رشته های تحصیلی عجیب

آیا رشته های تحصیلی عجیب را می شناسید؟

درست است که دانشگاه برای به دست آوردن فرصت آموزش و پرورش برای ساختن جامعه و دنیایی بهتر به وجود آمده اما قبول کنید همه ی ما این تجربه ی مشترک را داشته ایم که از حضور در همایش ها خسته شویم و بخواهیم جلسسات سخنرانی را ترک گوییم. برخی دانشگاه ها در جهان لیست کاملی از رشته های عجیب و غریب برای متقاضیان ارائه می دهد ، رشته های تخصصی در زمینه این که چگونه یک زامبی شویم  ویا حتی این که حتی چگونه یک طالع بین شویم و یا این که با فانتزی های خود چگونه کنار بیاییم.در ادامه با الی گشت همراه باشید تا مروری بر این رشته ها  داشته باشیم:

۱- ادبیات فانتزی، گرایش هری پاتر!

دانشگاه های عجیب جهان
مطالب مرتبط:
عجیب ترین کارگاه سفالگری دنیا در این شهر است!
عجیب ترین کافی شاپ های جهان

آیا شما طرفدار مجموعه کتاب ها و فیلم های هری پاتر هستید؟ اگر چنین هست خوشحال باشید که دانشگاه اوهایو، در حال حاضر دوره های اختصاصی و ودانشگاهی برای اثر بزرگ و فانتزی جی.کی.رولینگ، برگزار می کنند. تصورش را بکنید، خیلی شگفت آور است که برای کلاس۸ صبح فردا، تاریخ هاگوارد شناسی(مدرسه جادوگران در چندگانه ی هری پاتر)، داشته باشید! این دوره بر داستان های دنیای جادو تمرکز دارد و استادان درمورد تکنیک های ادبی و ریشه های فرهنگی رمان، تدریس می کنند. دانشجویان باید ۷ منبع و کتاب موجود در زمینه ی ژانر فانتزی و همچنین مقالات مربوط به آن را مطالعه کننند.

دانشگاه-های-عجیب-جهان

۲- مدیریت شیر گاو دوشی!

در یکی از دانشگاه های انگلیس، رشته ای تحت عنوان این که چگونه دوشیدن شیر گاو را مدیریت کنیم، وجود دارد که شما را در یک دوره ی دوساله در داشنکده کشاورزی، کاملا با مهارت های شیر دوشی و البته مدیریت آن آشنا می کند. علاوه بر این در این دانشگاه، شما می توانید اطلاعات اقتصادی، قانونی و صد البته مدیریتی در مرد نحوه ی کار یک شرکت لبنیاتی  را بیاموزید.

دانشگاه-های-عجیب-جهان-

۳- خون آشام ها در ادبیات و سینما!

خون آشام ها همیشه از موضوعات داغ و جذاب ادبیات و سینمای فاتزی هستند، مثال بارز آن هم سه گانه ی گرگ و میش و یا سریال تلویزیونی خاطرات خون آشام است. قاتل خون آشام و جذاب و خون واقعی و تابوت، این تصاویر کلاسیک، از اول برای جذب مخاطبان بسیار قوی و جذاب عمل کردند و در همه ی سنین از هر جایگاهی در سرتاسر کره ی زمین، طرفدارانی پروپا قرص خودش رادارد. دانشگاه ویسکانسن_مدیسون در آمریکا، دوره ای تحصیلی تحت عنوان، خون آشام در ادبیات و سینما برای دوستداران این رشته ارائه می دهد و در این بین به اصلاح برخی باورهای غلط درباره ی موجودات شب پرداخته است.

۴- بیتلز شناسی!

یکی از شگفت انگیز ترین رشته های دانشگاهی که در انگلستان تدریس می شود، بیتلز، یک گروه موسیقی راک انگلیسی است. این گروه چهار نفره که که خوانندگان معروفی چون سر پل مک کارتنی و جان لنون، از اعضای آن بودند، از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰، به عنوان یک گروه فعالیت داشتند و از بهترین های دست نیافتنی موسیقی جهان به حساب می آیند. بیتلز (The Beatles) ، پرفروش ترین و بزرگترین گروه موسیقی جهان است که در مجموع در جهان با فروشی بیش از ششصد میلیون دلار، در فهرست پر فروش ترین ها قرار دارند. همچنین نام آن ها در فهرست ۱۰۰ شخصیت تاپیر گذار قرن بیستم مجله تایم، نیز آمده است.

دانشگاه-های-عجیب-جهان-

۵- زامبی ها!

بی شک زامبی ها نه تنها در بین دوستداران سینما و ادیات کمیک  و فانتزی جهان محبوب اند بلکه در بین دانشمندان نیز معروف هستند و لقب زامبی های محبوب را به دوش می کشند. یکی از مواردی که در رشته ی زامبی شناسی تدریس می شود، این است که مغز انسان دقیقا چه فایده ای برای زامبی ها دارد یا چرا زامبی ها همه بدون استثنا، پوستی سبز و لباس های پاره دارند؟

۶- گل آرایی!

اگر علاقه مند به طراحی گل و گل آرایی هستید و استعداد خود را در این زمینه می بنید، داشنگاه مایرکلو، رشته ای تحت عنوان طراحی گل در دروس دانشگاهی خود ایجاد کرده است. در این رشته، آناتومی گل ها، تاریخ گل ها، طراحی گل ها  و روند طراحی و برنامه ریزی کسب وکار برای دانشجویان این رشته تدریس می شود. کلاس های درس، خوابگاه ها و حتی سرویس های بهداشتی، مملو از گل است، چی از این بهتر؟

رشته های عجیب تحصیلی دنیا

 ۷- طالع بینی!

اگر به فال و طالع بینی و البته کمی هم ماوراالطبیعه علاقه مندید، دانشگاهی در شهر بیرمنگام انگلیس، رشته ای در بانام طالع بینی را جز رشته های خود گذاشته است و البته هم تنها دانشگاهی در جهان است که این رشته را تدریس می کند.از دورس پایه ای که در این رشته ارئه می شود، می توان از رووانشناسی و علم اندازه گیری زمان نام برد.

دانشگاه-های-عجیب-جهان-

۸- سیرک!

وقت این است که کمی چاشنی علم به لیست خود اضافه کنیم! رشته ی سیرک به بررسی عملکرد فیزیکی  و مطالعه گرانش و جاذبه و زمان می پردازد. البته از آن جا که اکثر استادان این رشته از استادان سیرک هستند مطمئنا دوره های عملی سخت و بسیار جدی خواید داشت. شما در در پایان تحصیل خود در این رشته، شما مجموعه ای کامل از مهارت ها را یاد خواهید گرفت و از کارشناسان سیرک شناسی خواهید شد.

رشته های عجیب تحصیلی دنیا

۹- گلدوزی!

اگر به خیاطی و گلدوزی علاقه مندید و البته به دنبال عنصری منحصر به فرد در یک دوره تحصیلی هستید، رشته ی گلدوزی بسیار برای شما کاربردی و منحصر به فرد است و البته گرفتن مدرک این رشته از دانشگاه های اروپایی سخت نیست. این کار ممکن است برای شما مخصوصا چشم هایتان، کاری طاقت فرسا باشد اما بر اساس ادعای UCA، بسیاری از خیاطان معروف جهان مثل جسپر کونان یا سارا برتون از همین رشته فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه-های-عجیب-جهان-

۱۰- روانشناسی اسب سواری و علوم ورزشی

این رشته به درک بهتر رابطه اسب و انسان و همچنین رفتار اسب سواران تمرکز دارد و در دانشگاه ناتینگهام ترنت انگلیس تدریس می شود و برای پاس کردن یکی از واحدهای درسی آن به کانادا، استرالیا و یا مجارستان سفر کنید.

منبع:topuniversities.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد