بلیط هواپیما

راه هایی برای شکوفایی شخصیت اجتماعی

تعاملات روزمره‌‌ خود را تغییر دهید

آدمِ اجتماعی، آدمی است که از بودن در جمع لذت می‌برد و مشخصا قادر است ارتباط خوبی با سایرین برقرار کند. بعضی از مردم به صورت ذاتی این چنین هستند، ولی برخی دیگر باید با تلاش مضاعف این خصلت را به دست آورند. اجتماعی شدن مزایای زیادی در روابط اجتماعی، عاشقانه و حتی روابط شغلی دارد. با الی گشت همراه باشید تا سه روشی را که به شکوفا شدن شخصیت اجتماعی شما کمک می‌کنند، بهتر بشناسید.

اجتماعی

۱. با مردمی که با آنها ملاقات می‌کنید وارد گفتگو شوید

مطالب مرتبط:
این رفتارهای مخرب، حس خوشحالی را از شما می گیرد!
چگونه گرفتار دعواهای کاری می ‌شویم

با مردمی که همراه شما در صف صندوق فروشگاه قرار دارند، آدم‌هایی که در محل کار، کنار آب‌سرد‌کن هستند یا هم‌کلاسی‌هایتان که در راهرو‌ی مدرسه می‌چرخند، صحبت کنید. یک راه خوب برای اجتماعی شدن، سپری کردن زمان بیشتری از وقت خود با مردم است.
هر زمان که از اتاق خود بیرون می‌آیید، فرصت مناسبی برای خوش‌وبش کردن با دیگران است.
هر چه قدر بیشتر سعی کنید سر صحبت را با آنها باز کنید (حتی هنگامی که از کنار دیگران عبور می‌کنید)، مهارت‌تان در این کار افزایش می‌یابد.

۲. از دادن پاسخ‌های رُبات‌وار و ماشینی خودداری کنید

در بیشتر تعاملات روزمره، از شما مجموعه‌ای از سؤال‌ها پرسیده می‌شود که در طبقه‌ی احوال‌پرسی مؤدبانه جای می‌گیرند. مثلا: «حالتون چطوره؟» شما می‌توانید خیلی ساده با یکی از عبارات معمولی که غالبا در چنین تعاملاتی رد و بدل می‌شوند پاسخ دهید، ولی با کمی شخصی‌ کردن پاسخ خود، می‌توانید به مکالمه شور و حال بیشتری ببخشید. به آنها بگویید واقعا حال‌تان چطور است به گونه‌ای که باعث شود مکالمه با سؤالات مشابه ادامه پیدا کند. مثلا: «روزهای از این بهتر هم داشتم. شب گذشته خریدی کردم که خرج زیادی روی دستم گذاشت و اصلا ارزشش را نداشت.»
زیادی خودمانی شدن ممکن است بعضی آدم‌ها را معذب کند و در نتیجه ممکن است گفت‌وگو‌ از روند هدفمند خود خارج شود.
خیلی اوقات فردی که با او صحبت می‌کنید، اجتماعی نیست. اینگونه افراد همان پاسخ‌های خودکار و ماشینی را ترجیح می‌دهند.
در میان صحبت‌هایتان چیزی را فاش نکنید که تمایلی به بحث در مورد آن ندارید.

اجتماعی

۳. سؤال بپرسید

مردم دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند. هر چه قدر به زندگی آنها بیشتر علاقه نشان دهید، بیشتر از شما خوش‌شان می‌آید. یکی از بهترین راه‌ها برای باز کردن سر صحبت، پرسیدن چند سؤال ساده است. برای مثال:
اهل کجا هستید؟
تعطیلات آخر هفته خوش گذشت؟
می‌توانید همچنین در مورد لباس‌هایشان نظر بدهید.

۴. به صحبت‌های افراد گوش کنید

اگر از کسی سؤالی می‌پرسید، باید قادر باشید پاسخ او را دنبال کنید. افراد متوجه گوش نکردن به حرف‌های آنها خواهند شد. این کار غیرمؤدبانه است و از ایجاد یک تعامل هدفمند و خوب جلوگیری می‌کند.
مطمئن شوید که حرف فرد به پایان رسیده است، سپس شروع به پاسخ دادن کنید.
وسط حرف‌ دیگران نپرید.

۵. حواس‌تان به لحن صدای‌تان باشد

تُن و مدولاسیون صدای شما، در مکالمات روزمره‌ مهم هستند. اگر عجله دارید و می‌خواهید گفت‌وگو را به سرعت جمع‌وجور کنید، مخاطب شما متوجه این موضوع خواهد شد. اگر مضطرب و نگران هستید، کمی زمان بگذارید و به موقعیتی که در آن هستید فکر کنید. صرف کمی زمان و ارزیابی حالت احساسی­‌تان به شما کمک می‌کند تُن صدای خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که لحن غیرمؤدبانه‌ای نداشته باشد.

شروع سفرهایی هیجان انگیز از کیوتو (سفرنامه ژاپن)
شروع سفرهایی هیجان انگیز از کیوتو (سفرنامه ژاپن)
ساموس، جزیره ای کوهستانی در یونان
ساموس، جزیره ای کوهستانی در یونان
راهنمای سفر به گرجستان
راهنمای سفر به گرجستان
چرا با الی گشت به دبی برویم؟
چرا با الی گشت به دبی برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code