رمانتیک ترین جاذبه های دنیا که دیدن آن ها روحیه‌تان را تغییر می دهد!

رمانتیک ترین جاذبه های دنیا

بسیاری از شما شاید به دنبال رمانتیک ترین جاذبه های جهان باشید. جاذبه هایی که بتوانید با همسر خود به آنجا سفر کنید و اوقات خوشی را برای خودتان رقم بزنید. استراحت، لذت بردن از امکانات موجود و زیبایی ها و شگفتی های هر منطقه توریستی می تواند مشخص کننده انتخاب و تصمیم گیری شما برای سفر به آن منطقه باشد. مهم نیست که چه سن و سالی داشته باشید، هر کدام از بهترین جاذبه های رمانتیک دنیا می تواند مقصد بعدی سفر شما برای زمستان و روز عشاق باشد. در مجله الی گشت بهترین شهرهای دنیا را با عنوان رمانتیک ترین جاذبه های دنیا به عاشقان سفر معرفی می نماید. از گشت و گذار در آب های گرم بالی گرفته تا قدم زدن در میان جنگل های انبود کوستا ریکا می تواند مقصد بعدی شما در لیست سفرهایتان باشد.

رمانتیک ترین جاذبه های دنیا

کاپادوکیه ترکیه

مطالب مرتبط:
بهترین جاذبه های دنیا برای برگزاری مراسم های عروسی!
۸ مورد از رمانتیک ترین مکان ها در بالکان
شیفته ی این مناطق رمانتیک اروپا می شوید!

تاکنون بسیار از کاپادوکیه ترکیه برایتان نوشت ایم. چرا که این مکان نه تنها از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه بوده بلکه جزو رمانتیک ترین جاذبه های دنیا نیز محسوب می شود. کاپادوکیه ترکیع نه تنها به خاطر بالن سواری و پرواز بر فراز صخره های سنگی بلکه به دلیل صحنه های خیال انگیز و فضایی که دارد در بین افراد و زوج ها مشهور است. تصور کنید که بر بالای خانه ای صخره ای و روی تختی چوبی نشسته اید، چای داغی در هوای خنک و نسیم عصرگاهی منطقه می نوشید و پرواز بالن های رنگی را در آسمان بالای سرتان تماشا می کنید. اگر کمی اهل هیجان و تفریح هستید، دوچرخه سواری را در مجموعه و در مسیرهای مشخص شده کاپادوکیه ترکیه از دست ندهید.

بانکوک در تایلند

از سرما در زمستان گریزانید؟ پس بانکوک در تایلند می تواند مقصد سفر شما باشد. جدای از جاذبه های متنوع این شهر به همراه مراکز خرید متعدد بانکوک تایلند جزو رمانتیک ترین جاذبه های دنیا محسوب می شود. جاذبه ای که در آن باید به غذا توجه کنید. در کلاس های آشپزی جذاب این شهر شرکت کنید و خاطرات خوبی را در گرمای دل انگیز این منطقه در زمستان برای خود و همراهتان بسازید.

اقامتگاه قطبی کاکسلاتانن در فنلاند | Kakslauttanen Arctic Resort

یکی از رمانتیک ترین جاذبه های دنیا که شما را برای رفتن به آنجا ترغیب می کنیم، اقامتگاه قطبی کاکسلاتانن در فنلاند است. مکانی که تنها شما و همسرتان در آن حضور خواهید داشت. در میان ایگلوهای شیشه ای و برفی اما گرم در میان حیات وحش و صحرای یخی فنلاند اقامت کنید. تماشای ستارگان آسمان یا شفق قطبی در کنار شعله های آتش و مکان هایی گرم در کنار سرمای منطقه قطعا خاطراتی به یاد ماندنی برایتان می سازد.

اقامتگاه قطبی کاکسلاتانن در فنلاند

پاریس فرانسه

بعد از گذشت سال های بسیار پاریس همچنان به شهر عاشقان معروف است و همچنان این عنوان را یدک می کشد. قطعا شباهنگام پاریس یکی از رمانتیک ترین جاذبه های دنیا برای افراد و گروه های مختلف است. در لیست سفرهای بسیاری از گردشگران و زوج ها سفر به پاریس در اولویت قرار دارد. برای آشنایی با جاذبه های پاریس می توانید به مطالب مجله الی گشت مراجعه نمایید.

زنزیبار در تانزانیا | Zanzibar, Tanzania

زنگزیبار از جزایر توریستی در ساحل شرقی آفریقاست. این جزیره صخره ای دارای یکی از رستوران های دریایی عالی در دنیاست که بهترین غذاهای دریایی آفریقایی را سرو می کند. همچنان که در آب های اقیانوس آرام شناور هستید از بهترین غذاهای دریایی این رستوران میل کنید.

زنزیبار در تانزانیا

اودایپور، هند | Udaipur, India

کشور پهناور هندوستان سرتاسر پر از مشهورترین و رمانتیک ترین جاذبه های دنیا برای گردشگران است و در مجموع هند به سرزمین عاشقان معروف است. با این حال در این کشور پهناور اودایپور هند حرف دیگری برای گفتن دارد. دریاچه ها و جاذبه های بی نظیر این شهر به همراه مکان های دیدنی همانند کاج تاج بر روی دریاچه پیچولا که در قرن ۱۸ ام ساخته شده و هم اکنون به هتلی ۵ ستاره تبئیل شده است، حرف اول را می زند. اگر فکر می کنید که بودجه تان به این هتل ۵ ستاره نمی رسد، اصلا نگران نباشید می توانید در دیگر هتل های زیبای این شهر اتاق رزرو کرده و برای بازدید از این کاخ سوار بر قایق های بر روی دریاچه شوید.

کلوان در اوکراین | Klevan, Ukraine

به تونل عشاق در کلوان اوکراین بروید. اینجا تونلی پر از شاخ و برگ درختان است که در بخشی از یک خط راه آهن صنعتی به وجود آمده است. تمام این درختان خودرو بوده و بشر هیچ دستکاری در این تونل نداشته است. این مکان یکی از رمانتیک ترین جاذبه های دنیا برای پیاده روی و قدم زدن است.

هند- اودایپور

سانتورینی در یونان

جزیره یونانی سانتورینی هم در لیست رمانتیک ترین جاذبه های دنیا قرار می گیرد. این شهر با کوچه های باریک تشکیل شده از خانه های سفید و آبی کبالتی از جمله بهترین مناطق گردشگری دنیا در قاره اروپاست. بیشتر مسافران و گردشگران این جزیره را جوانان پر شر و شور تشکیل می دهند. نمای این شهر بر بالای صخره هایی عجیب در کنار دریای مدیترانه از آن کارت پستالی ساخته است که هر عاشقی را به خود جذب می نماید.

نیهیواتو سومبا، اندونزی | Nihiwatu, Sumba

این جزیره کوچک در اندونزی محل یکی از بهترین هتل های دنیاست. در این جزیره هتلی ساخته شده است که دارای ویلای خصوصی و مجزا از هم در میان جنگل های اندونزی است. هر ویلا استخر و محیطی کاملا دست نخورده دارد و شما را از تمام استرس ها و آسیب های بیرونی دور نگه می دارند. اینجا بهشتی مخفی در دل جنگل برای عاشقان است.

نیهیواتو سومبا، اندونزی

جزیره وایهکه در نیوزیلند | Waiheke Island, New Zealand

اگر کشتی ای را از اوکلند سوار شده و به مدت ۳۵ دقیقه به پیش بروید، به جزیره وایهکه می رسید. بودن تنها یک روز در این جزیره بسیار اندک بوده و اگر وارد آن شوید، می خواهید که حداقل چندین روز را در این جزیره سپری کنید.

کرالا در هند | Kerala

به کرالای هند بروید. یک قایق کرایه کنید و دو نفره در میان تالاب ها، کانال ها و نیلوفرهای آبی به پیش بروید. آرام برانید. اگر فکر می کنید که نمی توانید به این زودی چنین قایق موتوری برانید پس یک قایق ران هم با خود همراه کنید. در اینجا همانند بسیاری از افراد می توانید حتی غواصی نیز انجام دهید و ماهی بگیرید.

کرالا در هند

شفچائوئن در مراکش | Chefchaouen, Morocco

به شهر آبی شفچائوئن، یکی از رمانتیک ترین جاذبه های دنیا خوش آمدید. اینجا با شهری قرون وسطایی که در میان کوه های ریف واقع شده است، روبرو هستید. خیابان های سنگ فرش شده آن برای قرن ها، کشف نشده اند و گرچه اکنون بیشتر شناخته شده، اما هنوز جزو مسیرهای غیر واقعی و دست نخورده بر روی زمین است.

ساحل آمالفی در ایتالیا | Amalfi Coast, Italy

ساحل آمالفی نیز همانند سانتورینی در یونان از رمانتیک ترین جاذبه های دنیا بوده که در کناره دریای مدیترانه ساخته شده است. این روستای ماهیگیری به همراه صخره های رنگی و آب های فیروزه ای و شفافش یکی از بهترین و گرم ترین مقاصد تفریحی دنیا مخصوصا در فصول سرد سال است. امتحان کردن غذاهای دریایی این روستای ایتالیایی را به هیچ عنوان از دست ندهید.

ساوانا در گرجستان | Savannah, Georgia

لقب معروف و دیگر سوانا “شهر جنگلی” نام داشته که با جنگلی انبوده از درختان بلوط و خزه های انبوده اسپانیایی پوشانده شده است. ساوانا بیش از آن چیزی که تصور کنید عاشقانه است و باید در لیست رمانتیک ترین جاذبه های دنیا در رتبه اول قرار می گرفت. خیابان های سنگفرش شده با بهترین صبحانه های محلی و ۲۱ میدانی که توسط خانه های قدیمی گورجی احاطه شده است، فضایی خاص و عاشقانه را فراهم آورده است. اسب سواری در میان خیابان های این منطقه را از دست ندهید.

ساوانا در گرجستان

استانبول ترکیه

استانبول نیز به خاطر جاذبه های تاریخی و خیابان های زیبا و شلوغش و البته حال و هوای مردمان ترک با غذاهای خوشمزه ترکی شان یکی از بهترین و رمانتیک ترین جاذبه های دنیا است. همچنین سفر به این شهر با هزینه های اندک نیز امکان پذیر بوده و به راحتی می توانید با یک پرواز خود را به استانبول برسانید. در کنار تنگه بسفر یا خیابان شلوغ استقلال قدم بزنید. بر روس رستوران های پشت بامی هتل های مختلف آن بنشینید و در حین تماشای مساجد تاریخی و نمای زیبای این شهر، قهوه بنوشید.

زرمالت در سوئیس | Zermatt, Switzerland

بر دامنه های زرمالت صعود کرده و منظره قله های کوه های آلپ در روبرویتان تحسین نمایید. اگر فکر می کنید که مناطق زمستانی و برفی اما گرم جایی در لیست رمانتیک ترین جاذبه های دنیا ندارند پس بهتر است که در اقامتگاه های پایین تر اتاقی بگیرید. در جلوی شومینه ای گرم و زغالی بنشینید و از پنجره نظاره گر برف بیرون باشید.

زرمالت در سوئیس

جدای از بسیاری از مناطقی که گفتیم هنوز هم می توان پاتوق ها و مناطقی را یافت که آن ها را در لیست رمانتیک ترین جاذبه های دنیا قرار داد. همچنان بسیاری از مجلات و مقالات دنیا این لیست را تا معرفی ۳۵ یا حتی ۵۰ مکان رمانتیک و عاشقانه نیز ادامه داده اند. با این حال، بسیاری از این جاذبه ها در این مطلب مجله نمی گنجد. همچنین گاهی انتخاب چنین مناطقی بسیار سلیقه ای و شخصی می شود. در هر صورت در هنگام انتخاب چنین مکانی تنها به آسایش و راحتی خود در منحصر به فرد ترین جاذبه ها و در هنگام سفر توجه کنید. چرا که این موضوع از مهم ترین دلایل گزینش رمانتیک ترین جاذبه های دنیا است.

منبع: independent.co.uk

پالرمو را از آسمان ببینید + ویدئو
سفر به جزایر رویایی اسپانیا
دریاچه کلیموتو، پدیده ای طبیعی که هر روز رنگ عوض می کند!
این کارها را در مسکو انجام ندهید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code