رکورد های گردشگری دنیا

izmailovo Hotel

۱٫ بزرگ ترین هتل دنیا
هتل Izmailovo واقع در مسکو روسیه با ۷۵۰۰ اتاق، بزرگ ترین هتل دنیا می باشد. این هتل به منظور پذیرایی از بازدید کنندگان و شرکت کنندگان المپیک تابستانی ۱۹۸۰ ساخته شد.

President Wilson Penthouse

۲٫ گران ترین اتاق هتل
سوئیت پنت هاوس رویال در هتل پرزیدنت ویلسون در ژنو سوئیس چشم انداز شگفت انگیزی به دریاچه ژنو و کوه های مونت بلان دارد و هزینه اقامت در آن ۶۵۰۰۰ دلار به ازای هر شب می باشد. این قیمت که معادل قیمت یک خانه کوچک در بریتانیا می باشد شامل ۴ اتاق، جکوزی و بار اختصاصی می شود. شما می توانید خانه خود را بفروشید و با دوستان خود کمتر از ۲۴ ساعت در این سوئیت رویایی اقامت کنید.

everest view hotel

۳٫ مرتفع ترین هتل دنیا
مرتفع ترین هتل دنیا، هتل اورست ویو می باشد که در دهکده نامچه نپال و در ارتفاع ۳۹۶۲ متری قرار دارد. این هتل در نزدیکی کمپ های صعود به اورست واقع شده و چشم انداز هیجان انگیزی به قله اورست دارد. این هتل سنگی زیبا، در سال ۱۹۶۸ ساخته شده و کارکنان آن بومیان هیمالیا معروف به شرپا می باشند که راهنماهای خوبی برای صعود به اورست می باشند.

Hyatt Regency Lobby

۴٫ بزرگ ترین لابی هتل
هتل هایت رجنسی در سانفرانسیسکو کالیفرنیا، یک لابی به طول ۱۰۷ متر، عرض ۴۹ متر و ارتفاع ۵۲ متر دارد که با نورپردازی منحصربفردی تزئین شده و یک مجسمه انتزاعی فلزی در وسط آن نمایان است. چشم انداز رویایی اتاق های این هتل رو به خلیج سانفرانسیسکو می باشد.

Shunjing Spa

۵٫ بزرگ ترین اسپا ریزورت دنیا
هتل شان جینگ یکی از لوکس ترین هتل های پکن می باشد که در سال ۲۰۰۹ افتتاح شده است، با ۹۸۰۶۰ متر مربع مساحت، بزرگترین اسپا ریزورت دنیا می باشد. تعداد زیادی چشمه و استخر آب معدنی برای استراحت کردن با سقف های شیشه ای به همراه محل بازی کودکان در این هتل ساخته شده است. استخرهای آب یخی نیز در بیرون این ریزورت قرار دارد که افراد کمی شهامت ورود به آنها را در زمستان دارند. در کنار مراکز آب درمانی این هتل، رستوران های متنوعی نیز ساخته شده است.

bellagio Hotel

۶٫ بیشترین فواره در هتل
هتل بلاجیو در لاس وگاس با داشتن بیش از ۱۰۰۰ فواره در دریاچه مصنوعی به مساحت ۴۸۰۰۰ متر مربع رکود بیشترین فواره در یک هتل را به خود اختصاص داده است. حرکات موزون این فواره ها به همراه نور و صدا در شب بسیار شگفت انگیز است. این هتل البته به دلیل فیلمبرداری شدن فیلم ۱۱ اوشن در آن نیز معروف است.

radisson_blu

۷٫ شمالی ترین هتل دنیا
هتل قطبی رادیسون SAS در شهر لانگربین واقع در مجمع الجزایر سوالبارد نروژ، شمالی ترین هتل دنیا و بهترین مکان برای تماشای یخچال های قطب شمال و خرس های قطبی می باشد.

Ryugyong Hotel

۸٫ بلندترین ساختمان خالی از سکنه دنیا
ساخت هتل ریوگیانگ واقع در پیونگ یانگ کره شمالی در سال ۱۹۸۷ آغاز شده و هنوز تمام نشده است، این ساختمان با ۳۳۰ متر ارتفاع و ۱۰۵ طبقه، بلندترین ساختمان خالی دنیا می باشد. ساخت این هتل دو بار در سال های ۱۹۹۲ و ۲۰۰۸ از سر گرفته شد، اما دوباره متوقف شد. کره جنوبی تخمین زده است که تکمیل این هتل ۲ میلیارد دلار هزینه (معادل ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی کره شمالی) خواهد داشت.

nishiyama-onsen

۹٫ قدیمی ترین هتل دنیا
تا سال گذشته قدیمی ترین هتل دنیا بر سر هتل هوشی ریوکان واقع در کوماتسوی ژاپن قرار داشت که از سال ۷۱۷ بعد از میلاد فعال است. کسی فکر نمی کرد که این رکورد توسط هتلی دیگر شکسته شود. شواهد حاکی از آن است که قدیمی ترین هتل دنیا نسیاما اونسن در یاماناشی ژاپن می باشد. این هتل که یک مرکز آب درمانی نیز هست از سال ۷۰۵ بعد از میلاد فعال است. یعنی این هتل از اولین میهمان خود بعد از سقوط امپراطوری روم و قبل از دوره تاریخی نارا در ژاپن پذیرایی کرده است.

ehhaeusl hotel

۱۰٫ کوچک ترین هتل دنیا
هتل Ehhausl در آمبرگ آلمان فقط یک اتاق برای دو میهمان دارد و مساحت آن ۵۳ متر مربع می باشد. این بنای تاریخی که در سال ۱۷۲۸ در بین دو خانه بزرگ ساخته شده، رکورد کوچک ترین هتل دنیا را دارد. معنی نام این هتل، خانه عروسی می باشد. زوج ها در قرن ۱۸ برای ازدواج رسمی باید صاحب یک خانه می بودند. به این منظور آنها این خانه را می خریدند تا بتوانند سند ازدواج دریافت کنند، بعد از دریافت سند ازدواج این خانه را می فروختند.

7-star hotel Burj-Al-Arab ballroom

۱۱٫ بلند ترین تالار اصلی دنیا
بلند ترین تالار اصلی دنیا واقع در یکی از لوکس ترین هتل های دبی با نام هتل برج العرب دوبی می باشد که ۱۸۰ متر ارتفاع دارد. این تالار توسط تام رایت طراحی شده و از کشتی های بادبانی الهام گرفته است.

Rose-Rayhaan-by-Rotana-Dubai-Hotel

۱۲٫ بلند ترین هتل دنیا
بلندترین هتل دنیا رز ریحان روتانا در دوبی می باشد که ۳۳۳ متر ارتفاع دارد و با ۱۲ متر اختلاف ارتفاع رکورد برج العرب را زده است. در ابتدا قرار بود ارتفاع این هتل ۳۸۰ متر باشد، اما در طرح آن اصلاحاتی انجام شد. این هتل که یکی از لوکس ترین هتل های دبی می باشد، به برج رز نیز معروف است که در ۱۴ دسامبر ۲۰۰۹ ساخته شده و از ۴۸۲ اتاق و ۷۲ طبقه تشکیل شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد