زیباترین آبشارهای تایلند

با آبشارهای زیبای تایلند آشنا شوید

تقریبا به هر استان تایلند که بروید می‌توانید آبشار ببینید. بعضی شهرهای تایلند بیشتر به خاطر ساحلشان و برخی دیگر به واسطه جشن ‌هایشان مشهورند. حتی اگر خوب بگردید، ممکن است بتوانید یک واحه آب در غیرمنتظره ‌ترین جاها پیدا کنید. با الی گشت همراه باشید تا ۱۰ تا از افسانه ‌ای ‌ترین آبشارهای تایلند را ببینیم.

مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی تایلند
سفر به بانکوک، تایلند

آبشار اراوان

آبشار اراوان (Erawan) به فاصله چند ساعتی از شمال غربی کانچانابوری (Kanchanaburi) پارک ملی مشهور اراوان قرار گرفته است، آبشار اروان نیز در آنجاست. این آبشار ۷ طبقه از سمت شرقی پارک شروع می‌شود و  تا ۱٫۵کیلومتر گسترده شده است.

آبشار اراوان

آبشار خلونگ لان

آبشار خلونگ لان (Khlong Lan) به واسطه ابعادش یکی از آبشارهای متفاوت این فهرست ده‌تایی است. طول آن ۱۰۰ متر و عرضش ۴۰ متر است و می‌توان گفت یکی از عظیم‌ ترین آبشارهای تایلند است. برای دیدن این آبشار افسانه ‌ای باید به ایالت کامفائنگ پت (Kamphaeng Phet) که در پنج ساعتی شمال بانکوک واقع‌ است، بروید.

آبشار سریدیت

در شش ساعتی شمال بانکوک، در شهر دلفریب پچابون (Phetchabun) می‌رسید به آبشار سریدیت (Sridit) گرچه این آبشار کوچک است، گول ظاهرش را نخورید. سریدیت مکانی عالی برای یک روز شنا و لذت بردن از گرمای استوایی تایلند است. مانند دیگر آبشارها، بهترین زمان برای بازدید از آن موسم بارانی است.

آبشار مائه ‌یا

این آبشار به فاصله یک ساعت در بیرون شهر تاریخی چیانگ مای، در پارک ملی اینتانون واقع شده است. آبشار مائه ‌یا (Mae Ya)، یکی از بلندترین آبشارهای تایلند، با ارتفاع ۲۶۰ متر و ۱۰۰ متر دهانه، در این مکان واقع شده است. چیزی که این آبشار را جالب توجه کرده، پله پله بودن آن است. دوربین ‌هایتان را برای عکاسی حسابی از این مکان شگفت ‌انگیز شارژ نگه دارید!

آبشار مائه ‌یا

بانگ پائه

در شهر جنوبی پوکت همه چیز پیدا می‌شود: از سواحل دلفریب گرفته تا رستوران های حسابی. به همه این دلایل برای رفتن به پوکت، آبشار بانگ پائه (Bang Pae) را هم اضافه کنید. این آبشار دیدنی حدودا یک ساعتی با شهر فاصله دارد. آبشار مزبور، خصوصا در مقایسه با دیگر آبشارهای این فهرست کوچک است. اما دارای محیطی سبز است و بازدیدکنندگان می‌تواند در استخری که پایینش تشکیل شده شنا کنند. این آبشار به ویژه به کسانی که وقت زیاد دارند، توصیه می‌شود.

آبشار خونگ چاک

آبشار خونگ چاک (Khlong Chak) در جزیره کولانتا (Koh Lanta) واقع است. برای رسیدن به این آبشار،  ابتدا باید از مسیری بلند و باریک عبور کنید. طی این مسیر فرصت تماشای فیل ‌ها و میمون ها را هم خواهید داشت. توجه داشته باشید که این آبشار طی فصول خشک کاملا بی آب است.

هائو سووات

آبشار محشر و تماشایی هائو سووات (Haew Suwaat) در پارک ملی خائو یای (Khao Yai) قرار دارد. در مقایسه با دیگر آبشارهای این پارک ملی، دسترسی به این آبشار راحت است. به همین سبب یکی از معروف ‌ترین آبشارهای تایلند است. اغلب محلی ‌ها برای شنا کردن در استخر بزرگ پایین آبشار یا بالا رفتن از آن، به این محل می‌آیند.

هائو سووات

آبشار پلیو

این آبشار در پارک ملی پلیو نامتوک (Namtok Phlio) واقع در استان چانتابوری، در چهارساعتی بانکوک، قرار گرفته. مکانی عالی برای بازدید به طور عمومی که بیشتر به واسطه آبشار پلیو شهرت یافته. حوضچه ‌های قابل شنای متعددی در آن هست که جهانگردان می‌توانند بین ماهی‌ها به شنا بپردازند. بین طبقات آن هم صفه های بسیار مناسبی برای پیک ‌نیک کردن گردشگران پارک وجود دارد.

آبشار پلیو

آبشار کولانگ

اگر تایلند رفتید، حواستان باشد پارک ملی مائه پانگ در شمالی ترین نقطه تایلند را از قلم نیندازید. آبشار کولانگ (Koh Luang)  هم در همین پارک واقع شده. تعجبی ندارد که محلی ها خیلی این آبشار را نمی‌شناسند؛ ۷ طبقه رفیع آن صرفا منتظر جهانگردان بی‌باک و عاشق کوهنوردی هست.

آبشار نامتوک تون گا چانگ

آبشار عاج فیل یا همان تون گا چانگ (Ton Gha Chang) در استان هات تای (Hat Yai) واقع شده. چانگ در زبان تایلندی به معنای فیل است. این آبشار هم دارای هفت طبقه است که جالب ‌ترینش طبقه سومش است. نام آبشار هم به واسطه همین طبقه انتخاب شده. در طبقه سوم، جریان آب دو نیم می‌شود؛ طوری که شبیه عاج‌ های فیل به نظر می‌رسد.

اطلاعات پرواز ایران به تایلند با شرکت هواپیمایی تای
اطلاعات پرواز ایران به تایلند با شرکت هواپیمایی تای
معرفی هتل میراژ پاتونگ پوکت | ۴ ستاره
معرفی هتل میراژ پاتونگ پوکت | ۴ ستاره
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
غار شگفت انگیز وایکینگ در پوکت
غار شگفت انگیز وایکینگ در پوکت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code