذایی داشته باشید و با طعم های جدیدی آشنا شوید.

پنیر فرانسوی

سوپ پیاز Soupe à l’oignon

یکی از غذاهای سنتی در فرانسه سوپ پیاز است، غذایی که برای تهیه آن از ورقه های نان نازک که برشته شده و پنیر آب شده استفاده می شود. جالب است بدانید ریشه این غذا به دو قرن پیش بازمی گردد و در آن دوران این غذا محبوب فقرا بوده است.

سوپ پیاز

کوک او ون Coq au vin

این غذای معروف ترکیبی از مرغ پخته شده؛ قارچ، گوشت، سیر، پیاز و برندی است. کوک او ون در فرانسه توسط فردی به نام جولیت چایلد در تلویزیون مطرح و شناخته شد.

غذای فرانسوی

راتاتوی Ratatouille

این غذا برای آنهایی که اهل سبزیجات هستند یک گزینه عالی است. یک بشقاب از سبزیجات پخته شده! سبزیجات و صیفی جاتی مثل گوجه فرنگی، سیر، کدو، پیاز، فلفل، هویج، بادمجان و …

راتاتویی

کسوله Cassoulet

اگر به حبوبات علاقه مندید این غذا حسابی شما را وسوسه می کند. کسوله ترکیبی از گوشت و لوبیا است. البته بعضی به جای گوشت از سوسیس هم برای این غذا استفاده می کنند.

غذای کن

سوفله شکلات ChocolaTE Souffle

تا الان چند غذای خوشمزه را بهتان معرفی کردیم، اما این بار نوبتی هم که باشد باید از یک دسر فوق العاده حرف بزنیم. سوفله شکلات! دسری که ریشه آن به قرت ۱۷ در فرانسه می رسد، شاید در خیلی از کافه ها این دسر را دیده باشید. خوب است بدانید اصلالت این دسر به فرانسه برمی گردد.

پودینگ شکلات

جاذبه های مهم و دیدنی کن

بلوار کرووازِت Boulevard de la Croisette

همانطور که گفتین از کن، شهری با نخل های سرسبز و بلند را تصور کنید. این نخل ها در یکی از بلوارهای معروف شهر به نام بلوار کرووازت قرار دارند. بلواری که اغلب مملو از گردشگران داخلی و خارجی است و به یکی از لوکس ترین خیابان های ساحلی در جنوب شرق فرانسه معروف شده است. با قدم زدن در این بلوار شما قدمی ترین هتل های کن مانند هتل کارلتون را خواهید دید. اگر اهل ورزش های آبی هستید در همین منطقه یک مدرسه دریانوردی هم وجود دارد که می توانید سری به آن بزنید. در شرق بلوار کرووزات پارک بسیار زیبای رز و بندری به نام پیر کانتو خواهید دید که مملو از کشتی های و قایق های لوکس و دیدنی هستند.

بلوار کن

سوکه، بخش قدیمی شهر Le Suquet

هر چه از جذابیت سوکه حرف بزنیم باز هم کم گفتیم، سوکه نام منطقه ای قدیمی و بومی در کن است. جایی در شیب کوهی به نام شوالیه! با رفتن به اینجا شما به دهکده ی ماهیگیرها پا گذاشته اید. به هر کوچه ای که سر بکشید چنان مناظر زیبایی می بینید که باید حسابی نگران پر شدن حافظه دوربیتان باشید! خانه‌های رنگی با گلدان های زیبا، چراغ های فرانسوی، کوچه های پله ای باری و …
سوکه پر است از بناهای قدیمی، ساختمان های پیر و دوست داشتنی. وقتی به مرکز سوکه برسید می توانید یک برج دیده بانی و یک کلیسا را ببینید که قدمتشان به هزار سال پیش برمی گردد!

خیابان کن

نتردام اِسپِرانس Notre-Dame de l’Espérance

می خواهیم از مهمترین کلیسای شهر کن با شما حرف بزنیم، نتردام اسپرانس. بنایی که ساخت آن به قرن ۱۶ میلادی می رسد. این بنا با ترکیب سبک های معماری ساخته شده است، می توانید سبک هایی از رنسانس و گوتیک را در آن ببینید. اگر به تماشای این کلیسا رفتید پیشنهاد می کنیم سری به قبرستان قدیمی آن هم بزنید که قدمت آن هم به قرن ۱۶ میلادی می رسد.

کلیسای نوتر دام

موزه‌ی کَسْتر  Musée de la Castre

خوب است بخشی از سفرتان به کم را صرف موزه گردی کنید. موزه کستر روی تپه ای مشرف به خلیج کم قرار دارد. سرگذشت این موزه برایتان جالب خواهد بود چرا که در زمان قرون وسطی موزه کستر به عنوان یک کلیسا فعالیت می کرده است، بنابراین انتظار دیدن یک بنای تاریخی را داشته باشید. سفر به کن در فرانسه می تواند فرصت خوبی برای دیدن موزه های ناب فرانسوی باشد.

موزه کن

کلیسای بلینی Chapelle Bellini

کلیسای بلینی یک بنای قدیمی است که توسط فردی به نام کنت ویتالی در سال ۱۸۹۴ میلادی ساخته شد. این بنا در واقع یک قسمتی از یک ویلا در یک پارک بود، ویلایی که سبک معماری آنه فلورانسی بوده است. کلیسای بلینی یک برج بسیار زیبای ساعت را دارد و داخل آن یک پلکان چوبی قرار گرفته است. سال ها بعد از ساخت آن یعنی سال ۱۹۵۳ این کلیسا را فردی به نام امانوئل بلینی خریدارید کرد و بعد از آن از این بنا به عنوان یک آتلیه برای نمایش دادن هنر خود استفاده کرد، هنوز هم این کلیسا جایی برای نشان دادن آثار و هنر اوست.

کلیسای کن

بندر قدیمی

می خواهیم در این قسمت به بندری قدیمی کن شما را ببریم. در سفر به کن در فرانسه فرصتی را برای دیدن بندر قدیمی کنار بگذاید. جایی که در پایین منطقه سوکه قرار گرفته است، این بندر که به اولین بندر کن هم معروف است به ایستگاه راه آهن ماریتین نزدیک است. در یکی از روزهای اقامتتان در کن صبح هنگام سری به اینجا بزنید، بازار گل و گیاهی که هر روز صبح برگزار می شود واقعا دیدنی است

بندرگاه

سواحل شهر کن

شهر کن در فرانسه دارای سواحل متعددی است، به هر حال این شهر یک شهر بندری است و شهرهای بندری سواحل فوق العاده دیدنی دارند. در سفر به کن در فلرانسه هم سواحل عمومی پیدا می کنید و هم سواحل اختصاصی. در آب های مدیترانه ای اینجا می توانید شنا کنید و از ورزش های آبی متنوع لذت ببرید. سواحل کن مملو از امکانات گردشگری است و از این بابت هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. اگر می خواهید در کنار سواحل عمومی اینجا یک صندلی و سایبان اجاره کنید بایستی بایستی بین ۴ تا ۷ یورو هزینه کنید مبلغ بسیار مناسبی است. اما اگر می خواهید در کنار سواحل اختصاصی آن باشید بایستی بین ۱۲ تا ۱۸ یورو هزینه کنید. سواحل اختصاصی کن مجلل تر هستند و در آنها رستوران های خوب و عالی وجود دارد که غذاهای بسیار خوشمزه دریایی سرو می کنند. بل پلاژ و رویال پلاژ از سواحل معروف اختصاصی کن هستند که در بلوار کرووازت قرار گرفته اند.

سواحل کن

فستیوال های معروف

نیازی به توضیح زیادی نیست، با شنیدن نام کن همه ی ما یاد جشنواره معروف فیلم کن می افتیم. یکی از باشکوه ترین رویدادهای سینمایی در جهان! این جشنواره هر سال از اواسط ماه می به مدت ده روز برگزا می شود. در این فستیوال چیزی حدود دو هزار فیلم بلند از صد کشور مورد بررسی و گزینش قرار می گیرند.

جشنواره کن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد