چه زمانی برای سفر به وارنا مناسب تر است؟

زمان مناسب برای سفر به وارنا

درباره ی وارنا باید اینگونه سخن آغاز کنیم که این مسیر اروپایی خوش آب و هوا و البته ارزان و آسان طولی نکشید که تبدیل به مقصدی محبوب برای ایرانیان شد. وارنای طلایی را اول همه با سواحل طلاییش مخصوصا سواحل گلدن سندز به خاطر می آورند و به همین خاطر اگر بپرسید که زمان مناسب برای سفر به وارنا چه وقت است، بی شک جوابی که خواهید گرفت این است که بهترین فصل، بهار و مخصوصا ۳ ماه تابستان است اما باید بگوییم که در کنار این فصل ها، باید در لیست زمان مناسب برای سفر به وارنا پاییز را هم بگنجانید. امروز می خواهیم در الی گشت که یکی از همراهان همیشگی شما در ارائه ی بهترین خدمات مسافرتی در تور وارنا به بررسی زمان ها و فصل های مناسب به وارنا را بررسی نماییم. با ما هراه باشید.

شهر وارنا
مطالب مرتبط:
بهترین هتل های شهر وارنا، بلغارستان
سفرنامه ی وارنا از زبان الی گشت
کاخ بالچیک، اقامتگاهی سلطنتی در نزدیکی وارنا

ابتدا بگذارید قبل از این که به موضوع زمان مناسب برای سفر به وارنا بپردازیم، درباره ی وارنا یک کلی گویی داشته باشیم. وارنا در کشور بلغارستان واقع شده است و به عنوان سومین شهر این کشور از نظر وسعت و اهمیت می باشد.

همچنین این شهر به عنوان سرمایه ی دریایی این کشور و جذاب ترین شهر ساحلی بلغارستان در دریای سیاه است که در اکثر فصول سال و علی الخصوص برخی از فصل ها، گردشگران بسیار زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند. وارنا ترکیبی از یک شهر بندری، تفرجگاه ساحلی و پایگاه نیروی دریایی است که گرچه که ظاهری مدرن به خود گرفته است، اما از میراث تاریخی خود به خوبی نگهداری می‌ کند.

سواحل ماسه‌ های طلایی وارنا یا همان سواحل گلدن سندز که در سراسر دنیا طرفداران پروپاقرص خودش را دارد، یکی از شگفتی های طبیعی است که در این شهر به عنوان جاذبه ای بسیار دیدنی و البته تفرجگاهی عالی قرار شناخته می شود. در این سال تا جایی که چشم کار می ‌کند شما دریای سیاه ولی با رنگ آبی پر رنگ و ماسه های طلایی را می بینید.

کاخ

البته ناگفته نماند که زیبایی های وارنا تنها محدود به گلدن سندز نمی شود بلکه به طور مثال در مرکز شهر وارنا بزرگ ‌ترین حمام سنتی رومی وجود دارد که شما را به خود فرا می خواند و یا حتی در موزه ی باستان ‌شناسی وارنا می توانید بلغارستان کوچک و هر چه که از اول تاریخ تا زمان حاضر بر آن گذشته است را با مستنداتش ملاحظه نمایید.

در اطراف وارنا می توانید به ساحل سوتی کنستانتین و کاخ بسیار دیدنی و جالب بالیچیک بروید. گردشگرانی که به وارنا سفر کرده اند، می گویند که اگر می خواهید در زمان مناسب برای سفر به وارنا و البته مردمش آشنا شوید به قلب وارنا بروید و مثلا در یک رستوران بنشینید و مردم واقعی وارنا و جنب و جوششان را از آن جا ببینید و بشناسید.

اگر دوست دارید تا به وارنا بروید و از این شهر زیبا و سواحل فوق العاده اش دیدن نمایید، همین الان از طریف وب سایت الی گشت برای خرید تور وارنا الی گشت اقدام نمایید و یکی از بی نقص ترین سفرهای زندگیتان را برای خود را تهیه نمایید.

و اما می رسیم به اصل مطلب یعنی زمان مناسب برای سفر به وارنا. درست است که وارنا به خاطر موقعیت ساحلی که دارد، در فصولی از سال که خورشید مستقیم به این ساحل می تابد بسیار جذاب تر و خواستنی تر است اما جدا از مخصوصا ۳ ماه تابستان، فصل پاییز هم برای سفر به این مقصد بسیار فوق العاده ی اروپایی مناسب است.

زمان مناسب برای سفر به وارنا

در صورت کلی، وارنا دارای آب و هوایی قاره‌ای است و معمولا در تابستان‌ ها دارای آب و هوایی گرم با متوسط دما در حدود ۳۰ درجه ی سانتیگراد است و در زمستان ‌ها هم دارای آب و هوایی نسبتا سرد است که متوسط دمایش در حدود ۱ درجه ی سانتیگراد می باشد.

به صورت کلی برای سفر به وارنا در بین ماه‌ های آوریل تا جولای و آگوست و اکتبر بهترین زمان های سفر به وارنا می باشد. درواقع از اردیبهشت تا تیر و از آخر مرداد تا زمان مناسب برای سفر به وارنا می باشد. البته بین تمامی این زمان ها تیر تا مهر بهترین زمان برای سفر به وارنا است.

علت آن هم این است که میزان تابش خورشید در این فصل بسیار مناسب است و همین علت کسانی که به این شهر به راحتی می توانید از فضا و ساحل ‌های شهر استفاده کنید. البته این به معنا نیست که در بین آیتم های زمان مناسب برای سفر به وارنا ماه مهر دیگر آخرین گزینه است بلکه علاوه بر ماه مهر، آبان هم ماه بسیار خوبی برای سفر به این شهر طلایی و زیباست.

وارنا

در این ماه هم خورشید و هم آب و هوای خنک را می توانید یک جا در کنار هم داشته باشید. وارنا در دسامبر و ژانویه که برابر است با آذر و دی ماه، دارای آب و هوایی برفی است که همین امر نقاط مناسبی را برای اسکی به وجود می آورد و از این رو اگر شما علاقه مند به اسکی هستید می توانید در زمستان به  وارنا سفر کنید.

از این سو اگر دلتان آب و هوایی بهاری و معتدل می خواهد می توانید از اواسط اسفند ماه تا اوائل خرداد به وارنا بروید و مطمئن باشید که به خاطر ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار که در نهایت منجر به آب و هوایی خنک که نه سرد است و نه گرم منجر می‌ شود و در نهایت شما به هر آن چه که از این سفر در انتظارش هستید از نظر آب و هوایی خواهید رسید.

اما الان که در اوائل فصل پاییز هستیم، ما به شما پیشنهاد می کنیم که وارنا را در پاییز حتما ببینید زیرا، دمای میانگین در فصل پاییز در حدود ۱۲ تا ۲۷ درجه ی سانتیگراد است که در نتیجه با توجه به میزان رطوبت و وزش باد در این فصل، کاملا به شما احساس راحتی و معتدل بودن را منتقل خواهد کرد که در نهایت در میان گزینه های زمان مناسب برای سفر به وارنا به عنوان یکی از بهترین گزینه ها معرفی می گردد.

راهنمای سفارت بلغارستان و اخذ ویزای این کشور
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
معرفی فرودگاه بین المللی وارنا
سفر زمینی به بلغارستان بهتر است یا هوایی؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code