پر جستجوترین مقاصد گردشگری جهانگردها

به نظر می رسد در سال ۲۰۱۶، توریست ها، سواحل مدیترانه ای را برای گذراندن تعطیلات و پولهای ارزشمندشان انتخاب کرده اند. الی گشت برای شما فهرستی از بیشترین مقاصد گردشگری جستجو شده توسط توریست ها را آماده کرده است که در ادامه می بینید. در این لیست استانبول در بالای همه قرار دارد:

مطالب مرتبط:
ریزه کاری های سفر به ایتالیا
در ایتالیا، ایتالیایی باشید!

استانبول

۱- ترکیه:

اگر چه شهر استانبول پایتخت این کشور نیست ( آنکارا پایتخت ترکیه است) اما هنوز هم معروفترین شهر ترکیه است و تعجبی هم نیست : آنقدر دیدنی های مختلف در این شهر وجود دارد که قطعا در یک بار رفتن نمی توان به همه ی آنها سر زد: مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، بازار بزرگ و بسیاری جاذبه های دیگر که همه شان دیدنی هستند و بی ذوق ترین افراد را هم سر ذوق می آورند. کمی آنطرف تر از استانبول، کاپادوکیه معروف قرار گرفته که یکی دیگر از شهرهای ارزشمند ترکیه است. شهری که به داشتن کوههای عجیب و غریب و بالن سواری معروف است.

۲- کرواسی:

شاید فکرش را نمی کردید که کرواسی در بالای لیست پر جستجوترین مقاصد گردشگری قرار گرفته است. خط ساحلی طولانی مدیترانه ای، مناطق سرسبز، هزاران جزیره و پارک های ملی زیبایی های این کشور را تشکیل می دهند.
از نظر فرهنگی این کشور، بهشتی از روستاهای کوچک با غذاهای خوش طعم است. علاوه بر همه اینها کرواسی ارزان است و همین می تواند دلیل خوبی برای سفر به یک کشور خارجی باشد. با همه ی این دلایلی که گفته شد زمان کشف دریاچه ها و طبیعت زیبای این کشور همین الان است.

۳- تایلند:

چه به دنبال شلوغی شهر بزرگی مثل بانکوک باشید و چه دنبال سواحلی آرام برای گذراندن چند روز تعطیلات، تایلند همه ی اینها را دارد. اما تایلند فقط در اینها خلاصه نمی شود، شهر کهن چیانگ مای و صدها مکان مذهبی سرتاسر شهر، دریچه ای رو به دنیای جدیدی است که منتظر شماست تا کشفش کنید.

ونیز ایتالیا

۴- ایتالیا:

همان محبوب همیشگی! ایتالیا یکی از آن کشورهایی است که توریست ها اگر یکبار به آن بروند دوباره به آن بر می گردند. رم و ده ها نشانه های نمادینش با تاریخ عظیمی که در خود دارد و شهر زیبای ونیز واقعا جاهایی هستند که نفستان را تازه می کنند. میلان اما شهری است که کمی شیک تر، با شکوه تر و طبق مد و به روزتر است . این را با قدم زدن در خیابان هایش به راحتی می شود فهمید. سیسیل معروف هم جایی است که شما را به گذشته ها می برد.

۵- یونان:

آکروپلیس تازه نقطه شروع یونان گردی است. وقتی به یونان بروید می بینید انگار در هر جایی که قدم می گذارید، تاریخ قرار است شما را به گذشته ها ببرد. به دلیل شرایط بد اقتصادی که در حال حاضر در این کشور است، یونان به مقصدی ارزان تبدیل شده است و بنابراین اگر تا الان تصمیم داشتید به این کشور سفر کنید، بهتر است هر چه زودتر آن را عملی کنید.

شهر لس آنجلس

۶- ایالات متحده آمریکا:

خب در سفر به آمریکا از کجا شروع کنیم؟ از شهر بزرگ نیویورک یا از جادوهای تاریخی بوستون؟ مدگرایی در سان فرانسیسکو یا زرق و برق لس آنجلس؟ شاید هم پارک های ملی قدیمی و شناخته شده ی ای مثل یوسمیت، گرند کنیون یا یلو استون؟ فرقی ندارد از کجا شروع کنید چون این کشور نقطه ی پایانی ندارد. آمریکا جایی است که هر گردشگر با هر سلیقه ای را راضی نگه می دارد. نکته این است که سعی نکنید همه را یکجا و در یک سفر ببینید.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code