عمر و کارآمدی کامپیوترتان را اینگونه بالا ببرید!

به کامپیوتر خود جانی دوباره بدهید

اگر از کامپیوتر خود ناامید شده اید وقت آن رسیده تا با بررسی یکسری نکات که تاکنون از آنها غافل شده اید و رعایت این مراحل، سیستمی کارآمد با طول عمری بیشتر داشته باشید. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

کامپیوتر
مطالب مرتبط:
سیستم های رزرواسیون کامپیوتری
سمیناری آنلاین و پرمخاطب تر با برگزاری وبینار

مهمترین نکته در جهت افزایش کارآمدی دستگاهتان، با پاک کردن فایل های غیر ضروری مانند عکس و فیلم و … که مدت ها در صفحه ی اصلی یا دسکتاپتان انباشته شده است و یا انتقال آنها به یک درایو جانبی یک قدم به ایده آلتان نزدیک شوید. مورد دیگر حذف کردن برنامه هایی است که بیش از ۲ هفته از آنها استفاده نکرده اید و در آینده هم استفاده نخواهید کرد.

مرحله دیگر آنالیز و چیدن فایلهای نامرتب موجود در درایوها در جای مناسب است که با استفاده از Run Disk CleanUp می توانید به نتیجه دلخواهتان برسید . تنها کافیست آن را سرچ کنید تا با باز کردن و آنالیز کردن این مرحله را پشت سر بگذارید.

در مرحله بعدی باید از Defragment استفاده کنید.با این برنامه می توانید فضای درایو ها را اسکن کنید و فایل های بیخود را پاکسازی کنید.این برنامه به صورت پیشفرض در ویندوز قرار دارد و هم می توانید از گوگل نسخه نصبی آن را دانلود کنید.بعد از اجرای برنامه تمامی درایو ها را اسکن کنید.

macbook-air

در مرحله بعد باید یک آنتی ویروس خوب نصب کنید.از آنتی ویروس هایی که در مارکت موجود است یک پک کامل تهیه کنید ( ما آنتی ویروس نود ۳۲ و کسپر اسکای را پیشنهاد می کنیم ) بعد از نصب آنتی ویروس تمامی هارد را با دقت اسکن کنید و مطمعن شوید که ویروسی باقی نماند.

در قسمت بعدی باید تمام استارت آپ های دستگاه را پاکسازی کنید.برای کاربرانی که اطلاع ندارند استارت آپ به برنامه هایی که وقتی ویندوز بارگزاری می شود نمایش داده می شوند و باعث کندی سیستم می شوند.برای اینکار عبارت msconfig را در Run جستجو کنید و در Tab چهارم قسمت StartUp گزینه هایی را که میبینید Delete کنید.

چگونه اصول غیر اخلاقی در شرکت ها را ریشه کن کنیم؟
چگونه اصول غیر اخلاقی در شرکت ها را ریشه کن کنیم؟
تهدید تازه واردها را چقدر جدی بگیریم؟
تهدید تازه واردها را چقدر جدی بگیریم؟
برای کارمندان کسل خود چه برنامه ای دارید؟
برای کارمندان کسل خود چه برنامه ای دارید؟
شغل خوب می خواهید؟ این مطلب برای شماست!
شغل خوب می خواهید؟ این مطلب برای شماست!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code