دوحه و رستوران های خوش رنگ و بو

غذا خوردن در رستوران های هر نقطه ای از جهان از حال و هوای خاصی برخوردار است

اصلا می توانیم بگوییم غذا وظیفه نیمی از سفر ما را برای اینکه به آن لقب خوب یا بد بدهیم بر دوش می کشد. بر اساس همین حس است که نوعی از گردشگری به عنوان گردشگری غذا نیز پدید آمد تا تاثیر زیاد غذا و رستوران در سفر را پیش روی همگان قرار دهد. در این مطلب شما را با چندی از رستوران های خوشمزه دوحه قطر که نقش مهمی در گردشگری این کشور دارد آشنا می کنیم. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
قطر برای آموزش
قطر کشوری مدرن اما باستانی

رستوران روبی وو (Ruby Wu’s)

شنیدن این‌که یک محله چینی کوچک در هتل رادیسون بلو در دوحه وجود دارد، برای بسیاری غافلگیر کننده است. رستوران روبی غذاهای اصیل چینی عرضه می‌کند که شامل مواردی مانند دامپلینگ ‌های بخارپز مرغ و میگو (siew mei) و مخلوط میگو و بادام‌ هندی سرخ‌ شده سیچوان نیز می ‌شود. این رستوران با نزدیک بودن به بسیاری از مراکز تفریحات شبانه دوحه می‌تواند یک گزینه ایده آل برای توقف پیش از شروع زندگی شبانه در قطر باشد. این رستوران با عرضه کردن غذاهای چینی از مناطق مختلف این کشور بزرگ که همگی با ذائقه بین ‌المللی تطبیق داده شده‌اند و همچنین قیمتی که در دوحه بسیار مناسب است، می‌ تواند یک گزینه عالی در قبال هزینه پرداختی باشد.

رستوران های دوحه

واین (Vine)

رستوران واین ترکیبی از آرامش میزبانی عربی را با همه ‌چیزهای عالی درباره غذاهای بین ‌المللی ارائه می‌کند. محیط داخلی این رستوران از سنگ مرمر سفید پوشانده شده است و این محیط با نور پنجره ‌های منحنی بزرگ و بلند روشن می‌شوند که این امر این رستوران را به محیطی ایده آل برای آرامش گرفتن در غروب تبدیل می‌کند. در این محیط از مواد اولیه تازه برای ایجاد یک بوفه غذا با تعداد بسیار زیادی گزینه در منوی آن استفاده می‌شود. منوی کباب ‌های روز جمعه این رستوران بسیار مشهور هستند و از بهترین گوشت دنده موجود در شهر برای پخت آن‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر غذای خوب، چشم ‌انداز فراگیر و بزرگی از خلیج ‌فارس از روی بالکن این رستوران می ‌تواند یک راه عالی برای شروع تعطیلات آخر هفته شما باشد.

رستوران واین

سالن زعفران

رستوران زعفران که چهار سال پیاپی موفق به بردن جایزه بهترین رستوران هندی سال شده است، به‌عنوان یکی از بهترین رستوران ‌های هندی در سراسر قطر به‌حساب می‌آید. این رستوران در سال ۲۰۰۹ و توسط سرآشپزی به نام وینت باتیا که دارای رتبه میشلین در آشپزی است راه ‌اندازی شده است و تلفیقی از غذاهای مختلف منطقه را ارائه می‌کند. محیط داخلی این رستوران با رنگ قرمز پوشانده شده است که به ‌نوعی رنگ ‌هایی که در ادویه‌ها و غذاهای مختلف آن دیده می‌شود را تجلی می‌کند. غذایی که بیش از هر وعده دیگری در این رستوران به شما پیشنهاد می‌کنیم، گوشت دنده بره تنوری با بریانی قورمه ذرت (بریانی نوع خاصی از غذاهای هندی است که با پخت برنج و ادویه‌ جاتی معطر و تند به دست می‌آید) به‌عنوان برنج و رایتای (ترکیبی از ماست و سبزیجات که در کنار برنج‌ های هندی مصرف می‌شود) نعنا و انار است. پس از صرف غذا نیز سالن چای‌ خوری این رستوران می‌تواند گزینه‌ ها و عطرها و طعم‌ های مختلفی از چای را به شما ارائه کند که می‌تواند پس از یک غذای اصلی پر از ادویه و خوش ‌طعم، کام شما را تازه کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code