زشت ترین ساختمان های دنیا را ببینید

زشت ترین ساختمانی که تابحال دیده اید کدام بوده است؟ شاید آن را در تلویزیون یا در شبکه های اجتماعی دیده باشید. در این پست می خواهیم ساختمانهای زشت و غیر جذابی را به شما معرفی کنیم که با دیدن آنها تعجب می کنید که چرا یک معمار باید به فکر خلق چنین جایی بیفتد! ولی از طرف دیگر هنر امری سلیقه ای است و ممکن است افرادی هم وجود داشته باشند که به نظرشان این ساختمانها جذابها باشند. در هر صورت، اینها زشت ترین ساختمانهای دنیا هستند که باید ببینید تا باورتان شود. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
زیبا ترین ساختمان های شیشه ای جهان را ببینید
چه دیدنیهایی در دنیا بیشتر از بقیه در اینستاگرام جستجو شده اند؟

 برج تلویزیون | پراگ

برج تلویزیون Zizkov در شهر پراگ، جمهوری چک

پراگ، پایتخت جمهوری چک، پر از ساختمان هایی با معماری فوق العاده زیبا است که مانند الماس هایی در سرتاسر شهر می درخشند اما مطمئنا برج تلویزیون Zizkov یکی از آنها نیست. آن چیزهایی کوچکی که روی بدنه ی برج می بینید، مجسمه ی کودکانی هستند که در حال بالا رفتن و خزیدن روی برج هستند.

برج کادن در شهر لوییزویل، کنتاکی

جزییات پیچیده ای در دکور ساختمان رعایت شده و تلاش هایی زیادی هم برای دکوراسیون خارجی و نمای بیرونی آن در مرکز شهر لویزویل انجام شده است، اما هیچکدام از این ها، مانع قرار نگرفتن آن در فهرست زشت ترین ساختمان های دنیا نشده است.

ساختمان میرادور در شهر مادرید، اسپانیا

این ساخمان عجیب و غریب با هدف «جدایی از یکنواختی» ساخته شد. همانطور که در تصویر می بینید شاید توانسته باشد به این هدف برسد اما قطعا در این کار بیش از حد افراط شده است چون آن را به معنای واقعی متفاوت و زشت کرده است!

ساختمان میرادور مادرید

کتابخانه ملی بلاروس

این کتابخانه که در بلاروس پایتخت مینسک قرار گرفته است و کتابخانه ی ملی هم محسوب می شود، به شکل یک دودکش فضایی نا متعادل درآمده است!

سفارت روسیه در شهر هاوانا، کوبا

ساختمان سفارت روسیه در هاوانای کوبا، سازه ای زننده است که ساخت آن در سال ۱۹۸۷ به پایان رسید. با شکل و نمای عجیب و غریبی که دارد و شبیه یک آمپول غول پیکر است، مطمئنا زشت ترین ساختمان سفارت در دنیا است.

برج نظارت سی سی تی وی در شهر پکن، چین

این برج، مقر اصلی تلویزیون سی سی تی وی است که به شکلی نه چندان جذاب طراحی شده و در مرکز شهر پکن قرار گرفته است. به این برج، «مرد چمباتمه زده» هم می گویند که لقب بسیار درخوری است!

برج نظارت سی سی تی وی

کالج تکنیکی Aoyama در شهر توکیو، ژاپن

طراحی این کالج ژاپنی، براساس وبسایت آن بوده است که نوعی از چینش جدید که از طریق تحمل بی نظمی بوجود می آید را نشان می دهد؛ و اینطور به نظر می رسد که کاملا در موضوع بی نظمی موفق بوده است!

مرکز پمپیدو در شهر پاریس، فرانسه

حتی پاریس هم که یکی از زیباترین شهرهای دنیا است ساختمان هایی دارد که اصلا زیبا نیستند. مرکز پمپیدو، کتابخانه ای عمومی و موزه ای مدرن از هنر است. این ساختمان طوری به نظر می رسد که انگار هنوز در حال ساخت است!

موزه ی فرهنگ در شهر سیاتل، واشنگتن

این ساختمان توسط معمار آمریکایی- کانادایی، Frank Gehry طراحی شده است و در سیاتل و درست در مرکز واشنگتن قرار دارد. مطمئنا داخل این ساختمان خیلی جذاب است اما نمای آن وحشتناک است و شبیه چند سطل زباله ی بزرگ است که در کنار هم چیده شده اند!

موزه فرهنگ سیاتلمنبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code