اینجا عجیب ترین روستایی است که بشر تا حالا دیده است + تصویر

روستای ژونگ دونگ (روستای ژونگ دونگ)

یکی از عجیب ترین روستاهایی که بشر تا حالا توانسته است کشف کند، روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) در کشور چین است که در یک غار قرار گرقته است. این روستا کمترین ارتباط را با جهان بیرون داشته و به همین دلیل یکی از بکرترین و دست نخورده ترین روستاهای جهان باقی مانده است. می خواهیم این روستا را بیشتر به شما معرفی کنیم، با الی گشت همراه باشید:

روستای ژونگ دونگ
مطالب مرتبط:
ساحلی عجیب در میان چمنزارها!
رستورانی عجیب برای درون گراها!

در کشور چین و در شهر گوئیژو، روستایی به نام ژونگ دونگ وجود دارد که در غاری بزرگ بنا شده است، موقعیت این روستا باعث شده تا یکی از دست نخورده ترین روستاهای جهان باقی بماند. این روستا، در ارتفاعات شهر گوئیژو قرار گرفته و غاری که این روستا در آن قرار دارد، ۱۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است.

روستای ژونگ دونگ در ارتفاعات قرار دارد و برای رسیدن به آن باید تقریبا ۱ ساعت در ارتفاعات پیاده روی کنید، علاوه بر این، مسیر همواری برای رسیدن به این روستا وجود ندارد. این ۲ موضوع در کنار هم باعث شده تا مردم عادی نتوانند راحت به آن دسترسی داشته باشند و از طرفی مردم روستا هم به راحتی نتوانند با دنیای بیرون ارتباط بر قرار کنند و همین موضوع باعث بکر و ایزوله شدن آن شده است و باعث شده تا مردم روستا در این روستا باقی بمانند و جامعه ی خودشان را تشکیل دهند.

روستای ژونگ دونگ چین

مدرسه ای که در این روستا بود، حالا تعطیل شده است چرا که دولت چین بر این باور است که آموزش باید طبق استاندارد و برنامه ریزی باشد و چنین شرایطی هم در غار برقرار نیست. در نتیجه کودکان این روستا حالا مجبورند برای رفتن به مدرسه، از محیط غار بیرون بیایند و ۲ ساعت پیاده روی کنند تا به نزدیک ترین مدرسه محل زندگی خود برسند.

حالا با گذشت زمان، بزرگان این روستا دوست دارند تا ارتباطشان را با دنیای بیرون بیشتر کنند و شرایط این روستا را بهتر کنند، آن ها با دولت محلی منطقه در مورد ساخت راه های ارتباطی جدیدتر و مناسب تر صحبت کرده اند و اوضاع تا حدودی بهتر شده است. روستای ژونگ دونگ حالا به سیگنال های تلویزیونی دسترسی دارد اما بسیاری از فعالیت ها و رفتارهایی که در این روستا انجام می شود نشان دهنده ی این است که مردم آن، هنوز با دنیای خارج بسیار بیگانه اند.

مدرسه روستای ژونگ دونگ

در مدت اخیر با یکی از بومی های این منطقه که در نزدیکی این غار زندگی می کند، صحبت هایی شده و مشخص شده که وضعیت مردم این روستا تا حدی زیادی بهتر شده است. ظاهرا جاده ای ارتباطی از این روستای غاری به خارج کوهستان هم احداث شده است و مردم این روستا بیشتر از محیط غار خارج شده  با بیرون ارتباط برقرار می کنند. اما عده ای از مردم ژونگ دونگ هم همچنان در غار باقی مانده اند و دوست ندارند روستایشان را ترک کنند. کودکان این روستا برای آموزش بهتر به شهر برده شده اند اما با این حال در آخر هفته برای دیدن خانواده هایشان به روستا بر می گردند.

آشنایی کامل با اوشگولی در گرجستان!
آشنایی کامل با اوشگولی در گرجستان!
ساخت بلندترین آسمان خراش دنیا به شکل u + تصویر
ساخت بلندترین آسمان خراش دنیا به شکل u + تصویر
۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت دوم)
۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت دوم)
باغ پرندگان اصفهان جایی برای دیدن کمیاب ترین پرنده ها
باغ پرندگان اصفهان جایی برای دیدن کمیاب ترین پرنده ها
 1. Avatar
  اشی

  شاید اولش خوشم بیاد ولی بعداز چند وقت خسته میشیم وبرایمان یک نواخت میشه با این حال جالب وتماشای وهمینطور خودشون از زندگی که دارند لذت میبرند ممنون بخاطر اطلاعاتی که دادید

 2. Avatar
  حامد

  این غار که میتونه یه روستا رو در خودش جا بده از عجایبه و صحنه های عجیبو خلق میکنه بنظرم ارزش دیدن داره گرچه نظایر این صحنه تو کوههای مازندران هست ولی نه با این وسعت…

 3. Avatar
  سعید

  در نوع خود می تونه جالب و کم نظیر باشه و البته زندگی در این روستا با امکانات کم همراه خواهد بود و بتبع سخت تر و ابتدایی تر از از زندگی ما شهر نشینها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code