بلیط هواپیما

ساحل شیشه های رنگی در روسیه!

ساحل شیشه ای روسیه

سواحل همیشه طرفدارای خاص خودشان را دارند و خیلی ها منتظرند تابستان شود تا لحظاتی لذتبخش را در کنار دریا بگذرانند. نسیم خنک، چشم اندازهای دریا، شنا و دیگر تفریحات ساحلی همیشه سواحل را پر از گردشگر می کند. حالا فرض کنید که با یک ساحل خاص طرف باشید که بر روی شن و ماسه هایش پر از از شیشه های رنگارنگ باشد، شیشه هایی که کاملا سطح صافی دارند و بی خطرند! در نقاط مختلف دنیا چند تا از این سواحل شیشه ای داریم اما ساحل شیشه ای روسیه چیز دیگریست! الی گشت را همراهی کنید تا با ساحل شیشه ای روسیه آشنا بشوید و ببینید که این ساحل چگونه به این شکل در آمده است.

ساحل شیشه ای
مطالب مرتبط:
تجربه ترسناک آسمانخراش نوردی در روسیه
آیا این نقطه از روسیه راهی به جهنم است؟

در نزدیکی بندر ولادی وستوک روسیه ساحلی به اسم به ساحل استکلیاشکا (Steklyashka) هست که داستان جالبی دارد و ماجراهای زیادی را از سر گذرانده است. این ساحل چند دهه قبل و در زمان شوروی محل تخیله ی بطری و تکه های چینی کارخانه ی چینی سازی بود. هر روز کامیون ها به این ساحل می آمدند و تکه های شیشه و چینی را داخل خلیج و ساحل می ریختند و می رفتند. برای همین آنقدر اینجا ساحل آلوده و خطرناکی شده بود که حتی ورود به آن هم ممنوع بود.

ساحل رنگارنگ

سال ها گذشت و فرسایش همیشگی امواج به این ساحل ظاهری رویایی داد و جادوی طبیعت اشتباه انسان ها را جبران کرد. طبیعت راهی پیدا کرد تا از این زباله ها، جاذبه ای تماشایی درست کند و همه ی آن زباله های دردسرساز را تبدیل به ساحل رنگارنگ شیشه ای کرد. سال ها فرسایش، تکه های شیشه و چینی را صیقل داد و کاملا صاف کرد و اینجا را مثل ساحل شیشه ای کالیفرنیا یکی از زیباترین دیدنی ها کرد.

شیشه های رنگی

ساحل استکلیاشکا (Steklyashka) که زمانی منطقه ی ورود ممنوع بود امروز منطقه ای محافظت شده است و در گوشه و کنارش پر از گردشگران روسی و خارجی اند. تابستان ها، گردشگران از بندر ولادی وستوک ۳۰ دقیقه رانندگی می کنند و خودشان را به اینجا می رسانند تا در این ساحل عکس های خیره کننده بیندازند و در جایی منحصربفرد شنا کنند البته ساحل در زمستان در زیباترین حالت خودش است چون برف و یخ سفید، رنگ های شیشه ها را بیشتر به چشم می آورد.

سنگ های شیشه ای

اینجا ساحل باشکوهی است که هزاران شیشه های رنگی اش در احاطه ی صخره ها هستند و روبرویشان دریایی زلال قرار دارد. اگر وسوسه شدید که حتما این ساحل را از نزدیک ببینید روز آفتابی به اینجا بروید تا همین که به نزدیکی ساحل رسیدید حس کنید که سطح ساحل پوشیده از شمع های روشن است. با دیدن این ساحل درخشان، آب های تمیز و چشم انداز باشکوه انگار به سرزمینی رویایی پا گذاشته اند. در مقاله ای این ساحل عجیب به کل دنیا معرفی  کرد و عکس های محسورکننده از شن و ماسه های شیشه ای ساحل استکلیاشکا (Steklyashka) چشم همه ی گردشگران را خیره کرد.

شیشه های دیدنی

منبع: mybestplace.com

طولانی ترین آبشار ایران در استان چهارمحال و بختیاری
طولانی ترین آبشار ایران در استان چهارمحال و بختیاری
۸ ساحل معروف پرتغالی
۸ ساحل معروف پرتغالی
می خواهید غواصی یاد بگیرید؟ به این جزایر سفر کنید
می خواهید غواصی یاد بگیرید؟ به این جزایر سفر کنید
آبشار زیراه قسمتی از طبیعت زیبای استان بوشهر
آبشار زیراه قسمتی از طبیعت زیبای استان بوشهر