بلیط هواپیما

با ۱۰ مورد از بهترین رستوران های حلال بمبئی آشنا شوید

می توانید در رستوران های حلال بمبئی با خیال راحت هر غذایی را که دوست دارید سفارش بدهید و نوش جان کنید! غذاهای اصیل هندی انعکاسی خوشمزه از فرهنگ این کشور است که در همه ی شهرهای مختلف آن و در تمامی غذاخوری هایش می توانید هر چیزی که دوست دارید را بخورید و از آن لذت ببرید. در بین بهترین رستوران های مختلف این شهر، لیستی از ۱۰ تا از رستوران های حلال برای مسلمانان و کسانی که غذاهای مخصوص می خورند نیز قرار گرفته است.

ما امروز می خواهیم تا ۱۰ تا از بهترین رستوران هایی که در بمبئی هستند و غذای حلال طبخ می کنند را به شما معرفی کنیم. این که در این رستوران ها معمولا چه نوع غذاهایی از کدام کشورها طبخ می شود و یا این که مشخصات رستوران چسیت و چه امکاناتی را در اختیار شما قرا می دهند را در ادامه برایتان خواهیم گفت.

معمولا در سفرهای خارج از کشور، یکی از دغدغه های مسافرین مسلمان این است که رستوران هایی که غذای حلال می پزند و کیفیت خوبی دارند را پیدا کنند. از آن جایی هم که ممکن است شما هم این مشکل را داشته باشید و از قضا مسافر شهر بمبئی هم باشید پیشنهاد می کنیم که با ما در الی گشت همراه باشید تا رستوران های حلال بمبئی را به شما معرفی نماییم.

خوراک مرغ در رستوران دم پخت

۱_ مبروک، یکی از رستوران های حلال بمبئی

در این رستوران غذاهای مدیترانه ای، خاورمیانه و لبنانی سرو می شود و تمامی موارد منوی آن از مواد حلال درست می شوند. محیط رستوران مبروک (Mabruk) صمیمی و زیباست و دکور آن چوبی است. این رستوران در یکی از جشنواره های غذایی معتبر هند برای ۵ بار برنده ی بهترین رستوران لبنانی شده است. آشپز این رستوران یکی از بهترین های کشور لبنان در زمینه ی رستوران داری است و بیشترین زمینه ی شهرتش برای این است که در پخت غذاهایش از ادویه های خاصی استفاده می کند که طعمی خاص و تلفیقی به خوراک هایش می دهد.

در این رستوران می توانید از منوی ویژه ی افراد گیاهخوار هم استفاده کنید. معمولا رستوران مبروک در وعده ی شام باز است. از جمله امکانات این رستوران می توانیم به امکان رزرو از قبل، پارکینگ اختصاصی مشتریان رستوران، دسترسی ویژه، اینترنت پر سرعت و موسیقی زنده ی آن اشاره نماییم. رستوران مبروک بمبئی از ساعت ۷ عصر تا ۱۱:۴۵ دقیقه شب باز است.

  • آدرس: Domestic Airport Western Express Highway Hotel Sahara Star, Mumbai 400099 India

فضای رستوران مبروک یکی از رستوران های حلال بمبئی

۲_ نمک، رستورانی با غذاهای کاملا هندی

دومین غذاخوری که در لیست رستوران های حلال بمبئی ما قرار دارد، رستورانی به نام نمک (Namak) است. منوی رستوران نمک، پر است از غذاهای هندی که در کنار آن ها، غذاهای مدرن و حتی لاکچری را در فضایی بسیار زیبا و آرام سرو می کند. این غذاخوری صرفا تنها رستورانی با غذاهای حلال نیست اما منوی مخصوص این غذاها در رستوران نمک، بسیارخوب و پر گزینه است. دیگر منوهای این رستوران شامل غذاهای مخصوص افراد با رژیم گیاهخواری و یا گلوتن آزاد می باشد. برای این که با غذاهای هندی آشنا شوید پیشنهاد می کنیم که مطلب خوشمزه ترین و معروف ترین غذاهای هندی را حتما مطالعه کنید.

رستوران نمک برای وعده های غذایی ناهار و شام خدمات غذایی ارائه می دهد. از جمله ی امکانات این رستوران می توانیم به قبول کارت های اعتباری اکسپرس و مستر کارد، خدمات ویژه ی میزها، پارکینگ اختصاصی مشتریان رستوران، خدمات مخصوص برای افراد با توان محدود جسمی و خدمات رزرو اشاره نماییم. ساعت کاری این رستوران در روز در ساعت های ۱۲:۳۰ ظهر تا ساعت ۳ بعد از ظهر و از ۷ عصر تا ۱۲ شب می باشد.

  • آدرس: Hotel Sahara Star, Western Express Highway, Vile Parle East Hotel Sahara Star, Mumbai 400057 India

غذای رستوران نمک

۳_ غذاخوری با محیطی لوکس و لاکچری در رستوران دم پخت

غذای بعدی لیست ما، رستورانی به نام دم پخت (Dum Pukht) است. در این رستوران انواع مختلفی از غذاهای هندی و آسیایی پخته می شود. علاوه بر منوی غذاهای حلال، منویی از غذاهای مخصوص گیاهخواران نیز در رستوران دم پخت موجود است. این رستوران برای وعده های شام و ناهار باز است. محیط این رستوران بسیار زیبا و مجلل است و کسانی که به آن رفته اند از مزه ی خوب غذاها و همچنین خدمات دهی حرفه ای کارکنان رستوران هندی دم پخت بسیار راضی بوده اند.

از جمله ی امکاناتی که در این رستوران ارائه می شود می توانیم به امکان رزرواسیون، ویلچر، پارکینگ اختصاصی و سرویس های مخصوص میزها اشاره نماییم. این رستوران در روزهای یکشنبه تا شنبه از ساعت ۱۲:۳۰ ظهر تا ساعت ۲:۴۵ ظهر و در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۷ شب تا ۱۱:۳۰ شب باز است.

  • آدرس: Sahar Rd ITC Maratha Hotel Andheri, Mumbai 400069 India

نمایی از رستوران دم پخت

۴_ آرک، رستورانی مناسب جوانان

آرک (Ark) گزینه ی بعدی است که پیش روی شما برای رفتن به رستوران های حلال بمبئی قرار گرفته است. در این رستوران برعکس چیزی که تا به الان از رستوارن های دیگر گفته ایم، منویی از غذاهای فیوژن (Fusion cuisine) ارائه می شود. این غذاها که به اصطلاح به آن ها غذاهای ترکیبی هم می گویند از مواد تازه و ارگانیک درست می شوند و ترکیبی از دستور پخت غذاهای ملل مختلف هستند. این سبک غذاها از دهه ی ۱۹۷۰ میلادی به بعد بسیار فراگیر شدند.

همیشه در فضای این رستوران موسیقی جذاب و مدرنی در حال پخش است و همه چیز در هارمونی کامل با یکدیگر قرار گرفته اند. رستوران آرک بمبئی برای افراد جوان بسیار پیشنهاد می شود. در این رستوران برای افراد گیاهخوار هم منوی غذایی مخصوص تهیه دیده شده و امکاناتی از قبیل؛ رزرواسیون، پرداخت از طریق انواع کارت های اعتباری بین المللی، سرویس مخصوص میزها و خدماتی از این قبیل مدر اخیتار مشتریان قرار می گیرد. رستوران آرک از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱۲ نیمه شب باز است.

  • آدرس: Andheri Kurla Road Courtyard Mumbai International Airport hotel, Mumbai 400059 India

غذای رستوران آرک

۵_ غذاخوری با غذاهای ایرانی و هندی، رستوران دربار

از بین رستوران های حلال بمبئی این بار به سراغ رستوران ایرانی دربار (Persian Darbar) می رویم. غذاهای این رستوران کاملا از مواد غذایی حلال درست شده اند و در کنار آن ها برای افراد گیاهخوار هم منوی مخصوصی تهیه دیده شده است. غذاهایی که در منوی این رستوران هستند از خوراک های ایرانی، هندی و آسیایی تشکیل شده اند. دوست دارید تا رستوران های ایرانی دیگر در هند را بشناسید؟ پیشنهاد می کنیم تا مطلب با بعضی از رستوران های ایرانی در هند آشنا شوید را مطالعه کنید.

رستوران دربار برای همه ی وعده های غذایی باز است و اکثر کسانی که به آن رفته اند از غذا و مجموع خدمات رستوران بسیار راضی بوده اند. در ضمن این رستوران موفق شده است تا در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ گواهی کیفیت برتر بین رستوران های بمبئی و هند را دریافت کند. رستوران دربار هر روز هفته و از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب باز است.

  • آدرس: Linking Road, Near Shoppers Stop, Mumbai 400050 India

غذای رستوران دربار بمبئی

۶_ کبابز اند کوریز، رستورانی مخصوص کباب دوست ها

اگر از طرفداران غذاهای گوشتی و کبابی در همه ی شرایط هستید درباره ی رستوران کبابز اند کوریز که آن را K & K (Kebabs & Kurries) هم می نامند باید بدانید که از بهترین غذاخوری هایی است که می توانید در آن انواع کباب ها و غذاهای گریل شده را در بمبئی بیابید. مشهورترین سرآشپزهای هندی در این رستوران غذا درست می کنند که اکثر آن ها به صورت آکادمیک در این رشته تحصیل کرده اند. در کنار منوی حلال در این رستوران غذاهای مخصوص افراد گیاهخوار و غذاهای گلوتن دار نیز ارائه می شود.

امکان رزرو، سرویس ویژه ی میز و امکانات مناسب برای افراد با محدودیت های جسمانی نیز برای مشتریان این رستوران فراهم شده است. کباب های این رستوران هندی هستند و برای وعده های شام و ناهار پخته می شوند. ساعت کاری این رستوران در روزهای یکشنبه از ساعت ۱۲:۳۰ ظهر تا ۳:۳۰ بعد از ظهر، از شنبه تا یکشنبه از ساعت ۷ عصر تا ۱۱:۴۵ قبل از نیمه شب و در دیگر روزهای هفته از ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر تا ساعت ۲:۴۵ دقیقه ی بعد از ظهر است.

  • آدرس: ۲۸۷ Dr B R Ambedkar Road ITC Grand Central Hotel, Mumbai 400067 India

رستوران کبابز اند کوریز

۷_ رستوران شبانه روزی بلوار در بمبئی

رستوران و یا بهتر بگوییم کافه بلوار بمبئی (Boulevard) یک غذاخوری ۲۴ ساعته است که انواع مختلفی از غذاهای هندی، آسیایی و حتی بین المللی را برای مشتریانش سرو می کند. در فضای رستوران بلوار انواع و اقسام تفریحات مختلف و حتی گاهی عجیب و غریب برای مشتریان در نظر گرفته شده است.

این غذاخوری یکی از رستوران های حلال بمبئی است و برای وعده های شام و ناهار و حتی کسانی که برای نیمه های شب می خواهند غذا بخورند؛ خدمات ارائه می دهد. از جمله ی امکاناتی که در این رستوران برای افراد در نظر گرفته شده می توانیم به؛ تلویزیون بسیار بزرگ، صندلی چرخدار، موسیقی زنده، اینترنت پر سرعت و رایگان و امکان رزرو اشاره نماییم. این رستوران در همه ی روزهای هفته از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب باز است.

  • آدرس: ۷۰c Nehru Road The Orchid Hotel, Mumbai 400057 India

نمایی از رستوران بلوار

۸_ در رستوران ارث پلیت همه ی طعم ها را در یک بشقاب بچشید

در این رستوران هندی سعی بر آن است که بر اساس تجربه های آشپزی مختلف سرآشپزانی که در این غذاخوری مشغول به کار هستند، بشقابی را در نهیات به وجود بیاورند که مرزهای بین المللی را در نوردیده باشد و نماینده ای از همه ی غذاهای مختلف کره ی زمین باشد! برای پخت این غذاها که کاملا از مواد غذایی حلال طبخ شده اند از سبک آشپزی ایتالیایی، فرانسوی، مدیترانه ای، خاور دور و نزدیک و بسیاری از دیگر سبک های آشپزی الهام گرفته شده است.

رستوران بسیار بزرگ و مجلل ارث پلیت (The Earth Plate) در ۲۴ ساعت شبانه روز باز است. می توانید در ارث پلیت که از رستوران های حلال در بمبئی است از امکانات مختلفی همچون؛ پارکینگ مخصوص مشتریان رستوران، پذیرش انواع کارت های اعتباری بین المللی و موسیقی زنده لذت ببرید.

  • آدرس: Hotel Sahara Star, Opposite Domestic Airport, Vile Parle East Sahara Star Hotel, Mumbai 400099 India

غذای رستوران ارث پلیت

۹_ غذاهای سلطنتی هندی را در رستوران زعفران میل کنید!

زعفران (Saffron) یکی از رستوران های حلال بمبئی است که در آن انواع مختلفی از غذاهای محلی هندی ارائه می شود. این غذاخوری منویی از غذاهایی که در دربار سلطنتی و افراد قبیله ی لاکنو پخته می شده را در کنار غذاهای گیاهی و گلوتن دار برای مشتریانش سرو می کند. می توانید برای وعده ی شام و ناهار و یا حتی دیر وقت هم به این رستوران بروید و غذای تازه ی هندی که با مواد غذایی حلال درست شده را سفارش بدهید.

در رستوران زعفران می توانید از اینترنت پر سرعت WIFI، موسیقی زنده، پارکینگ اختصاصی مشتریان رستوران و بسیاری از خدمات دیگر بهره مند شوید. این رستوران هر روز هفته باز است و از ساعت ۷ شب تا ۱۲ ظهر روز بعد به مشتریانش خدمات ارائه می کند!

  • آدرس: Juhu Tara Road JW Marriott, Mumbai 400049 India

فضای رستوران زعفران

۱۰_ در رستوران کانگان آسمان بمبئی را پیش رو داشته باشید

دهمین رستورانی که می خواهیم از بین رستوران های حلال در بمبئی به شما معرفی کنیم، یکی از ویژه ترین غذاخوری های این شهر است و رستوران کانگان (Kangan) نام دارد. منوی این غذاخوری از غذاهای ویژه ای که متعلق به شمال غرب هند هستند تشکیل شده است. از غذای خوب کانگان که بگذریم، دید پانارومایی که از آسمان بمبئی از این رستوران نمایان است، یکی از دلایلی است که از بهترین و پرطرفدارترین غذاخوری های حلال این شهر شده است.

از جمله امکاناتی که می توانید در این رستوران از آن ها بهره مند شوید می توانیم از: پارکینگ اختصاصی مشتریان رستوران، صندلی چرخدار، ناهارخوری مخصوص و سیستم رزرواسیون نام ببریم. در رستوران کانگان تنها برای وعده ی شام می توانید از ساعت ۷ شب تا ۱۲ شب به این رستوران مراجعه کنید.

  • آدرس: Goregaon East, International Business Park, Oberoi Garden City, Mumbai 400063 India

دید پاناروما رستورا کانگان

برای شما ۱۰ تا از بهترین رستوران های حلال بمبئی را به همراه مهم ترین اطلاعات آن ها معرفی کردیم و درباره شان برایتان شرح دادیم تا در سفرتان به این شهر به آن ها سر بزنید. البته مشخصات بیشتر این رستوران ها را در سایت تریپ ادوایزر می توانید مطالعه بفرمایید. اگر هم که تجربه ی رفتن به هر کدام از این غذاخوری ها را دارید لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

برای سفری راحت و خوب به بمبئی پیشنهاد می کنیم که با خرید تور بمبئی الی گشت، مسافرتی به یاد ماندنی و خاطره انگیز را برای خود به وجود بیاورید.

بهترین مراکز خرید سوغاتی در بمبئی
بهترین مراکز خرید سوغاتی در بمبئی
برای یکبار هم که شده این باغ های بمبئی را ببینید!
برای یکبار هم که شده این باغ های بمبئی را ببینید!
معرفی هتل وستین مومبای گاردن سیتی بمبئی | ۵ ستاره
معرفی هتل وستین مومبای گاردن سیتی بمبئی | ۵ ستاره
آرامگاه حاج علی، تلفیقی از هنر معماری هندی و اسلامی در بمبئی
آرامگاه حاج علی، تلفیقی از هنر معماری هندی و اسلامی در بمبئی