ساراگوسا، شهری با جاذبه های خیره کننده در اسپانیا

شهر زیبای ساراگوسا

درست است که شاید سه شهر بزرگ و دیدنی مادرید، بارسلونا و والنسیا نگذارد زیبایی شهرهای دیگر اسپانیا چندان به چشم آید اما نمی توانیم شهر جذابی مثل ساراگوسا (Zaragoza) را نادیده بگیریم. شهری که از هر یک از دوران تاریخی و پربار خود یادگاری ها و آثاری خیره کننده را به جای گذاشته است. شهری که علاوه بر آثار تاریخی، با رودخانه ها و باغ های سرسبز خود طبیعتی عالی برای علاقمندان به محیط های باطراوت و سرسبز دارد. الی گشت را همراهی کنید تا درباره ساراگوسا بیشتر بدانید.

شهر زیبای ساراگوسا

درباره ساراگوسا

مطالب مرتبط:
والنسیا شهری بندری در اسپانیا
سویل، شهری تاریخی در اسپانیا

ساراگوسا پایتخت استان ساراگوسا و جامعه خودمختار آراگون اسپانیاست. این شهر در ارتفاع ۱۹۹ متری از سطح دریا در کنار رودخانه ابرو و انشعابات آن قرار دارد. ساراگوسا در سال ۲۰۱۰ با جمعیت ۷۰۱ هزار نفر پنجمین شهر پرجمعیت اسپانیا و در سال ۲۰۱۲ نامزد پایتخت فرهنگی اروپا شد. نام این شهر از امپراتور بزرگ رومی «سزار آگوستوس» گرفته شده، نامی که بعدها با گذشت زمان به ساراگوسا تبدیل شد. در سال های زیادی حکومت های اسلامی در این شهر فرمانروایی کردند تا اینکه در نیمه دوم قرن بیستم  وضعیت اقتصادی این شهر رونق گرفت و جمعیت شهر هم با رشد زیادی روبرو شد. یکی از بهترین تفریحات در این شهر قدم زدن در خیابان های باستانی آن است جایی که با نگاه کردن در هر گوشه و کناری کلیسایی زیبا و تاریخی را در مقابل خود می بینید.

ساراگوسا

آب و هوای ساراگوسا

ساراگوس آب و هوایی نیمه خشک دارد، شهر در محاصره کوه ها قرار دارد و این باعث می شود که رطوبت اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه نتواند به این شهر راه پیدا کند. فصل بارندگی در این شهر بهار (آوریل و مه) و پاییز (سپتامبر و نوامبر) است. در تابستان (ژولای و آگوست) شهر دچار خشکسالی نسبی می شود، هوا بسیار گرم و دما چیزی حدود ۴۵ درجه سانتی گراد است. زمستان های آن هم به دلیل وزش بادهای سردی که از سمت شمال غربی به این شهر وارد می شود بسیار سرد است.

جاذبه های ساراگوسا

کاخ الجعفر (Aljaferia)

قصری اسلامی و قرون وسطی ای است که در نیمه دوم قرن یازدهم در آراگون اسپانیا ساخته شد. این کاخ محل زندگی سلسله «بنو هود» بوده و شکوه و عظمت این پادشاهی در اوج عظمت خود را کاملا منعکس می کند. کاخ از اهمیت خاصی برخوردار است چون تنها بنای بزرگی است که از معماری اسلامی اسپانیا در دوره ای خاص به جا مانده است.

کاخ الجعفر

کلیسای دل سالوادور (del salvador)

کلیسای رومی کاتولیک است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این کلیسا در محل قبلی مسجد موروها ساخته شد و بخشی از مناره های آن  مسجد در این کلیسا به کار برده شده است. ساخت این کلیسا در قرن ۱۲ شروع شد و در طی سالیان، تغییرات زیادی کرد تا این که در سال ۱۷۰۴ مناره باروک، برج آن را کامل کرد.

کلیسای دل سالوادور

جشنواره پیلار

مهمترین رویدادی است که در این شهر اتفاق می افتد و خیلی از گردشگران برای شرکت در این جشن باستانی به این شهر سفر می کنند. این جشن به احترام بانو پیلار در ماه اکتبر برگزار می شود. در این جشن مردم به هم گل می دهند، لباس های محلی می پوشند و آتش بازی می کنند.

منبع: en.wikipedia.org

معرفی میدان گاو بازی در والنسیا + تصویر
معرفی هتل ۵ ستاره گرند سنترال در بارسلونا
واقعیت هایی جذاب درباره موروها
اسپانیا در یک نگاه + ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code