عجیب ترین کافی شاپ های جهان

عجیب ترین کافی شاپ های دنیا

کافه ها به دلیل فضای منحصر به فرد و آرامی که دارند برای استراحت در بعد از ظهر یک روز کاری و یا ملاقات دوستانی که مدت هاست آن ها را ندیدید بسیار مناسب می باشند. اما در دنیا کافه هایی وجود دارند که کمی از آرامش را کنار گذاشته و شکل نامعمولی به خود گرفته اند. در ادامه فهرستی از عجیب ترین کافی شاپ های دنیا را برایتان آورده ایم. با الی گشت همراه باشید.

کافه های عجیب

کافه کلینیک

مطالب مرتبط:
۵ کافه در فلورانس که شهرت جهانی دارند
کافه ای با فرودگاه اختصاصی!

سنگاپور

کافه کلینیک، یک رستوران-کافی شاپ با شکل و شمایل یک بیمارستان در سنگاپور است. این کافه با سبک معماری هلندی و با معماری بتنی ساخته شده که توسط دامین هیرست، هنرمند انگلیسی شکل گرفته است. غذاهای این کافه در ظرف ها و سینی های بیمارستانی سرو می شود. گارسون ها و تمام عوامل این کافه به شکل کارمندان بیمارستان لباس می پوشند و بعضی از صندلی های کافه ویلچر و یا صندلی های بیمارستان هستند. این رستوران در حال حاضر بسته است، که دلیل آن شاید این باشد که مردم از اینکه غذایشان شبیه غذای بیمارستان باشد، ناراضی بودند.

کافه کلینیک

کافه جغد

ژاپن

کافه ای در توکیو وجود دارد که در آن شما کنار جغدها غذا می خورید! در این کافه قهوه ای نوش جان کنید و از آرامش جغدهای اطرافتان لذت ببرید. مشتریان می توانند در این کافه جغدها را در دستشان نگه دارند و با آن ها عکس بگیرند. بیشتر جغدها در کنار انسان ها بزرگ شده اند به همین دلیل آن‌ها در برابر مشتریان دوست داشتنی و بی خیال اند. البته بودن در کنار جغدها ملزم به رعایت چند مورد است: عکاسی با فلش، حرکات ناگهانی و اذیت کردن جغدها ممنوع می باشد. جغدهای این کافه با اسامی مختلفی صدا می شوند و شخصیت متفاوتی با یکدیگر دارند. از کافه جغد توکیو بازدید کنید و تجربه ای جادویی در میان این موجودات عجیب داشته باشید.

کافه جغد

فورتزا مدیکا

ایتالیا

در سال ۲۰۰۷، یک رستوران در زندانی ۵۰۰ ساله نزدیک پیزا افتتاح شد. کارمندان این کافه همگی زندانی هستند، و بعضی از آن ها محکوم به حبس ابد هستند. شما احتمالا فکر خواهید کرد کسی علاقه ندارد که در کنار مجرمان و قاتلان غذا بخورد اما واقعیت این است که این کافه بسیار محبوب می باشد، به حدی که میزهای آن از هفته های قبل رزرو می شوند. مفهوم این کافه از یک برنامه توانبخشی به وجود آمد. این ایده به قدری محبوب واقع شد که زندان بولاته در میلان، رستوران خود را به نام اینگالرا افتتاح کرد.

کافه فورتزا مدیکا ایتالیا

رستوران نیو لاکی

هند

آیا تا به حال تصور کرده اید که در کنار مردگان غذا خوردن چه حسی دارد؟ شما می توانید این حس را در کافه نیو لاکی در احمدآباد هند تجربه کنید. این کافه که جزو عجیب ترین کافی شاپ های دنیا محسوب می شود، در واقع بر روی یک قبرستان ساخته شده است. صاحب آن، کریشنان کوتی، به دلیل آن که نمی خواست قبرها را از بین ببرد این کافه را در کنار قبرها بنا کرد. قبرها هرگز مورد بی احترامی واقع نمی شوند و هر روزه علاوه بر تمیز کردن آن ها، کارکنان گل هایی روی آن برای شادی ارواح می گذارند.

کافه نیو لاکی هند

کافه اچ. آر. گیگر

سوییس

این کافه این حس را به شما می دهد که نوشیدنی یا کیکتان هر لحظه امکان دارد که واقعی شود و به حرف درآید. این کافه در دو شعبه در سوییس وجود دارد که آثار هنرمند گیگر در آن به نمایش در آمده است. برای آن ها که گیگر را نمی شناسند باید بگوییم که گیگر یک هنرمند سبک سورئال در سوییس است که بسیار از صحنه های فیلم های معروف را نیز طراحی کرده است. در این کافه ها آثار او در دکوراسیون به چشم می خورد.

کافه گیگر

کافه خیاطی

پاریس

تا به حال به کافه ای رفته اید که به جای میز و صندلی معمولی، نوشیدن‌تان در روی میز خیاطی و کنار یک چرخ خیاطی سرو شود؟ این کافه که در همچین فضای عجییب به شما خدمات می دهد که البته در حاضر بسته می باشد.

کافه خیاطی پاریس

کافه روبات

ژاپن

کافه روبات جزو عجیب ترین کافی شاپ های دنیا است. در شهر اوساکای ژاپن، کافه ای طراحی شده که نیاز به استخدام کارمند را از بین برده است. در این کافه روبات ها سفارش مشتری را، چه از طریق مکالمه چه از طریق انتخاب از روی یک صفحه لمسی دریافت می کنند، به آشپزخانه می روند و بعد از آماده شدن، آن را برای مشتری می آورند. این کافه، دریچه ای به سوی کافه های آینده است! در تمام این کافه روبات هایی حرکت می کنند که به شما این حس را می دهد که انگار در ماشین زمان به آینده سفر کرده اید. عده ای از مشتریان این احساس را شگفت انگیز و البته افراد دیگر آن را ترسناک خوانده اند.

کافه روبات

رستوران ماهیگیری

ژاپن

این رستوران نمونه ی بارز ضرب المثل ماهی را هروقت از آب بگیری تازه‌ست می باشد. “زا او” به شما این امکان را می دهد که خودتان ماهی را انتخاب کنید و به سرآشپز بگویید که آن را چطور برایتان آماده کند.  اگر گرسنه هستید، حواستان باشد که ماهی بزرگتری را شکار کنید! البته شما می توانید خودتان ماهی گیری نکنید؛ اما قسمت جالب ماجرا رقابتی است که در میان مشتریان به خاطر ماهی گرفتن رخ می دهد. به هر حال شما این امکان را دارید که در این کافه ماهی گیری کنید و ماهی تان را طبق سلیقه خودتان میل کنید.

کافه ماهیگیری

کافه دوزیستان

ژاپن

شما تا اینجا کافه های متفاوتی با موضوعات مختلف را شناخته اید، اما آیا به موجودات خونسرد علاقه دارید؟ در یوکاهاما شما می توانید در حضور ده ها گونه مختلف خزنده با خیال راحت از یک فنجان چای گرم لذت ببرید. این کافه بیشتر خزندگانش را در آکواریوم یا قفس نگه می دارد.

کافه دو زیستان

البته چند لاک پشت غول پیکر در اطراف هستند که گویا دوست دارند با انسان ها تعامل داشته باشند. خزندگان به دلیل منحصر به فرد بودن، بسیار در میان مردم شهرت دارند و این کافه که جزو عجیب ترین کافی شاپ های دنیا می باشد، بسیار محبوب است و مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است.

منبع: guff.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد