ساعتی با مردم مهربان و صمیمی شهرهای مختلف دنیا

Edinburgh

وقتی که شما در شهر یا کشور خود زندگی می کنید، طبیعی است که احساس راحتی و شعف بیشتری داشته باشید.

اما این حس نمی تواند مختص به شهر و کشور خودتان باشد. چرا که شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به محض سفر به شهر یا کشوری این حس به سراغتان بیاد که تنها جابجایی فیزیکی داشته و حس ترک وطن و دیار بر شما مستولی نشده است. این حس ریشه در رفتار مهربان و صمیمی مردم آن شهر دارد. در زیر به برخی از این مناطق که تحت عنوان مهربان ترین های دنیا شناخته شده اند، اشاره می کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

  نشویل | آمریکا

شهرستان نشویل در ایالت تنسی آمریکا شهر موسیقی و ساز و آواز است. در کوچه و خیابان های این شهر گیتار نواخته می شود، موسیقی با زندگی مردمان این منطقه عجین شده و بخش بزرگی از کارهای روزانه آن ها با موسیقی همراه است. رستوران هایی با غذاهای لذیذ و مردمانی میهمان نواز، اقامت در نشویل را بسیار دلپذیر می کند. از دیگر ویژگی های خوب این شهر اقامت گاه های اقتصادی و مقرون به صرفه آن است که امکانات خوبی هم ارائه می دهند.

ادینبورگ | اسکاتلند

در ادینبورگ، معماری کهن و مدرن با هم تلفیق شده  و انرژی فوق العاده ای در آن جاری است. جشنواره های بزرگ و گوناگونی در این شهر برپا می شود و کافه و رستوران ها با دکورهایی نامتعارف و جالب سراسر این شهر را پر کرده اند.

مردمان ساکن ادینبورگ بسیار میهمان نواز بوده و اگر حادثه ای برای گردشگران رخ دهد حتما تا جایی که می توانند سعی می کنند به او کمک کنند و حتی محل اقامت هم برای گردشگران دست و پا می کنند.

آستین | آمریکا

شهرستان آستین در تگزاس ایالت متحده ی آمریکا قرار داد. این شهر در واقع محلی پر از سرگرمی های عجیب و غریب است که با وجود تفریح و سرگرمی های زیادش، گاهی آرامش خاصی هم در خود پنهان می کند.  هتل دیریسکیل Driskill Hotel   خود یکی از جذابیت های تگزاس محسوب می شود.

در تمام اوقات روز انواع سیاستمداران، بازیگران و اشخاص مهم در این شهر رفت و آمد می کنند. موسیقی در این شهر حضور پررنگی دارد و در همه جای آن نوای گیتار به گوش می رسد.

سانتافه | آمریکا

سانتافه شهر دوست داشتنی و شگفت انگیزی است و مردمانش از فرهنگ و هنجارهای جالبی برخوردار هستند. این شهر پر از بنا و مناظری است که معنویت و مذهب در آن ها موج می زند. در مجموع نیو مکزیکو که شهرستان سانتافه در آن واقع شده است فضای دوست داشتنی و صمیمانه ای دارد. در مرکز شهر سانتافه میدانی زیبا ساخته شده است که در اطراف آن پر از رستوران هایی با غذاهای خوشمزه و لذیذ می باشد. سانتافه همانند یک آهن ربا دل گردشگران را به تصرف خود در می آورد.

اشویل | آمریکا

اشویل در ایالت کارولینای شمالی آمریکا واقع شده است. گردشگرانی که یک بار به این شهرستان سفر کرده اند اعتراف می کنند که عاشق آن شده اند. در این شهر رستوران های فراوانی با غذاهای عالی، گالری های هنری و سالن های تئاتر بزرگی وجود دارند که هرکدام در نوع خود بسیار جذاب هستند.  رودخانه خروشانی که از میان این شهر می گذرد بر زیبایی مناظر کوهستانی اطراف افزوده است. مردمان اشویل بسیار میهمان نواز بوده و همواره با لبخند صحبت می کنند.

اوکلند | نیوزیلند

این شهر بیشتر به کیوی های خوشمزه و آبدارش معروف است. این شهر از نظر نظافت و زیبایی بی نظیر بوده و  بهترین مکان برای استراحت و تفریحات آرام به شمار می رود.

به راحتی با کمی پیاده روی می توان به هر چیزی که مورد نظرتان است، برسید و نیازهایتان را بر طرف کنید. اوکلند پر از آسمان خراش و ساختمان های بلند است. اما ساکنان بسیار مهربانی دارد. برای مثال اگر از یک راننده اتوبوس هم آدرسی بپرسید، اگر بتواند با با همان اتوبوسش شما را به مقصد می رساند.

۱۰ شهر نامرئی که واقعیت دارند!
مهمترین برج و باروهای شهرها در جهان | بخش اول
تسخیر شده ترین قبرستان دنیا
با ۶ جزیره شلوغ دنیا آشنا شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code