۷ مورد از زیباترین پارک ها و باغ های پاریس

می خواهید به پاریس بروید؟ قصد دارید با برج ایفل و در خیابان شانزه لیزه عکس بگیرید؟ باید بگوییم که دیدنی های پایتخت فرانسوی ها خیلی بیش از این ها است. شهر نورها و رنگ ها را می توان شهری سبز دانست. داخل محله های آن پر از پارک های سرسبز و باغ های زیباست. پس از پیاده روی های طولانی می توانید سری به زیباترین پارک های پاریس بزنید و نفسی تازه کنید. زیر سایه درختان آن ها بنشینید تا نهارتان را همان جا نوش جان کنید. پارک هایی که جزو زیباترین ها در قاره اروپا و شاید جهان باشند. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا ۷ مورد از زیباترین پارک ها و باغ های پاریس را به شما معرفی کنیم.

برای خواندن این مطلب، حدود ۳ دقیقه زمان نیاز دارید.

زیباترین پارک های پاریس

پارک بوت شومود | Parc des Buttes-Chaumont

مطالب مرتبط:
در پاریس کجا شیرینی بخوریم؟
برنامه ی سفر ۱ روزه به پاریس
۱۴ مورد از نبایدهای سفر به پاریس

آبشارها، صخره ها و مجسمه ها تنها معدودی از چیزهای زیبایی هستند که می توانید هنگام قدم زدن در این پارک تماشایشان کنید. گردشگران معمولاً از پارک بوت شومود دور هستند و کاری با آن ندارند، اما افراد محلی می دانند که این جا یکی از بهترین های پاریس است. یکی از بزرگترین پارک های شهر که ارزش بازدید دارد. اگر می خواهید به این جا بیایید یک پتو برای پیک نیک به همراه کتابی برای مطالعه هنگام استراحت با خودتان بیاورید.

در امتداد درختان پارک مسیرهای زیادی برای پیاده روی وجود دارد که قدم زدن در آن ها خالی از لطف نیست. اقیانوسی سبز که ۲۵ هکتار از منطقه ۱۹ در شمال شرقی پاریس را در بر می گیرد، این میدان عمومی یکی از بزرگترین مناطق سبز پاریس است. طول مسیرها پر از فراز و نشیب است و باید زیر سایه درختان مختلف از سرو لبنانی تا درخت پاگودا گردش کنید.

بیشتر مردم منطقه این مورد از زیباترین پارک های پاریس را بخاطر دریاچه وسیعی که در میانش قرار گرفته و صندلی های با صفای دورتا دورش می شناسند. مجسمه های داخلش هم با الهام از سبک و سیاق ایتالیایی ساخته شده است.

اطلاعات بیشتر

آدرس: ۱ Rue Botzaris, Paris, Île-de-France, 75019, France

شماره تماس: +۳۳۱۴۸۰۳۸۳۱۰

پارک بوت شومود در پاریس

باغ تویلری | Jardin des Tuileries

باغی جذاب در بهترین منطقه فرانسه و باستانی ترین پایتخت، باغ تویلری در گذشته های دور کاشی کاری شده بود به همین دلیل هم چنین نامی را برایش انتخاب کرده اند. این پارک به طرز ماهرانه ای با اشکال دقیق از تزیینات گل های اطراف حوضچه های زیبا تزیین شده است.، از پارک به عنوان یک اثر تاریخی یاد می شود. اگرچه مکان تفریحی شگفت انگیز است، اما یک مرکز تفریحی-فرهنگی قابل توجه در پاریس نیز هستن. باغ تویلری در کنار موزه لوور است و کاخی هم نام خودش داخل مجموعه قرار دارد. از دیگر تماشایی های داخلش ساختمان نمایش، عکاسی و هنرهای معاصر است.

باغ تویلری قدیمی ترین و بزرگترین باغ عمومی پاریس است. این باغ رسمی با مسیرهای پر پیچ و خم و چمنزارهای سرسبزش و منظره ای بی نظیر از میدان کنکورد و طاق پیروزی دارد. این جا توسط همان معماری طراحی شده که باغ های ورسای را طراحی کرده است، بنابراین اگر از کاخ بازدید کرده باشید می توانید تصور کنید که باغ تویلری چه شکوه و عظمتی است. نام آن سال ۱۹۹۱ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره باغ پیشنهاد می‌کنیم مطلب باغ تویلری، اقامت گاه سابق پادشاهان فرانسوی را ببینید.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Place de la Concorde, Paris, Île-de-France, 75001, France

وبسایت: parisinfo.com

باغ تویلری در فرانسه

باغ لوکزامبورگ | Jardin du Luxembourg

باغ لوکزامبورگ توسط ماری مدیچی ملکه قرن هفدهم فرانسه برای زیباتر شدن هرچه بیشتر منطقه ساخته شده است. نمی توان فهرستی از زیباتری پارک های پاریس و باغ های آنان تهیه کرد و نام باغ لوکزامبورگ را نیاورد. این مجموعه رنگارنگ ۲۲٫۵ هکتاری، با الگوهای انگلیسی و فرانسوی گلکاری شده و اقیانوسی سرسبز از زیبایی را پدید آورده است. اگر عاشق گل های زیبا هستید پیشنهاد می کنیم از گلخانه های باغ هم دیدن کنید.

بازدید کنندگان همچنین می توانند گروهی از مجسمه های زیبا، از جمله مجسمه آزادی و مجسمه نویسندگان برجسته ای مانند شارل بودلر را ببینید.

باغ لوکزامبورگ در منطقه ۶ قرار دارد و محلی است که افراد محلی برای دویدن آن را انتخاب می کنند. پیشنهاد می کنیم به آن ها ملحق شوید و در حال تماشای مجسمه ها و آثار هنری پارک کالری های اضافی ناشی از تمام کرپ ها و پنیرهایی که خورده اید را بسوزانید.

از جمله سرگرمی های داخل پارک باید به شش زمین تنیس، یک زمین بازی، امکان سوار شدن بر روی اسب های پونی، قایق سواری و تماشای نمایش عروسکی اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات کامل تر جلوه ای از آرامش در باغ لوکزامبورگ پاریس را بخوانید.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Paris, Île-de-France, 75006, France

شماره تماس: +۳۳۱۴۲۳۴۲۰۰۰

وبسایت: senat.fr

باغ لوکزامبورگ یکی از زیباترین پارک های پاریس

باغ د پلانت | Jardin des Plantes

باغ د پلانت مهمترین باغ گیاه شناسی در فرانسه، بی شک یکی از بهترین  و زیباترین پارک های پاریس است. داخل باغ چهار موزه و یک مدرسه گیاهشناسی فعالیت دارند. در ابتدا قرار بود از این جا به عنوان مرکز گیاه دارویی برای خاندان سلطنتی فرانسه استفاده شود، اما به سرعت تبدیل به باغ وسیع گیاهشناسی شد که امروز مشاهده می کنید. شما می توانید هزاران و هزارا گونه مختلف گیاهی را در این باغ کشف کنید و ساعت ها در پیچ ها در پیچ و خم هایش قدم بزنید.

واحه ای در منطقه ۵ که سال ۱۶۳۵ تبدیل به باغ شد. باغ گیاهشناسی از ترکیب دقیقی از سبک های متقابل یک باغ فرانسوی-انگلیسی است. مناظر و چشم اندازهای آن برای پاریسی ها بسیار ارزشمند هستند. از گیاهان گرمسیری باغ زمستانی گرفته تا گیاهان کم یاب گلخانه ای مکزیکی و استرالیایی و حتی بقایای دیرین گیاه شناسی همه داخل مجموعه بخوبی نگهداری می شوند. باغ گل رز بزرگ آن محل نگهداری ۱۷۰ گل مختلف است. یکی از قدیمی ترین باغ وحش های جهان هم همین جا قرار دارد.

اطلاعات بیشتر

آدرس: ۵۷ Rue Cuvier, Paris, Île-de-France, 75005, France

وبسایت: jardindesplantesdeparis.fr

شماره تماس: +۳۳۱۴۰۷۹۵۶۰۱

مهمترین باغ گیاه شناسی در فرانسه

باغ آن فرانک |  Jardin Anne-Frank

پارک نسبتاً ناشناخته ای در پاریس ، باغ آن فرانک در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد و یک گوهر پنهان شگفت انگیز در محله لومری است. کوچک اما در عین حال لذت بخش و بندرت شلوغ است. یک حوضچه زیبا در مرکز آن قرار دارد و صندلی های رمانتیکی اطراف آن تبدیل به دوست داشتنی ترین منطقه پارک شده اند. اگرچه این جا خبری از تنوع بالای گل ها و گونه های گیاهی عحیب و ناشناخته نیست اما هرکسی که زمانی را در پارک سپری کرده از آرامشش تعریف می کند. گاهی نمایشگاه های موقت داخل پارم برگزار شده و قطعات هنری از دیوارهای آن آویزان می شوند.

اطلاعات بیشتر

آدرس: ۱۴ Impasse Berthaud, Paris, France

باغ آن فرانک در پاریس

پارک مونسو | Parc Monceau

پارس مونسو را می توان متنوع ترین باغ پاریس دانست، این پارک دارای یک هرم مصری، ستون های یونانی، یک پل ونیزی و یک ساختمان چینی است. باغ توسط دوک چارترس، یک اشراف زاده بسیار ثروتمند ساخته شده  و برای رسیدن به آن باید به منطققه ۸ شهر پاریس بروید. این پارک به سبک انگلیسی تزیین شده و مردم محلی اعلاقه بسیار زیادی به آن دارند. بچه های پاریسی برای بازی در میان درختان ۲۰۰ ساله به این جا می آیند و والدینشان هم از آرامش محوطه لذت می برند.

اطلاعات بیشتر

آدرس: ۳۵ Boulevard de Courcelles, Paris, Île-de-France, 75008, France

وبسایت: paris.fr

شماره تماس: +۳۳۱۴۲۲۷۳۹۵۶

پارک مونسو یکی از زیباترین پارک های پاریس

پارک فورال دو پاریس | Parc Floral de Paris

این پارک عمومی در املاک سلطنتی ونسن قرار گرفته و در سال ۱۹۶۹ به عنوان بخشی از یک جشنواره افتتاح شد و به همین دلیل یکی از پارک های جدید پاریس محسوب می شود. پارک داخل منطقه دوازده پاریس است و ۱۰ کیلومتر مربع وسعت دارد، جالب است که بدانید این یعنی ۳ برابر بزرگ تر از سنترال پارک نیویورک و ۴ برابر بزرگ تر از هاید پارک مشهور شهر لندن. غرب پارک باغ وحش قرار گرفته که ۱۴٫۵ هکتار بزرگی دارد و می توانید سری هم به آن جا بزنید.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Route de la Pyramide, Paris, Île-de-France, 75012, France 

وبسایت: parcfloraldeparis.com

شماره تماس: +۳۳۱۴۹۵۷۲۵۵۰

اگر در زیباترین پارک‌های پاریس گردش کرده‌اید تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

کارهایی که در خیابان تکسیم استانبول می توانید انجام دهید
کارهایی که در خیابان تکسیم استانبول می توانید انجام دهید
در این مناطق فرانسه، تعطیلات خود را سپری کنید.
در این مناطق فرانسه، تعطیلات خود را سپری کنید.
گشت و گذار در کاخ روزنبرگ کپنهاگ
گشت و گذار در کاخ روزنبرگ کپنهاگ
چاه های آبی که لباس دارند!
چاه های آبی که لباس دارند!
  • تیم خبری الی گشت
   تیم خبری الی گشت

   سلام دوست عزیز
   ‌ورود به تمام پارک‌ها رایگانه ولی بازدید از کاخ‌ها، موزه‌ها، زمین‌‌های بازی و بسیاری دیگر از امکاناتشون نیازمند به پرداخت هزینه است. می‌تونید توی وبسایت هرپارک هزینه‌ها رو بررسی کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code