با این روش ها برای ماجراجویی های بعدی تان زبان جدید یاد بگیرید!

روش هایی برای یاد گرفتن زبان جدید

درست است که می توانید با بلد بودن زبان انگلیسی به راحتی به هر جایی که دوست دارید سفر کنید اما به محض اینکه به شهرهای دورافتاده تر بروید ممکن است همین که شروع به حرف زدن با آدم های بومی کنید یک دفعه مشکل بزرگ زبان خودش را نشان دهد! یاد گرفتن زبان یعنی می توانید راحت تر از همیشه در یک کشور گشت و گذار کنید و مردم و فرهنگ شان را بشناسید. اما مساله این است که آموزش یک زبان چندان هم سخت نیست؛ با پیشرفت تکنولوژی امروز دیگر همه به منابع نامحدود اطلاعات دسترسی دارند و می توانند به راحتی با خارجی ها تمرین زبان کنند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از روش های یاد گرفتن زبان جدید بگوییم.

یاد گرفتن زبان جدید

اپلیکیشن های آموزش زبان را دانلود کنید

مطالب مرتبط:
۱۰ زبان عجیب و غریب دنیا که هنوز هم صحبت می شوند!
۲۲ نکته از زبان مردم بومی ۲۲ منطقه دنیا!

این روزها دیگر بیشتر افراد گوشی هوشمند دارند اما در حالی که همه با شبکه های اجتماعی سرگرم شده اند شما می توانید زمان تان را صرف یادگیری زبان جدید کنید! اپلیکیشن های زیادی هستند که مخصوص آموزش زبان انگلیسی اند و هر کدام شان هم روش های خاص خودشان را دارند.

معروف ترین اپلیکیشن های یادگیری زبان  Duolingo، Busuu و Babbel هستند اما اگر بگردید می توانید اپلیکیشن های خوب دیگری هم پیدا کنید. فقط کافیست این اپلیکیشن ها را دانلود کنید و هر وقت زمان آزاد داشتید شروع به تمرین زبان کنید.

اپلیکیشن های آموزش زبان

فیلم خارجی با زیرنویس ببینید

یکی از آسان ترین راه ها برای شروع یادگیری زبان های مختلف، تماشای فیلم های خارجی است. البته منظورمان فیلم های دوبله شده به زبان خودتان نیست چون در این صورت چیز جدیدی یاد نمی گیرید! بیشتر دی وی دی ها به زبان های معروف دنیا زیر نویس شده اند و تماشای آن ها کمک زیادی به آموزش زبان می کند.

با کسانی که زبان مادری شان، همین زبان است ویدئو چت داشته باشید

پیدا کردن کسی که زبان مادری اش همان زبانی است که شما در حال یادگیری اش هستید کمی سخت است اما این حرف به این معنی نیست که تحت هیچ شرایطی نمی توانید با این افراد ملاقات کنید. وبسایت هایی مثل Verbling، iTalki و Polly Lingual امکان کلاس های ویدیویی را با معلم های بومی برقرار می کنند و چون این کلاس ها از طریق اینترنت انجام می شود قیمت خیلی ارزانی دارند. برای یادگیری زبان ایتالیایی فقط کافیست یک معلم آنلاین پیدا و آموزش را شروع کنید. اگر تا به حال به طور آنلاین آموزش ندیده اید حتما از این روش خوشتان می آید.

انجمن

با کسانی که مثل شما در حال یادگیری زبان هستند حرف بزنید

پیدا کردن آموزشگاه برای یادگیری زبان اصلا کار سختی نیست مخصوصا اگر در پایتخت زندگی کنید. اگر به انجمن ها و فروم های زبان آموزان بروید افراد زیادی را می بینید که در جایی قرار می گذارند تا چند ساعتی را با هم بگذرانند و زبان جدید را تمرین کنند. در این جمع ها زبان آموزان مبتدی و حرفه ای را می بینید و شانس این را دارید تا چیزهای جدید یاد بگیرید و اطلاعات زبان خود را با دیگران در میان بگذارید.

کتاب های خارجی بخوانید

خیلی از زبان آموزان مخصوصا آن هایی که خودآموز هستند روی حرف زدن و گوش دادن تمرکز کرده اند. این روش برای حرف زدن خوب است اما اگر دوست دارید زبان را به طور کامل یاد بگیرید باید خواندن و نوشتن هم بلد شوید. برای این کار بهتر است از خواندن کتاب بچه ها شروع کنید و آهسته آهسته به سراغ کتاب های سخت تر بروید. در هنگام کتاب خواندن همیشه در کنار خود یک دیکشنری داشته باشید تا لغت های زیادی یاد بگیرید.

خواندن کتاب خارجی

برای دیدن خارجی ها به هاستل بروید

یکی از روش های جالب برای یادگیری زبان جدید این است که به جاهایی بروید که بتوانید با خارجی های زیادی ملاقات کنید. در این صورت نه فقط می توانید زبان جدید را تمرین کنید بلکه به شنیدن لهجه های مختلف هم عادت می کنید. یکی از بهترین نمونه این محل ها، هاستل است مخصوصا هاستل هایی که کافه های عمومی دارند.

هر روز تمرین کنید

اگر واقعا دوست دارید که زبان جدید یاد بگیرید باید برای این کار سعی و تلاش کنید. هر وقت زمان مناسب برای تمرین زبان پیدا کردید از آن استفاده کنید تا کم کم به این روش عادت کنید. در واقع، برای آموزش هر کاری، نه فقط زبان، لازم است که هر روز تمرین مداوم داشته باشید. مثلا اگر در هفته فقط دو ساعت زمان برای تمرین دارید بهتر است به جای اینکه هفته ای یک یا دو بار زبان بخوانید این دو ساعت را در تمام روزهای هفته تقسیم و هر روز به مدت ۱۰ دقیقه تمرین کنید.

تمرین مداوم

زبان مادری خودتان را به خوبی بشناسید

معمولا دانش آموزان در یادگیری افعال و گرامر زبان خارجی دچار مشکل می شوند نه به این خاطر که آن ها سخت هستند بلکه به این دلیل که چندان با گرامر زبان مادری خود آشنا نیستند. وقتی زبان مادری تان را به طور کامل یاد گرفتید در این صورت می توانید گرامر زبان خارجی را هم به آسانی آموزش ببینید.

موسیقی گوش دهید و شعر یاد بگیرید

تا به حال شده یک شعر خارجی بخوانید بدون اینکه بدانید چه می گویید و معنی شعر چه هست؟ گوش دادن به موسیقی و یاد گرفتن شعرها یعنی آموزش یک زبان جدید با کمترین تلاش!

گوش دادن به موسیقی

معلم خصوصی بگیرید و یا به آموزشگاه زبان بروید

اگر دوست ندارید که به صورت خودآموز زبان یاد بگیرید و یا از اینترنت و اپلیکیشن های موبایل استفاده کنید باید کاری را انجام دهید که سال هاست بیشتر مردم انجام می دهند: برای کلاس های زبان پول پرداخت کنید. اگر هم می خواهید به صورت شخصی آموزش ببینید به معلم خصوصی فکر کنید.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد