زیباترین شهرهای کشور کرواسی

زیباترین شهرهای کرواسی

در روزهایی نه چندان دور کشور کرواسی برای مردم جهان ناشاخته بود. کرواسی بین بالکان و اروپای مرکزی قرار دارد و تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است که می توان آثار به جا مانده از آن را در زیباترین شهرهای کرواسی مشاهده کرد. امروزه این کشور با طبیعت فوق العاده و دیدنی های تمام نشدنی تاریخی اش به آرامش رسیده و تبدیل به یکی از فعال ترین کشورهای جهان در صنعت گردشگری شده است که هر سال میزبان جمعیت زیادی از علاقه مندان سراسر جهان است. برای سفری کوتاه به زیباترین شهرهای کرواسی با الی گشت همراه باشید.

زلاتنی رات

موتووان |  Motovun

مطالب مرتبط:
چرا به شهر رییکا در کرواسی سفر کنیم؟
سفر به شهر اوسیک در کرواسی
باشکوه ترین ساختمان های شهر اسپلیت در کرواسی

قصر تاریخی قرون وسطی Motovun همانند یک جواهر در میان دریایی از مزارع طلایی زیتون  و جنگل های پر از قارچ های جنگلی می درخشد. این شهر اغلب به عنوان زیباترین شهر کرواسی شناخته می شود، این مرکز کوهستانی در قرن دهم میلادی بر روی ویرانه های قدیمی شهر Kastelijer ساخته شد و از آن زمان تا امروزبه تماشای دره های پرپیچ و خم  رودخانه میرنا نشسته است. امروزه این شهر آثاری پاک نشدنی فرهنگ ایتالیایی را در کنار ویژگی های اسلاو ها در کنار هم دارد. رایحه  قارچ های سرخ کرده و پیتزا در میان قلعه های قدیمی پیچیده است. زبان مردم آن نیز لحجه ای از زبان لاتین را دارد.

موتووان

کرسولا | Korcula

این شهر تاریخی که یکی از زیباترین شهرهای کرواسی است در  جنوب دالماسی در یک شبه‌ جزیره‌ کوچک قرار دارد. سراسر اطراف آن را برج ‌ها و دیوارهای قرون وسطایی در بر گرفته ‌اند. ورود ماشین به این منطقه ممنوع است. خیابان ‌ها و کوچه ‌های سنگی این شهر زیبا، طرح چپ و راست دارند تا در برابر وزش باد حفظ شوند. این شهر پر از بناهای سنگی قدیمی است که اصلی ‌ترین آن خانه‌ مارکوپولو است که می‌گویند محل تولد این جهانگرد در قرن سیزدهم بوده است. یک رقص محلی هم به نام رقص شمشیر moreška، شب‌ های تابستان خارج از دیوارهای شهر برای گردشگران اجرا می ‌شود. اگر در شهر اسپلیت اقامت دارید هر روز می توانید با کاتامرن به این شهر سفر کنید. در فصل تابستان از دوبروونیک نیز به این منطقه سرویس وجود دارد.

زادار | Zadar

در پشت دیوارهای بلند مدرن و خوشه ای از قایق بادبانی سفید درخشان، شهر قدیم زادار با شکوه فراوان به زندگی خود در دریای آدریاتیک ادامه می دهد. این مورد از زیباترین شهرهای کرواسی مخلوطی از طعم ها و عطرهای متفاوت است. در لایه لایه شهر زادار می توانید مقطع متفاوتی از تاریخ را مشاهده کنید که در سنگ های مرمر خیابان ها و میدان های آن به یکدیگر پیوسته اند. زادار شهرت خود را مدیون خرابه هایی مربوط به رومیان است. شهرت ۳ هزار ساله این نوار ساحلی ناخودآگاه گردشگران را به خود جلب می کند. قلب شهر، شهر قدیمی آن است که جاذبه های دیدنی فوق العاده ای از جمله ویرانه های رومی، معماری قرون وسطایی و کلیساهای قدیمی را در خود جای داده است.

زادار

دوبرونیک | Dubrovnik

دوبرونیک به مروارید کرواسی شهرت دارد. این شهر زیباتر از آن چیزی است که شما تصورش را می کنید، بندری در کنار دریای آدریاتیک که سریال پر طرفدار بازی تاج و تخت (Game Of Thrones) در آن فیلم برداری شده است. جاذبه های دوبرونیک محدود به زیبایی های طبیعی نمی شود، با تاریخ کهنی که دارد برای علاقه مندان به آثار باستانی نیز می تواند یک مقصد گردشگری فوق العاده باشد. هر ساله توریست های زیادی از سراسر جهان دوبرونیک را برای سپری کردن تعطیلاتی رویایی انتخاب می کنند. شهر دوبروونیک در سال ۱۹۷۹ میلادی، به فهرست میراث جهانی یونسکو پیوست. شهر مملو از کلیساهای باروک و توریست های کنجکاو است که در پیاده رو های مرمری خیابان های آن می گردند. هیچ سفری به کرواسی بدون بازدید از دوبرونیک کامل نیست، زیرا این شهر شیک پر از کافی شاپ های باکلاس و رستوران های شیک است.

دوبرونیک

تروگیر | Trogir

شهر تروگیر در فاصله یک ساعتی از اسپلیت قرار دارد و در لیست بلندبالای زیباترین شهرهای جای می گیرد.  این شهر در ساحل دریای آدریاتیک و منطقه دالماتیا (Dalmatia) قرار گرفته است و تمامی مرکز شهر قدیمی آن در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. قدم زدن میان کوچه های باریک و قرون وسطی و گم شدن در آن ها بهترین قسمت دیدن شهر می باشد. اگر می خواهید با منظره فوق العاده ای مواجه شوید می توانید بلیط ۲۵ کونا قلعه شهر تروگیر را خریداری کرده و از چشم انداز بی نظیر بالای آن بهره مند شوید.

پولا | Pula

قدمت شهر پولا به ۳۰۰۰ سال پیش باز می گردد و بازمانده های حکومت رومیان در آن دیده می شوند. استادیوم دو هزار ساله پولا شباهت بسیاری بخ کولوسئوم رم ایتالیا دارد و می توان آن را جاذبه اصلی شهر نامید. کولوسئوم پولا ظرفیت ۲۰۰۰۰ تماشاچی را دارد که در زمان پادشاهی رومیان محل مبارزه گلادیاتورها و سالن اجتماعات مردم شهر بوده است. خیابان های آن سراسر سنگ فرش شده و بافت قدیمی آن شکل باستانی خود را کاملا حفظ کرده است. در کنار هم قرار دادن این عوامل سبب شده هر سال گردشگران زیادی به تماشای این مورد از زیباترین شهرهای کرواسی بیایند. تماشای غروب خورشید در دریای پولا به حدی زیبا است که همیشه در ذهن انسان حک خواهد شد.

پولا

زلاتنی رات | Zlatni Rat Beach

زلاتنی رات به معنای شاخ طلایی است و نماد آبتل شنی غیرعادی با سواحل ماسه ای سفید و آب های فیروزه ای است که ۳۶۰ درجه نمای اقیانوس از آن پیداست. اطراف آن پر از کاج زار است و در این آب ها می توانید انواع ورزش های آبی را انجام دهید. اگر از استراحت روی شن ها خسته شدید، می توانید در میان کاج زارها گردش کنید. زلاتنی رات ساحلی است پاکیزه، سنگ ریزه ای که توسط گردشگران برای چشم انداز زیبا و خط ساحلی متغیرش شهرت یافته است.

۹ واقعیت باورنکردنی درباره پارک گوئل در بارسلونا
۹ واقعیت باورنکردنی درباره پارک گوئل در بارسلونا
ساختمان جدید شهرداری مونیخ، بنایی متحیرکننده در میدان مارین پلاتز
ساختمان جدید شهرداری مونیخ، بنایی متحیرکننده در میدان مارین پلاتز
این ۱۲ عکس، شما را متقاعد می‌کنند که به استانبول سفر کنید!
این ۱۲ عکس، شما را متقاعد می‌کنند که به استانبول سفر کنید!
این مناطق ناشناخته در چین حیرت زده تان می کنند
این مناطق ناشناخته در چین حیرت زده تان می کنند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code