زیبا ترین ساختمان های شیشه ای جهان را ببینید

ساختمان های شیشه ای جهان

در معماری مدرن از بسیاری از راه های غیر معمول برای ساختن بنا ها استفاده می شود، یکی از ویژگی هایی که در سال های اخیر زیاد از آن استفاده می کنند استفاده از شیشه هاست،  این ساختمان های شیشه ای زیبایی خیره کننده ای دارد و نوآوری برجسته ای هستند. در این پست الی گشت می خواهد تعدادی از زیباترین ساختمان های شیشه ای جهان را به شما معرفی کند، با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:
ساختمان های نمادین جهان
ساختمان های رویایی اما واقعی!

تبر سنت ماری ۳۰، لندن

یکی از بلندترین ساختمان های لندن است که توسط نرمان فستر طراحی و کار ساخت آن در سال ۲۰۰۳ تمام شد، بیشتر این ساختمان از شیشه های کلفت ساخته شده که استفاده از نور و گرمای طبیعی را افزایش داده است. در این ساختمان ۴۱ طبقه نسبت به ساختمان های مشابه از انرژی کمتری استفاده می شود.

تبر سنت ماری 30

هرم لوور، پاریس

هرم لوور معروف ترین نمای شیشه ای جهان است که ساخت آن با انتقادات زیادی روبرو شده بود و خیلی از معماران اعتقاد داشتند که لکه ای بر روی زیبایی معماری کلاسیک موزه لوور است. این بنا در سال ۱۹۸۹ ساخته شد و از مهمترین ساختمان های نمادین جهان است و برای ورودی موزه استفاده می شود.

هرم لوور

بنیاد نما و آوای هلند، هیلفرسوم

بنیاد نما و آوای هلند که یکی از منحصر بفردترین ساختمان های جهان است در شهر هیلفرسوم قرار دارد، این ساختمان توسط ویلم جان نیوتلینگز و میشایل ریدیجک به شکل مکعب و با شیشه های رنگی طراحی شده است. این بنا ۱۰ طبقه دارد که نصف آن زیر زمین است و موزه ای است که وسایل دیداری و شنیداری که در کشور تولید می شود را نمایش می دهد، دیدن نمای ساختمان در شب واقعا تماشایی است.

بنیاد نما و آوای هلند

هتل دبلیو، بارسلونا

شهرهای اسپانیا فقط به دلیل ساختمان های قرون وسطایی خود معروف نیستند بلکه بناهای مدرن زیبایی هم دارد. هتل دبلیو از هتل های ۵ ستاره است که از شیشه درست شده و به شکل بادبان می باشد به همین دلیل به آن هتل ورا هم می گویند، این هتل از پشت دیوارهای شیشه ای خود چشم انداز زییایی از دریای مدیترانه دارد. این ساختمان بر روی سواحل بارسلونا قرار دارد و نمونه توسعه و پیشرفت معماری مدرن است، طراحی آن توسط ریکاردو بوفیل انجام و کار ساخت آن در سال ۲۰۰۹ تمام شد.

هتل دبلیو

خانه فارنزورث، پلینو

این بنا توسط لودویگ میس معمار آمریکایی- آلمانی طراحی شده و از قدیمی ترین ساختمان های شیشه ای است که در کنار رودخانه فاکس در نزدیکی شهر پلینو قرار دارد، ویژگی مهم این ساختمان شفافیت آن است که ساکنان آن را به طبیعت نزدیک تر می کند. این ساختمان که فقط از یک اتاق تشکیل شده در سال ۱۹۵۱ برای دکتر فارنسوورس به عنوان محلی تفریحی برای آخر هفته ها ساخته شد، و در سال ۲۰۰۶ به عنوان ساختمانی تاریخی، ملی در نظر گرفته شد و الان تبدیل به موزه شده است.

باغ گیاه شناسی کوریتیبا

در ساخت این بنا از ساختمان کریستال پالاس لندن الهام گرفته شده، باغ گیاه شناسی در سال ۱۹۹۱ افتتاح شده و در مرکز کوریتیبا قرار دارد و یکی از مهمترین جاذبه های توریسی شهر می باشد، این گلخانه بخش اصلی باغ را تشکیل می دهد و در آن گونه های مختلف گیاهی رشد می کنند. این ساختمان زیبا ۴۵۰ متر مربع مساحت دارد و از شیشه و آهن تشکیل شده و دور آن را فواره و آبشار احاطه کرده است.

منبع: wonderslist.com

شادترین مردم جهان در کدام کشورها زندگی می کنند؟
این کشورها به خوش رفتاری معروفند
صورتی ترین نقاط طبیعی دنیا!
آداب و رسوم غذا خوردن در کشورهای مختلف

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code