بلیط هواپیما

رستوران های ارزان و با کیفیت پراگ

رستوران های ارزان پراگ

اگر چه پیدا کردن رستوران ارزان کار سختی نیست اما ممکن است تعداد آن ها در شهرهای توریستی به خصوص وقتی که در اروپا هستید، کمتر باشد و به این دلیل است که کار راحتی نیست. تقریبا قیمت غذا در رستوران های ارزان پراگ بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ کرونای چک است که در حال حاضر هر کرونای چک برابر ۱۵۷ تومان است. بله، البته که با هزینه ای کمتر حدود ۸۰ کرونا هم می توان در محله های ارزان غذا پیدا کرد ولی نباید انتظار یک پرس بزرگ غذا داشته باشید! در سفر به پراگ می توانید این رستوران های ارزان پراگ را امتحان کنید، با الی گشت باشید.

رستوران Pho Vietnam Tuan & Lan

در این فهرست یکی از  رستوران های ویتنامی و از رستوران های ارزان پراگ که به چشم می خورد، Pho Vietnam Tuan & Lan نام دارد رستورانی که در آن خبری از هیچ صندلی ای نیست. در این رستوران می توانید غذای خوشمزه ی Bún Bò Nam Bộ را تنها با ۸۵ کرونا میل کنید. یکی دیگر از خوشمزه های این منو، اسپرینگ رول های سرخ نشده به همراه میگو و تخم مرغ با قیمت ۳۰ کرونا است.

رستوران Pho Vietnam Tuan & Lan پراگ
غذای Bún Bò Nam در پراگ

رستوران Arslan Kebab

مطالب مرتبط:
از پراگ سوغاتی چه بخریم؟
هزینه های سفر به پراگ

اگر چه در شهر پراگ می توانید کبابی های زیادی را پیدا کنید با این حال اگر از افرادی که تا حالا چندین و چند بار به پراگ سفر کرده اند و به عبارتی این شهر را تقریبا کامل می شناسند سوال کنید، می بینید که آن ها می گویند از بین تمام این کبابی ها، رستوران Arslan Kebab یا همان ارصلان کباب چیز دیگریست. Arslan Kebab از رستوران های ارزان پراگ و رستورانی ترکی است که به دونر کباب های خوشمزه اش شهرت دارد. شما می توانید در شهری مثل پراگ که بعضا آن را گران می داند، یک ساندویچ دونر کباب را با قیمت ۴۹ کرونای چک از این رستوران خریداری کنید. در این ساندویچ سالادی متشکل از کلم، پیاز، گوجه و سبزیجات تازه هم گذاشته می شود.

رستوران Arslan Kebab
رستوران Arslan Kebab در پراگ

رستوران Polévkárna

رستوران بعدی ای که می خواهیم به شما معرفی کنیم، رستورانی در منطقه ی کوچک و دوست داشتنی Karlín است که به سوپ های مخصوصش مشهور است. یک کاسه ی کوچک سوپ در این رستوران ۳۶ کرونا است و کاسه ی بزرگ ۵۷ کرونا. در این سوپ ها از فیله ی مرغ به همراه گوجه های رنده شده و سبزیجات دیگر استفاده می شود. از دیگر خوشمزه های این رستوران ، کاچاپوری یا Chačapuri که نوعی نان پنیری است، است و ۴۵ کرون قیمت دارد.

رستوران Polévkárna
غذای رستوران Polévkárna

رستوران Bea’s Vegetarian Dhaba

شاید شما هم گوشت خوار باشید! نه یک گوشتخوار معمولی بلکه از عاشقان غذاهای گوشتی! در این صورت در سفر به پراگ پیشنهاد می کنیم تا سری به رستوران Bea’s Vegetarian Dhaba بزنید که کاملا یک رستوران مخصوص گیاهخواران است! Bea’s Vegetarian Dhaba از دیگر رستوران های ارزان پراگ است که در گوشه ای از پراگ قایم شده است و باید بپرسید تا بتوانید آن را پیدا کنید. بشقاب کلم، اسپرینگ رول، پیاز، سیب زمینی، کلم بروکلی و ذرت کاری انتخابی فوق العاده است. این غذا بی نهایت طعم دار است و گرمای لذتبخشی دارد. البته این نکته را باید اضافه کنیم که ایراد این رستوران این است که غذاهای آن کمی با تاخیر درست می شوند با این حال مطمئن باشید ارزش صبر کردن را دارد.

یک نکته ی جالب دیگر که باید در مورد رستوران Bea’s Vegetarian Dhaba در پراگ بدانید این است که اگر در یک ساعت مانده به بسته شدن رستوران به آن بروید، ۳۰ درصد تخفیف خواهید گرفت!

رستوران Bea’s Vegetarian Dhaba

رستوران Sushi Tam Da

سوشی های ارزان از آن دست غذاهایی بودند که تا مدت ها در پراگ جای خالیشان احساس می شد چرا که تقریبا تمامی رستوران های پراگ که این غذا را سرو می کردند، سوشی های گرانی داشتند. حالا رستورانی ژاپنی به نام Sushi Tam Da باز شده است که سوشی های ارزانی سرو می کند که همان تعداد اندک صندلی هایش هم اغلب پر هستند. انواع و اقسام سوشی ها در منوی Sushi Tam Da به چشم می خورد که از بین همه ی آن ها، B23 کیفیت و طعمی فوق العاده دارد و از ۸ قطعه سالمون، آووکادو و خیار تشکیل شده است و البته قیمت این سوشی به نسبت غذاهایی که در بالا معرفی شد، بیشتر و حدود ۱۱۸ کرونای چک است با این حال اگر بخواهیم آن را با رستوران های ژاپنی دیگر چک مقایسه کنیم می بینم که واقعا قیمت ارزانی دارد.

رستوران Sushi Tam Da

رستوران کافه ی Mistral Café

در پراگ رستوران کافه های زیادی وجود دارد که اگر بخواهیم از بین آن ها بهترین و البته ارزان ترین آن ها را با کیفیتی خوب و قابل قبول به شما معرفی کنیم باید به رستوران کافه ی Mistral Café اشاره کنیم. این رستوران منویی متنوع دارد که در بین همه ی  غذاهای آن سوپ کدو حلوایی را شدیدا پیشنهاد می کنیم که در کنار مرغ گریل شده سرومی شود و ۷۹ کرونا قیمت دارد. البته واقعا باید کدو حلوایی دوست باشید تا از این غذا خوشتان بیاید. انتخاب دیگر، راگو با پیاز و کیک سیب زمینی است که قیمت ۹۸ کرونایی دارد. در ۳ ماه اولی که این رستوران باز شد، پرنده هم پر نمی زد اما کم کم توانست به خاطر غذای بسیار با کیفیت و خوبی که داشت مشتری هایش را اضافه تر و اضافه تر کند تا جایی  که الان جای سوزن انداختن در آن نیست. غذاهای این رستوران واقعا خوشمزه هستند.

رستوران کافه ی Mistral Café

رستوران Jan Paukert

رستوران های ارزان پراگ را که در بالا معرفی کردیم، ترکیبی از غذاهای چک و غذاهای کشور های دیگر مثل ترکیه و ویتنام را ارائه می کنند. اما اگر دنبال رستورانی کمی چکی تر! هستید، رستوران Jan Paukert در منطقه ی Národní قرار دارد و به خاطر ساندویچ های بسیار خوشمزه اش شناخته شده است. صاحب این رستوران، مردی به همین نام یعنی آقای Paukert است که می گوید خودش این ساندویچ ها را اختراع کرده است. این ساندویچ ها بین ۲۱ تا ۳۹ کرونای چک قیمت دارند، بسیار ارزان ولی خوشمزه!

منبع: news.expats.cz

لذت شام در فضای متفاوت رستوران های باتومی
لذت شام در فضای متفاوت رستوران های باتومی
در تفلیس به کدام رستوران ها برویم؟
در تفلیس به کدام رستوران ها برویم؟
بهترین رستوران های محله سلطان احمد استانبول
بهترین رستوران های محله سلطان احمد استانبول
یک رستوران بین المللی در یک هتل را چگونه مدیریت کنیم؟
یک رستوران بین المللی در یک هتل را چگونه مدیریت کنیم؟