راهنمای سفر به گلاسکو

سفر به گلاسکو

گلاسکو، بزرگترین شهر اسکاتلند و شهری شلوغ  پرهیاهو است که به داشتن دانشگاه های بسیار معروف است. جدای از تعداد بسیار زیاد دانشگاه ها، جذابیت های دیگر گردشگری این شهر زیبا مثل بناهای تاریخی، پارک ها و موزه ها را نباید از یاد برد. هنوز هم که هنوز است می توان در این شهر علیرغم مدرن بودنش، حال و هوای روستایی را احساس کرد و همین تضاد باعث جذاب شدن سفر به گلاسکو شده است. در ادامه می خواهیم هر آنچه که برای سفر به این شهر زیبا نیاز دارید را در اختیارتان بگذاریم. با الی گشت همراه باشید:

سفر به گلاسکو

اطلاعات ضروری در سفر به گلاسکو

مطالب مرتبط:
۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند
لباس های سنتی مردم دنیا

شهر گلاسکو حدود ۳ ساعت و نیم از تهران عقب تر است و واحد پول آن، پوند استرلینگ است که هر استرلینگ تقریبا معادل ۴۱۳۷ تومان است. مردم اسکاتلند مردمی بسیار گرم هستند و زبان اصلی آنها، انگلیسی اسکاتیش است.

گلاسکو دارای ۲ فرودگاه بین المللی به نام های فرودگاه بین المللی گلاسکو و فرودگاه بین المللی گلاسکو پرستویک است.

بهترین زمان سفر به گلاسکو

این شهر دارای آب و هوای ملایم و اقیانوسی است بنابراین بهترین زمان سفر به آن کاملا بستگی به خودتان دارد. اینکه دوست داشته باشید از گرمای هوا و جشن های آن استفاده کنید و یا از فصل زمستان و خلوتی و زیبایی های آن لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به گلاسکو

هزینه های کلی سفر به گلاسکو

هزینه اقامت: گلاسکو دارای هاستل ها و هتل های زیادی است که اقامت در هاستل های آن مانند هر جای دیگر دنیا، ارزانتر تمام می شود. برای اقامت در هاستل های اشتراکی باید حدود ۱۲ تا ۲۰ پوند بپردازید و اقامت در هاستل های خصوصی هم حدود ۳۵ پوند است. هتل های مرکز شهر گلاسکو، از شبی ۷۰ پوند شروع می شوند و به نسبت جا و امکانات، بیشتر می شوند.

هزینه حمل و نقل: برای جابه جایی در این شهر، می توانید از مترو استفاده کنید که بلیط تک سفره ی آن حدود ۶٫۲ پوند است. همچنین امکان کرایه دوچرخه هم در این شهر وجود دارد، هزینه کرایه دوچرخه هم برای یک روز، ۲۰ پوند است.

حمل و نقل در گلاسکو

هزینه غذا: هزینه صرف یک وعده غذای کامل در یک رستوارن معمولی و یا کافه حدود ۱۰ پوند می شود. اگر خواستید خودتان آشپزی کنید، پیشنهاد می کنیم از فروشگاه های زنجیره ای آن خرید کنید.

جاذبه‌های گردشگری گلاسکو

شهر گلاسکو دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که موزه های متعدد، دیدنی های طبیعی و گالری ها و بناهای تاریخی فقط بخشی از آن محسوب می شوند. در ادامه با تعدادی از محبوبترین جاذبه های شهر گلاسکو آشنا می شویم:

کلیسای جامع گلاسکو: شاید بتوان مهم ترین بنای گلاسکو را کلیسای جامع آن دانست که قدمت آن به قرن نوزدهم میلادی برمی گردد و به هر شخصی در سفر به گلاسکو پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن کند.

کلیسای جامع گلاسکو

باغ های گیاهشناسی گلاسکو: باغ های گیاهشناسی گلاسکو در سال ۱۸۷۳ ساخته شده اند و در آن گل های نایابی مثل گونه های نادر از ارکیده، درختان سرخس از استرالیا و آفریقا و نیوزیلند نگهداری می شود.

میدان جرج: این میدان را می توان قلب تپنده ی شهر گلاسکو دانست. در جای جای این میدان می توان تندیس افراد سرشناس شهر را دید. همچنین این میدان به گل و فضای سبز تزیین شده است و یکی از اصلی ترین دیدنی ها در سفر به گلاسکو محسوب می شود.

میدان جرج در گلاسکو

خیابان Sauchiehall: اگر به خرید علاقه دارید، خیابان Sauchiehall از آن جاهایی است که در سفر به گلاسکو باید بروید. در این خبابان هیچ ماشینی رفت و آمد نمی کند و همه جای آن پیاده رو است و دورتادور آن را فروشگاه های مختلف فرا گرفته است.

موزه هنری کلوینگراو (Kelvingrove): در این موزه، آثار مهمی از افراد شناخته شده مثل ون گوگ به نمایش گذاشته شده است. همچنین آثار باستانی و تاریخی اسکاتلند مثل زیور آلات قدیمی و ابزارهای عصر برنز هم در این گالری نگهداری می شود. بازدید از این موزه رایگان است. موزه ی هنری کلوینگراو، هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر باز است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد