روی سقف این خانه در اسپانیا یک اژدها خوابیده است!

کاسا باتلو در بارسلونا (Casa Batlló)

اسپانیا کشوری زیبا و دیدنی با بناهای و ساختمان های دیدنی بسیار است. یک قدم چند دقیقه ای در یکی از خیابان های بارسلونا کافیست تا شما را با دنیایی از ساختمان های جورواجور و متفاوت روبرو کند. یکی از دیدنی ترین این بناها که در قلب شهر بارسلونا قرار گرفته است، کاسا باتلو نام دارد. کاسا باتلویی که از استخوان و جمجمه درست شده است و روی سقف آن یک اژدها خوابیده است! در ادامه همراه الی گشت باشید تا ببینیم این شاهکار معماری اثر کیست و چرا تا این اندازه مشهور شده است:

کاسا باتلو در بارسلونا

معمار کاسا باتلو در بارسلونا چه کسی بوده است؟

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره منطقه گوتیک بارسلونا
در بارسلونا مثل بارسلونایی ها خوش بگذرانید!

اگر حتی کمی به دنیای هنر و معماری علاقه داشته باشید، تا حالا نام آنتونی گائودی به گوشتان خورده است. آنتونی گائودی، معماری اسپانیایی و معروفترین معمار در ۲ قرن گذشته است که ساختمان های بسیار مشهوری را طراحی کرده است، این ساختمان ها به اندازه ای متفاوت هستند که وقتی به شهر بارسلونا سفر کنید، به راحتی می توانید ساختمان های طراحی شده توسط او را از بقیه ی ساختمان ها تشخیص دهید!

اما از میان همه ی سازه هایی که این معمار زبده طراحی کرده است، ۲ اثر او پیشتاز هستند که یکی از آنها، کاسا باتلو (Casa Batlló ) نام دارد.

وقتی که به بنای بیرونی کاسا باتلو در بارسلونا نگاه می کنید، اینطور به نظر می رسد که این ساختمان تماما از استخوان و جمجمه سر تشکیل شده است. آنچه که شبیه جمجمه به نظر می رسد، در واقع بالکن ها و استخوان ها هم همان ستون های ساختمان هستند.

بالکن کاسا باتلو در بارسلونا

آنتونی گائودی برای ساخت این ساختمان از رنگ ها و اشکالی که در دریا و دنیای زیر آب وجود دارد، استفاده کرده است. برای مثال رنگ هایی که برای استفاده در نمای این ساختمان انتخاب شده اند، رنگ هایی هستند که در صخره های مرجانی دیده می شوند.

این ساختمان توسط آنتونی گائودی برای نجیب زاده ای ثروتمند به نام باتلو طراحی و ساخته شد. باتلو و خانواده اش در در ۲ طبقه ی پایینی زندگی می کردند و طبقات بالایی را اجاره دادند. این ساختمان واقعا نمای اعجاب انگیزی دارد و کاملا ارزش بازدید دارد. نام این ساختمان، کاسا دلا اوسوز است که به معنای خانه ای از استخوان است. بین مردم محلی این گفته وجود دارد که سقف این سازه از استخوان های یک اژدها که کشته شده است، ساخته شده است.

کاسا باتلو بارسلونا

وقتی به داخل کاسا باتلو در بارسلونا می روید، اولین چیزی که توجهتان را جلب می کند این موضوع است که گائودی چقدر آدم تیزبین و باهوشی بوده و به کم ترین جزییات هم دقت کرده است، مثلا اندازه ی پنجره ها با توجه به ارتفاعی که پنجره از بالای ساختمان دارد، یکی از آنهاست. به همین دلیل است که این خانه، نورگیری فوق العاده ایده آلی دارد.

پنجره های کاسا باتلو در بارسلونا

کاسا باتلو در بارسلونا در فهرست جهانی یونسکو قرار دارد و همه می توانند از آن بازدید کنند. پس اگر گذرتان به شهر بارسلونا افتاد، حتما از این خانه ی تماشایی دیدن کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code