بهترین نقاط جنوب شرقی آسیا برای رفتینگ

رفتینگ در جنوب شرقی آسیا

نمی توان عاشق ماجراجویی و هیجان بود و به ورزش های آبی فکر نکرد. یکی از بهترین نقاط دنیا برای انجام تفریحات آبی، جنوب شرقی آسیاست، سرزمینی با سواحل رویایی، آب و هوای استوایی و البته چشم اندازهای خیال انگیز. اگر دوست دارید هیجان ورزش های آبی جنوب شرقی آسیا را امتحان کنید بیشتر از این منتظر نمانید چون این منطقه پر از فعالیت های هیجان انگیز و فراموش نشدنی ست. نظرتان با رفتینگ در جنوب شرقی آسیا چیست؟ این ناحیه با رودخانه های پرآب و خروشان تبدیل به یکی از بهترین نقاط دنیا برای رفتینگ شده است. تصور کنید می خواهید رفتینگ را در این ناحیه شروع کنید، اینجاست که اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است که بهترین رودخانه ها در کجا قرار دارند؟ چه یک ماجراجوی حرفه ای باشید و چه مبتدی، در جنوب شرقی آسیا مقاصد مناسبی را برای رفتینگ پیدا می کنید. برای آشنایی با بهترین نقاط برای رفتنیگ در جنوب شرقی آسیا در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

رفتینگ در جنوب شرقی اسیا

رفتینگ در رودخانه پاداس | Padas، بورنئو، مالزی

مطالب مرتبط:
بدون دانستن این نکات به رفتینگ نروید
هیجان رفتینگ در رودخانه مائو تانگ در تایلند
رفتینگ چیست؟

این رودخانه در ایالت صباح مالزی با دو مسیر پرسرعت، مقصد نهایی عاشقان رفتینگ است. بهترین زمان برای رفتینگ در جنوب شرقی آسیا، فصل بارندگی های موسمی است وقتی که رودخانه در پرآب ترین و عمیق ترین حالت ممکن خود به سر می برد. هرچه در مسیر رودخانه پیش می روید سرعت تان بیشتر می شود و ضربان قلبتان به اوج می رسد. مسیرهای پرسرعت این رودخانه درجه ۳ و ۴ هستند و گاهی طول امواج در آن ها به بیش از ۲ متر می رسد. چشم اندازهای رودخانه مخصوصا وقتی از پارک ملی کوتا کینابالو می گذرد خیال انگیز و رویایی می شود. حتی می توانید رفتینگ را بر روی کرجی های سنتی بامبو امتحان کنید، قایقی هایی که قرن هاست در مالزی استفاده می شوند. برای رسیدن به این نقطه ی دورافتاده باید سوار قطار شوید.

بهترین زمان برای رفتینگ در بورنئو: اگر چندان حرفه ای و شجاع نیستید ماه های خشک و بدون باران را برای رفینگ انتخاب کنید اما اگر به اندازه کافی شجاعت دارید در ماه های بارندگی به این منطقه بروید.

رودخانه پاداس

رفتینگ در رودخانه پای (Pai)، تایلند

کوله گردان، شهر پای را یکی از خنک ترین نقطه جنوب شرقی آسیا می دانند، منطقه ای که در طول چند سال گذشته محبوبیت زیادی در بین گردشگران پیدا کرده است. این شهر که در شمال چیانگ مای قرار دارد یک شهر قبیله ای و دورافتاده ست که در میان کوه ها پنهان شده و رودخانه ای به اسم پای دارد که بعد از بارندگی های موسمی حجم قابل توجهی پیدا می کند و مناسب برای رفتینگ می شود. همانطور که در مسیر این رودخانه در حال رفتینگ هستید می توانید در کنار چشمه های آب گرم طبیعی کمی بایستید و به بازو های خود استراحت بدهید!  رودخانه از بین نواحی سرسبز  و انبوه می گذرد و گاهی حیوانات زیبایی را در مقابل آب می بینید.

بهترین زمان برای رفتینگ در پای: به دلیل موقعیت شمالی و کوهستانی، این شهر نسبت به دیگر نقاط جنوب شرقی آسیا خنک تر است. سفر به این نقطه به خصوص در طی بارندگی های موسمی خیلی لذت بخش است وقتی که نواحی جنگلی اطراف سرسبز و انبوه می شوند و اگر به اندازه کافی شجاع باشید این زمان بهترین وقت برای رفتینگ است.

رفتینگ در رودخانه آیونگ | Ayung، بالی

بیشتر رودخانه های بالی جریان های ملایم دارند و یکی از بهترین رودخانه های این منطقه رود آیونگ می باشد که ۱۳ کیلومتر آن در احاطه شالیزارهای برنج و چشم اندازهای دیدنی قرار دارد. در این مسیر در حالی که در میان امواج خروشان هستید محو چشم اندازهای تماشایی اطراف می شوید.

بهترین زمان رفتینگ در بالی: در هر زمانی از سال این رودخانه مملوء از هیجان است به خصوص در ماه های بارندگی درجه رودخانه به ۴ افزایش پیدا می کند.

رود ایونگ

قایق سواری در خلیج ها لونگ | Ha Long Bay، ویتنام

اگر می خواهید در رودخانه ای آرام فقط مدتی قایق سواری کنید به سمت شمال ویتنام و خلیج هالونگ بروید، خلیجی که به ورزش های آبی مهیج معروف است و هزاران کارست، صدها جزیره و آب های فیروزه ای زلال دارد. در این سفر با خودتان یک کوله به همراه لباس شنا داشته باشید و یک ساحل اختصاصی برای غذا خوردن پیدا کنید.

بهترین زمان برای قایق سواری در خلیج هالونگ: تمام زمان سال

رودخانه نام ها | Nam Ha، لائوس

لیست بهترین مکان های رفتینگ در جنوب شرقی آسیا بدون نام بردن از رودخانه های لائوس کامل نمی شود. لائوس در مسیر رودخانه های زیادی هست که معروف ترین آن ها در بین کوله گردان رودخانه نام ها (Nam Song) می باشد، رودی که مسیرهای هیجان انگیز زیادی را در خود جای داده است. قایق سواری و رفتینگ در این منطقه یعنی عبور از جنگل های انبوه، تماشای جنگل های کوهستانی، گوش دادن به صدای آواز پرندگان و ملاقات با معدود قبیله هایی که در کنار رودخانه ساکن اند. این رودخانه که بیشتر مسیرهای آن جریان های ملایمی دارد هم برای قایق سواری و هم برای سافاری مناسب است.

بهترین زمان رفتینگ در لائوس:  در ماه های خشک سال رودخانه آرام و درجه ۲ است اما در ماه های بارندگی رودخانه کاملا خروشان است.

رودخانه نام ها

رودخانه کاگایان دی اور | Cagayan de Oro، فیلیپین

وقتی صحبت از رفتینگ در جنوب شرقی آسیا ست مطمئنا کشور فیلیپین هم یکی از بهترین گزینه هاست. رفتینگ در رودخانه «کاگایان دی اور» در جزیره میندانائو در سال های اخیر در بین ماجراجویان بومی محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در آن می توانید ماجراجویی هایی مثل قایق سواری و رفتینگ را امتحان کنید. رودخانه فاصله چندانی از شهر ندارد و در کنار آن کمپانی هایی هستند که تفریح ماجراجویانه برگزار می کنند.

رودخانه Maykha، میانمار

میانمار و رودخانه Maykha یکی از محبوب ترین مقاصد رفتینگ در جنوب شرقی آسیا ست، رودی که به اورست رودخانه ها معروف است و مسیرهای چالش برانگیزی را سر راه شما قرار می دهد. نواحی اطراف این رودخانه همین چند سال اخیر توسط گردشگران کشف شده پس منتظر جنگل های بکر و طول موج های وصف نشدنی باشید.

منبع: southeastasiabackpacker.com

در کشورهای جنوب شرق آسیا، چطور موتورسیکلت اجاره کنیم؟
در کشورهای جنوب شرق آسیا، چطور موتورسیکلت اجاره کنیم؟
حقایق جالبی که بوتان را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است
حقایق جالبی که بوتان را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است
غذاهای خیابانی محبوب آسیا اینها هستند!
غذاهای خیابانی محبوب آسیا اینها هستند!
نمی توانید چشمتان را از روی این جزیره ها بردارید! + تصویر
نمی توانید چشمتان را از روی این جزیره ها بردارید! + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code