بلیط هواپیما

در لیسبون چطور رفت و آمد کنیم؟

رفت و آمد در لیسبون

لیسبون یکی از زیباترین شهرهای پرتغال و اروپاست که با سفر به آن ساعت ها محو تماشای معماری زیبای ساختمان هایش می شوید. از آنجایی که گردشگران زیادی این شهر را برای سفرهای تفریحی خود انتخاب می کنند برای راحتی این توریست های بیشمار، سیستم حمل و نقل عمومی خوبی در این شهر وجود دارد. فقط کافیست کمی با سیستم حمل و نقل عمومی در لیسبون آشنا باشید تا به راحتی بتوانید از امکانات شهری استفاده کنید و رفت و آمد آسانی برای بازدید از جاذبه ها داشته باشید. در این پست با تراموا، اتوبوس، مترو و تاکسی های لیسبون آشنا می شوید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از سیستم حمل و نقل عمومی در لیسبون بیشتر بدانید.

لیسبون

تراموا

مطالب مرتبط:
ماجراجویی در لیسبون فقط با ۱۰ یورو!
۷ غذای محلی از لیسبون

گردشگران زیادی برای رفت و آمد در شهر از ترامواهای معروف لیسبون استفاده می کنند تا هم سفری راحت و ارزان داشته باشند و هم سواری با این ترامواها را تجربه کنند. این ترامواها که تبدیل به نمادی از این شهر شده اند فقط وسیله ای برای رفت و آمد نیستند بلکه یکی از مهمترین جاذبه گردشگری این شهر هم به حساب می آیند. این تراموا در ۵ مسیر مختلف حرکت می کند و در مجموع ۵۸ ایستگاه دارد که بیشتر گردشگران مسیر ۲۸ درجه شمالی و ۱۵ درجه شمالی را برای تراموا سواری انتخاب می کنند.

تراموا

اتوبوس

شبکه مترو در لیسبون چندان گسترده نیست برای همین رفت و آمد با اتوبوس اهمیت زیادی دارد. ناوگان اتوبوسرانی، ۸۸ مسیر و ۷۵۸ اتوبوس دارد که ساعت کاری اتوبوس ها در هر کدام از این مسیرها با دیگری فرق می کنند اما معمولا ساعت کاری آن ها بین ۶ صبح تا ۹ شب است. بعد از این ساعت تعداد ۱۱ عدد اتوبوس  در ۴ خط ۲۰۱ و ۲۱۰ و ۱ و ۲ شروع به کار می کنند که از اتوبوس های شبانه هستند. از پر استفاده ترین مسیرهای اتوبوس برای گردشگران اتوبوس شماره ۹۱ است که از مرکز شهر به فرودگاه می رود.

اتوبوس

مترو

شهر لیسبون متروی بسیار کارآمدی دارد که بازدید از اطراف شهر را راحت و لذتبخش می کند. متروی لیسبون که در سال ۱۹۵۹ افتتاح شده ۵۶ ایستگاه و ۴ خط جداگانه دارد که خط ها با رنگ های آبی، زرد، سبز و قرمز از هم متمایز هستند. بیشتر ایستگاه های متروی لیسبون از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱ نصف شب باز هستند اما برخی از ایستگاه های کم رفت و آمد تر هم زودتر از این زمان بسته می شوند. با وجود همه کارآمدی، این مترو دو اشکال بزرگ دارد که برای همین شاید ترجیح بدهید در مواردی از آن استفاده نکنید: یکی اینکه تغییر مسیر در این مترو خیلی سخت است و ایستگاه های میانبر کمی برای تغییر مسیر وجود دارد و دیگری این که این مترو از دو منطقه گردشگری معروف بیلم و آلفاما نمی گذرد.

مترو

تاکسی

تاکسی های لیسبون وسایل حمل و نقل امنی هستند که با رنگ کرم از ماشین های دیگر متمایز هستند و با آن ها می توانید سفری امن و راحت داشته باشید. در لیسبون هم مثل بیشتر جاههای دنیا هزینه تاکسی گران و هزینه ورودی آن حدود ۱۶,۵۰۰ تومان است. در صورتی که چراغ بالایی این تاکسی ها روشن باشد یعنی تاکسی توسط فرد دیگری کرایه شده است. ماشین هایی که به عنوان تاکسی استفاه می شوند معمولا پژوهای بزرگ یا مرسدس هستند و تاکسی های قدیمی تر رنگ سیاه و سبز دارند که بهتر است از آن ها استفده نکنید.

متروسواری در شانگهای
متروسواری در شانگهای
سفر بنگلادشی ها با قطار – عکس روز نشنال جئوگرافیک
سفر بنگلادشی ها با قطار – عکس روز نشنال جئوگرافیک
سیستم حمل و نقل در مراکش چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در مراکش چگونه است؟
دوست دارید سوار این وسایل حمل و نقل جالب شوید؟
دوست دارید سوار این وسایل حمل و نقل جالب شوید؟