بلیط هواپیما

وینالس، روستایی خوش منظره در کوبا

روستای زیبای وینالس

وینالس (Vinales) یکی از روستاهای کوچک و خوش منظره ی کوباست که برای دیدنش باید به غرب این کشور و استان «پینار دل ریو» بروید. روستا پر از خانه های چوبی یک طبقه با پرچین ها و تراس هایی زیباست که جذابیت بی بدیلی را به چشم اندازهای اینجا داده اند، درست مثل همان دهکده های دوست داشتنی که در فیلم ها و کارتون ها می بینیم. برای آشنایی بیشتر با روستای وینالس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

چشم اندازهای زیبای روستای وینیالس
مطالب مرتبط:
مورو، قلعه ای دیدنی در هاوانای کوبا
راهنمای سفر به کوبا

رشته کوه های کوچکی دورتا دور روستا را به احاطه ی خودشان درآوردند و زیبایی خاصی به روستا دادند اما چیزی که مناظر اینجا را خاص و منحصر بفرد کرده تپه های کوتاه و سنگ های آهکی است. چشم اندازهای تپه های گنبدی شکل که سر از دشت های هموار در آورده اند به همراه مزارع سرسبز، محیطی را به وجود آورده که پر از آرامش است. بارش باران و فرسایش، از تپه های سنگ آهکی این گنبدهای زیبا و سرسبز را ساخته است که از چشم اندازهای منحصربفرد این ناحیه هستند.

مناظر روستای وینیالس

قبل از اینکه اروپایی ها به اینجا بیایند روستا محل زندگی بومیان باهاما و برده های فراری بود اما در اوایل دهه ۱۸۰۰ پرورش دهنده های تنباکو که شرایط کشت را مساعد دیدند از جزایر قناری به اینجا آمدند و روستا را به تسخیر خودشان درآورند! همین کارگرهایی که برای کشاورزی به این روستا آمده بودند در سال ۱۸۷۵ این روستا را تاسیس کردند. با اینکه این روستا مدت های زیادی دورافتاده مانده بود اما خاک حاصلخیزش باعث رونق همیشگی اش شد. بومی ها خانه هایشان را با چیزهایی که از دره پیدا می کردند می ساختند و روستا همچنان ظاهر اولیه ی خود را حفظ کرده است.  این روستا یک منطقه کشاورزی است که در آن محصولاتی مثل میوه، سبزیجات، قهوه و مخصوصا تنباکو کشت می شود و بیشتر مردم با ماهی گیری روزگار می گذرانند. دره وینیالس اوج زیبایی روستاست و جایی است که گردشگران به شوق لذت بردن از مناظر آن به این روستا سفر می کنند. این دره ی زیبا و سرسبز در شمال روستاست و جذابیتش به حدی است که در لیست میراث جهانی قرار دارد. اما چرا این دره انقدر طرفدار دارد؟ به خاطر سنگ های آهکی، کشاورزی سنتی، معماری بومی، صنایع دستی و موسیقی که روز به روز توریست های بیشتری را به اینجا می کشانند.

قایق سواری در روستای وینیالس

به غیر از همه توصیف هایی که تا حالا از اینجا کردیم، روستا جاذبه های زیبا و منحصربفردی هم دارد موزه وینیالس، باغ گیاهشناسی کازا دی کاریداد و از همه مهتر غارهایی که در پارک ملی دره هستند و زمانی برده های فراری در همین غارها پناه می گرفتند. باغ گیاهشناسی ای که ازش نام بردیم توسط دو خواهر در سال ۱۹۱۸ ساخته شده ،آن ها با کاشت ارکیده، سوسن و انواع گل و گیاه های بومی باغچه ای را درست کردند که امروز به باغی سرسبز و باشکوه تبدیل شده که خیلی ها آرزو دارند در نزدیکی آن خانه بسازنند.

چشم اندازهای روستای وینالس

رونق گردشگری در این ناحیه باعث شده که در تمام مدت سال خانه های شخصی به گردشگران کرایه داده شود البته سه تا هتل هم کمی آنطرف تر از روستا هستند که با امکانات خوب از مهمانان پذیرایی می کنند. روستا در ۲۰۵ کیلومتری غرب هاوانا، پایتخت کوبا قرار دارد و با دو ساعت رانندگی از هاوانا به اینجا می رسید. اینجا برای کسانی که به دنبال محیط روستایی آرامی هستند تا از هیاهوی شهرهای بزرگ دور باشند جای خیلی خوبی است.

ویلاهای روستای وینیالس
هرم خورشید و ماه، شکوه تمدن مایا در مکزیک
هرم خورشید و ماه، شکوه تمدن مایا در مکزیک
در سفر به شیلی به کجا برویم؟
در سفر به شیلی به کجا برویم؟
در این پارک فقط ستاره می بینید!
در این پارک فقط ستاره می بینید!
این رنگ ها فقط در این نقطه زمین دیده می شوند!
این رنگ ها فقط در این نقطه زمین دیده می شوند!