لباس های سنتی مردم دنیا

لباس های سنتی

لباس های سنتی هر کشور به مانند تابلوی نقاشی فرهنگ آن کشور را به نمایش می گذارد. کشورهایی که توجه زیادی به فرهنگشان دارند هنوز هم سعی می کنند لباس های سنتی خود که نمادی از گذشته پربارشان است را زنده نگه دارند. می خواهیم نگاهی بیندازیم که لباس های سنتی مردم دنیا، الی گشت را همراهی کنید.

لباس های سنتی

ساری (Sariهند

مطالب مرتبط:
۷ لباس سنتی هندی ها
داستان جالب لباس چینی ها!

ساری، لباس سنتی زیبای زنان هندی ست که از یک تکه پارچه به طول ۴٫۵ تا ۹ متر و عرض ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر تشکیل شده است و در هند انواع مختلفی از این لباس، از ساری های پنبه ای گرفته تا ساری هایی که با پارچه های زرق و برق دار، مورد استفاده قرار می گیرد.

sari

  دامن اسکاتلندی کیلت (Kilt)، اسکاتلند

در هر فیلمی اگر بخواهند اسکاتلند را نشان دهند حتما دامن های کیلت را هم به نمایش در می آورند صحنه هایی که نشان می دهد فرهنگ پوشیدن کیلت همچنان در مردم این کشور زنده است. این دامن در رنگ های مختلف دوخته می شود و هم مردان و هم زنان آن را می پوشند.

دامن اسکاتلندی کیلت

پیراهن عبادتگاه های بالی، اندونزی

هر کسی که می خواهد به عبادتگاه های بالی بروید باید حداقل دو تکه از پیراهن های سنتی بالی را به تن کند: روسری و دامن هایی که به سبک سارونگ دوخته شدند و به Kain معروفند. لباس کامل بالی برای زنان، بلوز کبایا است که آن را در جشن های عبادتگاه می پوشند تا با لباس های مجلل بالی خودنمایی کنند.

تراخت (Tracht)، جنوب آلمان و اتریش

تراخت که شامل لدرهوسن (شلوارک چرم) برای مردان و دریندل (پیراهن سنتی) برای زنان هست از لباس های سنتی آلمان جنوبی و اتریش به حساب می آید. به همراه این لباس بسته به اینکه در کدام ناحیه باشید کلاهای منگوله دار و یا کلاهای دیگر پوشیده می شود.

تراخت

منجوق دوزی ماسایی، کنیا

ماسایی یکی از قبایل کوچک اما شناخته شده ی کنیاست که شهرتش باعث شده اندازه کوچک آن چندان به چشم نیاید. این قبیله لباس های زیبایی دارند، پارچه ای قرمز که به زیبایی منجق دوزی شده و اوج این منجوق دوزی ها را می توانید در یقه لباس های عروس ببینید.

منجوق دوزی ماسایی

لباسی برای زنان هررو، نامبیا

لباس سنتی زنان هررو در نامبیا لباس ویکتوریایی است که استعمارگران آلمانی آن ها در اوایل قرن بیستم در جنگ های خونین می پوشیدند و الان به بخشی غرورانگیز از هوایت هررو تبدیل شده است. این لباس پیراهنی بلند با آستین های پفی و بسیار زیباست.

زنان هررو

سامی، لاپلند

سامی ها در نواحی شمالی نروژ، سوئد، فنلاند و شبه جزیره کولا در شمال غربی روسیه زندگی می کنند. سامی ها که قدیمی ترین مردم اروپا هستند در هر کدام از این نواحی رسم و رسوم متفاوتی دارند اما پیراهن کلت از مهمترین لباس های آن هاست. رنگ این لباس آبی، زرد، قرمز و سبز است و همیشه برای کمربند، چکمه و دستکش از پر، خز و پوست گوزن شمالی استفاده می شود.

سامی

منبع: roughguides.com

تصاویری از زیباترین خانه های درختی
تصاویری از زیباترین خانه های درختی
قرون وسطی را در این ۳ قصر ببینید
قرون وسطی را در این ۳ قصر ببینید
کلیسایی که از استخوان انسان ساخته شده!
کلیسایی که از استخوان انسان ساخته شده!
شهرت و زیبایی نهفته در منارا کی ال
شهرت و زیبایی نهفته در منارا کی ال

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code