اژدهایی که به رودخانه تبدیل شد!

رودخانه اژدهای آبی

یکی از خاص ترین اتفاقاتی که در زندگی هر شخصی می تواند بیفتد، سفر به پرتغال است. کشوری فوق العاده و اروپایی که در آن سرگرمی های زیادی وجود دارد از سواحل زیبا و منحصر بفرد گرفته تا دیگر جاذبه های طبیعی و تاریخی. اصلا سفر به پرتغال یعنی سفر به یکی از خاص ترین طبیعت های دنیا، دریاچه ها، کوه ها، دریا و صخره هایی که شما را عاشق همیشگی پرتغال می کنند. یکی از این جلوه های زیبا رودخانه اژدهای آبی آن است. با الی گشت همراه باشید تا ببینیم چه چیز عجیبی در مورد این رودخانه وجود دارد و چرا باید از آن دیدن کرد.

رودخانه اژدهای آبی
مطالب مرتبط:
۶ جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال+ تصویر
۸ ساحل معروف پرتغالی

زمانی این رودخانه مانند خیلی از رودخانه های معمولی دیگر به نظر می رسید و هیچ مورد چشمگیری درباره ی آن وجود نداشت تا این که یک بار عکاسی به نام استیو ریچاردز توانست یک تصویر شگفت انگیز از آن تهیه کند و این گونه بود که این رودخانه محبوب شد. البته اسم رسمی این رود، «رودخانه ادلایت» (Odeleite River) است که حالا به خاطر شکل و شمایل عجیب و غریب و انحنای جالب اژدها مانند و همچنین رنگ آبی تیره اش به رودخانه اژدهای آبی مشهور شده است.

این بستر رودخانه ای که به طرز عجیبی پیچ و تاب خورده است، به دلیل محیط اطراف و پستی  بلندی هایی که در اطراف آن وجود دارد باعث شده تا خمیدگی بیشتری بگیرد و در همان نگاه اول تصویر یک اژدها را در ذهن همه ی ما مجسم کند.

رودخانه اژدهای آبی

رودخانه ی ادلایت کجاست؟

رودخانه ی ادلایت یا همان رودخانه اژدهای آبی در کشور پرتعال و در منطقه ی Algarve واقع شده است. این رود از کوه های Serra de Caldeirao سرچشمه می گیرد و در شهرهای سائو براس آلپورتل، تاویرا، آلکوتیم و بالاخره منطقه ی کاسترو ماریم جریان دارد. در اطراف شاخه های این رودخانه هم روستایی با خانه های سفید بی نهایت زیبایی وجود دارد که باعث شده چشم انداز این رودخانه ی اژدهایی شکل چندین برابر زیباتر شود. این روستا هم مانند رودی که در آن وجود دارد، ادلایت نام دارد.

در ساحل و کناره های رودخانه و در همین بخش از پرتغال یکی دیگر از جاذبه های گردشگری منطقه Algarve نهفته است، کلیسایی قدیمی که در بین محلی ها از احترام زیادی برخوردار است و البته افسانه ها و داستان های زیادی  پیرامون آن وجود دارد. گردشگران و توریست ها در کنار بازدید از رودخانه اژدهای آبی می توانند از این کلیسای دیدنی هم بازدید کنند.

عکس ماهواره ای رودخانه اژدهای آبی

بهترین چشم انداز از این رودخانه را زمانی خواهید داشت که از ارتفاع به آن نگاه کنید تا بتوانید شکل اژدهایی آن را کامل داشته باشید. بنابراین در صورتی که بخواهید شکوه این رودخانه را در بیشترین و بهترین موقعت آن ببینید باید به بالای تپه ای که در قسمت ابتدایی آن وجود دارد بروید. در واقع اولین بار استیو ریچاردز هم از همین زاویه این رود را دیده بود و الهام بخش عکس شگفت انگیز او شد، عکسی که باعث شد تا این رودخانه به بیشترین محبوبیت برسد و به یکی از جاذبه های گردشگری پرتعال تبدیل شود. البته تصاویر ماهواره ای هم از این رود گرفته شده است که آن ها هم حیرت آورند!

در مورد تاریخچه ی این رودخانه اطلاعات کمی در دست است و مردمی که در اطراف این رودخانه زندگی می کردند هیج وقت تصورش را هم نمی کردند که سال های سال در کنار چنین پدیده ی زیبایی در حال زندگی کردن بوده اند!

شکل بسیار عجیب این رودخانه که دقیقا مانند یک اژدهای آبی چینی بود باعث شد تا مردم به واقعی بودن آن شک کنند و تصور کنند که عکاس حتما عکس را ادیت کرده است. به همین دلیل استیو ریچاردز در این مورد نوشت: در درجه ی اول باید بگویم که این یک عکس واقعی از یک مکان واقعی است و من در حالی که در بالای تپه بودم برای اولین بار آن را گرفتم. رنگ آبی عجیب این  رودخانه که برای خیلی از مردم سوال شده است در واقع رفلکس رنگ آبی آسمان روی آب است و قسمت هایی از رود هم که حالت سفید دارند، به خاطر رنگ سفید ابرها و انعکاس آن روی آب رودخانه اژدهای آبی است. در واقع تمام این زیبایی ها و رنگ های شگفت انگیز و زنده ای که در عکس می بینید را باید مدیون شاهکار خداوند برای خلق چنین پدیده ی زیبایی باشید.

رودخانه اژدهای آبی پرتغال

در اسطوره های کشور چین، اژدها به عنوان نمادی از یانگ شناخته می شود و ققنوس هم نمادی از یینگ است. و از نظر مردمی که به این اسطوره ها باور دارند، این که یانگ این چنین در طبیعت دیده می شود، خارق العاده است و البته آن ها باور دارند که شگفت انگیز تر از این موضوع این است که این نمادها در همه جا هستند و محدود به یک منطقه و یا کشور خاص نیستند. فقط این که بسیاری از آن ها هنوز کشف شده اند واحتمالا در جایی منتظرند تا کسی آن ها را کشف کند.

در هر صورت از بعد از عکسی که توسط آقای ریچاردز گرفته است و به لطف آن، حالا گردشگری این منطقه رونق پیدا کرده است و سالانه صدها و شاید هزاران نفر برای دیدن این رودخانه ی زیبا ( رودخانه اژدهای آبی ) به این منطقه از پرتغال سفر می کنند.

منبع: faena.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد