بلیط هواپیما

زیباترین پارک های ملی دنیا

اگر شما هم از عاشقان و طرفداران طبیعت هستید، این فهرست برای شماست. در ادامه با ۱۰ تا از زیباترین پارک های ملی دنیا اشنا می شوید. شما اول به کجا سفر می کنید و از کدام یک اول بازدید می کنید؟ با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
پر جستجوترین مقاصد گردشگری جهانگردها
میدان های معروف جهان

پارک ملی برزیل

برزیل– پارک ملی Lençóis Maranhenses

بیابان کوچک برزیل Lençóis Maranhenses تا جایی که چشم کار می کند، از تپه های شن و ماسه پر شده است. موضوع خارق العاده ای که درباره ی این تپه ها وجود دارد این است که وقتی باران می بارد، این تپه های شنی پر از آب می شوند! و این یکی از عجیب ترین پدیده های دنیاست که نباید شانس دیدنش را از دست بدهید.

کرواسی- رودخانه ی Plitvice

تا بحال ۱۶ رودخانه ای که با آبشارهای خیره کنننده به هم متصل شده باشند را دیده اید؟ این پارک ملی به اندازه ای زیباست که در سال ۱۹۷۹ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. کرواسی کشور ارزانی است پس می توانید بدون نگرانی از هزینه های بالای سفر، از گردشگری در این منطقه ی جهانی لذت ببرید.

پارک ملی سرنگتی

تانزانیا- پارک ملی Serengeti

اگر می خواهید آفریقای بکر را ببینید، معروفترین پارک تانزانیا یکی از بایدهای دیدنی است. در مهاجرت سالیانه، حدود ۶ میلیون حیوان مختلف به شمال این کشور مهاجرت می کنند.

تایلند– پارک ملی Mu Ko Chang

این پارک ملی زیبا در شرق تایلند و در نزدیکی کامبوج قرار گرفته است و جو آرام و راحتی دارد. در سفر به تایلند از این پارک دیدن کنید و حتما مطمئن شوید که گوزن های زیبا و کم نظیر آن را هم دیده اید.

پارک ملی پنانگ

مالزی– پارک ملی Penang

پنانگ ترکیب خوبی از فرهنگ، غذا و تمدن در مالزی است. اگر به این کشور رفتید، بازدید از پارک ملی آن را برای لذت بردن از سواحل آفتابی، میمون های بازیگوش و سنجاب های پرنده از یاد نبرید!

آمریکا- پارک ملی Yellowstone

اولین و معروفترین پارک ملی آمریکا یعنی Yellowstone، شما را به تجربه ای زمین شناسی دعوت می کند. این پارک دارای چندین آبفشان، یک آتشفشان فعال و رنج گسترده ای از حیات وحش مثل گرگ ها، گاومیش ها، گوزن های شمالی، خرس ها و حیوانات دیگر است.

پارک ملی ایسلند

ایسلند- پارک ملی Vatnajökull

اگر دیدن شفق قطبی و نورهای شمالی راضیتان نمی کند، به Vatnajökull بروید تا هم آتشفشان ببینید و هم یخچال های طبیعی شگفت انگیز.

هند– پارک ملی Bandipur

این پارک ملی برای دوستداران طبیعت مانند یک گنج واقعی است. در این پارک ملی، فیل ها، لئوپاردها و خرس های زیادی زندگی می کنند اما باندی پور بیشتر به خاطر ببرهایش معروف است.

پارک ملی برینگیا روسیهروسیه– پارک ملی Beringia

به آب و هوای نیمه قطبی، پوشش های گیاهی تندرا و کوه های نیمه مرتفع علاقه دارید؟ Beringia، جای خوبی برای دیدن اسکیموها و زندگی آنهاست.

میانمار- دریاچه تالاب Inle

به این منطقه لقب ونیز برمه داده اند. وقتی به آن می رسید، جوامع کنار رودخانه با خانه های چوبی شان شما را شگفت زده می کنند. کافی است از کانال ها عبور کنید و با زندگی شگفت انگیز مردم آنجا آشنا شوید.

منبع: travelversed.co

عمارت چهل ستون (کلاه فرنگی) شهر قزوین
عمارت چهل ستون (کلاه فرنگی) شهر قزوین
معروف ترین مکان های ارواحی دنیا!
معروف ترین مکان های ارواحی دنیا!
سنگ های عجیب این دره مدام راه می روند!
سنگ های عجیب این دره مدام راه می روند!
گنبد علویان، بنای به جای مانده از دوره سلجوقی در همدان
گنبد علویان، بنای به جای مانده از دوره سلجوقی در همدان