راز کودک مومیایی شده ایتالیا

رزالیا لومباردو با نام های زیادی شناخته می شود: دختری در تابوت شیشه ای، زیبای خفته، زیباترین مومیایی دنیا، بهترین مومیایی حفاظت شده در جهان و… هر چه که هست، سالانه هزارن نفر به این دخمه ی سیسیلیایی به ایتالیا سفر می کنند تا نگاهی بر بدن کوچک این کودک بیندازند. در اینجا می خواهیم ببینیم راز این کودک مومیایی شده چیست؟ آیا حقیقت دارد که چشم هایش را هر چند وقت یکبار باز و بسته می کند؟ با الی گشت همراه باشید تا جواب این سوال ها را پیدا کنید و با این جاذبه ی زیبای ایتالیا آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
۹ مقصد گردشگری پر طرفدار در ایتالیا
۴ جشنواره غذایی در ایتالیا، ۱ فرصت طلایی برای سفر

تصاویری از رزالیا لومباردو

 

رزالیا لومباردو

با وجود اینکه حدود ۱۰۰ سال از مرگ او می گذرد، رزالیا کمی تغییر کرده است. این مومیایی کوچک هنوز هم داخل تابوت شیشه ای کوچکش در ایتالیا نگهداری می شود و سر کوچکش روی یک پتوی ابریشمین گذاشته شده است. هنوز هم موهای بور و بلوند این دختر کوچک از کنار گونه هایش به پایین ریخته شده و یک پاپیون کوچک هم روی موهای او به زیبایی بسته شده است. همه ی این ها بعد از گذشت صد سال مانند قبل باقی مانده است و گذر زمان تنهای چیزی را که توانسته تغییر بدهد، حرز مریم مقدسی است که بالای پتوی این دخترک بوده است؛ این حرز آنقدر محو شده است که تقریبا دیگر قابل تشخیص نیست و این است رزالیا لومباردو، دختر کوچک اسرار آمیز مومیایی شده…

رزالیا لومباردو واقعا که بوده است؟

تقریبا ۱۰۰ سال از سال ۱۹۲۰ و زمانی که این دختر زییا به دنیا می آید می گذرد و افراد محلی درباره ی این دختر چنین می گویند: این دختر از همان زمان تولد ضعیف و نحیف بود و در طول زندگی کوتاهش، درد و رنج زیادی کشید و مرگ زودرس او در سن ۲ سالگی باعث بوجود آوردن درد و غم شدیدی برای پدر او شد و از آنجا که نمی توانست درد مرگ او را از یاد ببرد تصمیم گرفت تا به کمک شخصی، رزالیا را برای همیشه جاودان کند و نتیجه هم چیزی کمتر از معجزه نبود و همانطور که می بینید بدن او به خوبی باقی مانده است. بدن این دختر کوچک مومیایی شد و در یک تابوت شیشه ای کوچک قرار گرفت.

رزالیا، واقعی یا تقلبی؟

به خاطر طبیعت بی عیب و نقص بدن رزالیا آن هم بعد از گذشت ۱۰۰ سال، افراد زیادی گفتند که این بدن واقعی نیست و بدن واقعی رزالیا با یک نمونه ماکت واقعی مومی جایگزین شده است. بعد از آن بود که در سال ۲۰۰۰ لوازم و تجهیزات مخصوص ایکس ری آورده شد و تابوت رزالیا بطور کامل زیر اشعه ی ایکس ری قرار گرفت . نتایج شگفت انگیز بود در این تحقیق دانشمندان نه تنها توانستند ساختار اسکلتی بدن رزالیا را کامل ببینند بلکه خیلی از ارگان های داخلی بدن او هم کامل و بی عیب و نقص بودند. بالاتر از همه اینکه مغز رزالیا با وجود گذشت ۱۰۰ سال هنوز هم سالم است و فقط ۵۰ درصد آن کوچک شده است! علاوه براین در سال ۲۰۰۹ هم، افراد مستند نشنال جئوگرافیک از این دختر کوچک ام آر آی گرفتند که در آن هم به طرز شگفت آوری وجود اندام های داخلی سالم تایید شد و همچنین در آن نشان داده شد که دست ها در کنار بدن قرار دارند. چیزی که از ۹۰ سال پیش تا حالا به دلیل قرار گیری دست ها زیر پتو غیر ممکن بود.

عکس ایکس ری از بدن رزالیا لومباردو

 

راز چشمان رزالیا

تا حالا گزارش های زیادی مبنی بر باز شدن چشم های رزالیا داده شده است. حتی مدارکی هم وجود دارد که نشان می دهد چشم های این دختر کوچک حدود ۱٫۸ اینچ باز شده است و چشم های آبیش که تا قبل از آن رنگ آن مشخص نبود، نمایان شده است.

چشمان باز شده رزالیا لومباردو

یکی از احتمالی ترین دلایلی که برای این پدیده ی ناخوشایند می توان در نظر گرفت، تغییر در دمای اتاق و یا خطای چشم انسان است. البته بسیاری از فرقه ها هم بر این عقیده هستند که روح این دختر دوباره به بدن او برگشته است و این راز سر به مهر این مومیایی کوچک است…

منیع: owlcation.com

سیستم حمل و نقل در ایتالیا
سیستم حمل و نقل در ایتالیا
۶ جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا
۶ جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا
فلورانس ایتالیا، شهری برای هنرنمایی هنرمندان دیوار نگار
فلورانس ایتالیا، شهری برای هنرنمایی هنرمندان دیوار نگار
سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)
سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code