زیباترین مقاصد تاریخی دنیا که در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند

جهان ما پر از مکان های تحسین برانگیز و دیدنی است چه طبیعی و چه ساخت بشر. سایت های تاریخی غیر منتظره و نفس گیر زیادی وجود دارند که توسط تمدن های قدیمی ساخته شده اند و البته اینکه بخواهیم بگوییم کدام ها بهترین هستند کار سختی است. خودتان فکر کنید و ببیند چقدر مکان تاریخی در همین ایران خودمان داریم که هر کدام با دیگری کاملا فرق دارند و هر کدام تاریخ و فرهنگ خاص خود را دارند. در زیر فهرستی از مکان های تاریخی ای که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند را می ببینید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۱۰ حقیقت که درباره این کشورها باور نمی کنید
از جزایر بهشتی سیشل چه می دانید؟

ماچو پیچو

۱- ماچو پیچو (Machu Picchu)

ماچو پیچو شهر مخروبه ای است که در جنوب پرو قرار گرفته و در بالای کوهی است که فقط بوسیله ی قطار قابل دسترسی است. این شهر فوق العاده زیبا در سال ۱۹۱۱ دوباره پیدا و کشف شد و مشخص شد یک مرکز فرهنگی مهم برای تمدن باستانی INCA بوده است. این شهر لقب “شهر گمشده ی inca ها” را دارد و در سال ۱۹۸۳ توسط سازمان جهانی یونسکو ثبت جهانی شد و در سال ۲۰۰۷ هم از طرف این سازمان به عنوان هفتمین عجایب جدید جهان شناخته شد. نگرانی هایی که در مورد افرایش تعداد توریست های این منطقه و در نتیجه احتمال آسیب دیدگی آن بود باعث شد تا محددودیت هایی درباره ی اینکه چه تعداد افراد می توانند از این مکان دیدن کنند اعمال شود.

تاج محل

۲- تاج محل

این سازه ی عظیم در شهر آگرا و در سال ۱۶۰۰ ساخته شد و طعمی از عشق نامیرا در دل خود دارد. این مقبره ی سفید مرمری، مکان دفن امپراطوری به نام شاه جهان است و یکی از باید های دیدنی در سفر به هند است. در سال ۱۹۸۳ به عنوان میراث جهانی یونسکو و یکی از ۷ عجایب جدید دنیا معرفی شد. تاج محل هر ساله میزبان حدود ۲ تا ۴ میلیون توریست از سرتاسر دنیا است، بنابراین محدودیت های توریستی برای حفظ این مکان ارزشمند اعمال شده است. بزرگترین تهدیدی که برای تاج محل وجود دارد، آلودگی هوا است که برای سنگ مرمر خاصیت سم دارد و باعث تخریب آن می شود.

دیوار چین

۳- دیوار چین

دیوار بزرگ چین در واقع از دیوارها و استحکامات زیادی تشکیل شده است. این دیوار در قرن سوم قبل از میلاد مسیح برای جلوگیری از حمله ی مغول ها به خاک چین ساخته شد. اما جالب است بدانید که حتی این دیوار عظیم هم نتوانست از حمله ی مغول جلوگیری کند. این دیوار یکی از عجایب دنیا است و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و هنوز هم معماری و ساخت آن مانند علامت سوالی در ذهن همه ماندگار شده است.

چیچن ایتزا

۴- Chichén Itzá

Chichén Itzá به معنای ” در دهان دیوار Itzá” است و دومین مکان باستانی پر بازدید در مکزیک و جز هفت عجایب دنیا است. این دیوار یکی از مهم ترین ساختارهای تاریخی قبیله ی مشهور مایان ها در آمریکا است که در سال های اخیر ترمیم شده است. این مکان بسیار دیدنی ثبت میراث جهانی یونسکو شده است.

منیع: nomadicmatt.com

صخره ای که کیک عروسی شد! + تصاویر
صخره ای که کیک عروسی شد! + تصاویر
آشنایی با زیباترین شهرهای ایرلند
آشنایی با زیباترین شهرهای ایرلند
۲۰ جاذبه معروف صربستان
۲۰ جاذبه معروف صربستان
این خانه تله موش ارواح است!
این خانه تله موش ارواح است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code