راه های حفظ صلح و دوستی با همسفر خود(بخش دوم)

همسفر خوب

نصف سفر به داشتن همسفر خوب است

علائق متضاد، مقصد یکسان. در هنگام مسافرت، جایی بدون داشتن اتومبیل شخصی تان، دوستان دیگری که با آن ها وقت بگذرانید یا خانه بزرگی که در آن اقامت کنید، کمی با هم بودن می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. می تواند تا مرز نابودی یک سفر یا حتی رابطه پیش برود.

مهم نیست که در این راه همسر، مخاطب خاصتان، یا بهترین دوستتان همراهی تان کند، مهم این است که زمان، انرژی و تلاش خود را متمرکز کنید تا از با هم بودن بدون دعوا و کدورت لذت ببرید. نظرات و پیشنهادهای ما را بخوانید.

مطالب مرتبط:
راه های حفظ صلح و دوستی با همسفر خود(بخش اول)
ویژگی هایی که یک همسفر خوب باید رعایت کند، چیست؟

مسائل فرهنگی

وقتی که می خواهید مقصد خود را انتخاب کنید، عوامل زبانی و فرهنگی را از یاد نبرید. آیا یکی از شما زبان محلی را به خوبی می تواند صحبت کند، و دیگری چند عبارت ساده را هم نمی تواند ازبر باشد؟ آیا یکی از شما اسکی باز حرفه ای هستید، و دیگری مانند بچه ها از تپه های برفی تنها می توانید سُر بخورید؟ در چنین شرایطی، یکی از شما احساس فراموش شدگی و بی حوصلگی خواهد کرد.

  روتین های روزمره یکدیگر را بشناسید

در مورد فعالیت های روزمره مانند دویدن های صبحگاهی یا صبحانه مفصل؟ معمولا افراد در مسافرت چنین عادت هایی را کنار می گذارند، اما مجبورکردن همسفر خود به ترک روتین های روزمره خود در سفر می تواند باعث ایجاد فاصله بین شما شود.

اگر شما به دویدن های هفت صبح خود یا خواندن روزنامه و نوشیدن قهوه سر صبح اعتیاد دارید، نیم ساعت زودتر از خواب بلند شوید و روتین خود را به جای بیاورید.

راههایی برای اینکه همسفر بی آزاری در سفر باشید

برنامه ریزی سفر یا حتی یک روز خود، چیزی شبیه به کلاس رقص است؛ یکی پیشرو می شود و دیگری پیرو. اگر رابطه شما بر اساس زمان برابر بنا شده است، بهتر است بدانید چه زمانی باید پیش بیافتید و چه زمانی باید مطیع و پیرو باشید.

اگر بین علائق شما و همسفر خود تفاوت هایی وجود دارد، سعی کنید برنامه ای را بچینید که هر کدام تقریبا زمان برابری برای فعالیت هایی که دوست دارید، کنار گذاشته باشید و اطمینان حاصل کنید که در بخش هایی که مربوط به علائق شما هستند، شما پیش بیافتید و راه را نشان دهید. که ما را به نکته بعدی هدایت می کند….

 وظایف خود را انجام دهید

می خواهید به موزه بروید؟ خودتان در ابتدا بلیت ها، مسیر رسیدن به موزه و ساعت کاری آن را از قبل هماهنگ و قطعی کنید تا همسفرتان مجبور نباشد سر چیزهای نا مربوط بی حوصله و خسته شود. می توانید با پرداخت هزینه بلیت او یا دعوت او به ناهار، کمی هم خلاقیت به خرج بدهید.

  بیرون بزنید تا رابطه تان خراب نشود

از اینکه تنها به فعالیتی بپردازید، ابایی نداشته باشید. این کار در مناطق خطرناک شهری یا در ساعات نامناسب شب پیشنهاد  نمی شود، و باید در این مورد احتیاط لازم را داشته باشید. اما همانطور که خانم کالزارتا گفت، هیچ اشکالی در چند ساعت پیاده روی یا گردش تنها در طی روز وجود ندارد.

سفر من به هند
جزایر گالاپاگوس کجاست؟
چگونه موبایلمان را حین سفر ایمن نگاه داریم؟(بخش دوم)
سواحلی عجیب با رنگ صورتی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code