برای سافاری به مناطق قطبی آلاسکا بروید!

سافاری در آلاسکا

ماجراجویان همیشه به دنبال کارهای هیجان انگیزند آن ها حتی گاهی به مرحله ای می رسند که می خواهند فعالیت های هیجان انگیز متنوعی را امتحان کنند و هر بار به دنیایی جدید وارد شوند. سافاری یکی از هیجان انگیز ترین ماجراجویی هاست البته وقتی صحبت از سافاری می شود خیلی ها یاد پارک های ملی آفریقا می افتند، پارک هایی با چشم اندازهای عالی که پر از حیوانات منحصربفردند و هر لحظه عاشقان حیات وحش را برای تماشا فرا می خوانند. اما این بار می خواهیم مقصدی متفاوت را برای سافاری انتخاب کنیم: سافاری در آلاسکا ، کشوری سردسیر که مطمئنا ماجراجویی متفاوتی را برای عاشقان فعالیت های ماجراجویانه رقم می زند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از سافاری در آلاسکا بیشتر حرف بزنیم.

سافاری در آلاسکا
مطالب مرتبط:
فسیل هایی که هنوز هیچ علمی قادر به توضیحشان نیست!
در تعطیلات تابستانی به کجا سفر کنیم؟

می خواهیم از مناطق گرمسیری دور شویم تا روی دیگری از جادوی طبیعت را این بار در مناطق قطبی ببینیم، مناطقی که پر از حیوانات دوست داشتنی و البته چشم اندازهای خارق العاده اند. یکی از معروف ترین مناطق قطبی، آلاسکا ست، بزرگ ترین ایالت آمریکا با آب و هوا و البته حیوانات متنوع! از آنجایی که آلاسکا منطقه ای سردسیر است مقصدی تابستانی به شمار می رود چون در این فصل از سال روزها گرم و چشم اندازها خیره کننده اند اما در زمستان هیچ چیز نیست به جز سردی و تاریکی.

شاید ندانید که آلاسکا از نظر حیات وحش و طبیعت شهرت زیادی دارد و زیستگاه حیواناتی مثل خرس های گریزلی، گرگ و گوزن های آمریکایی ست. منطقه ای گسترده و پهناور که بیشتر طبیعتش دست نخورده مانده برای همین است که خیلی از ماجراجویان حرفه ای برای کشف اسرارش راهی این منطقه می شوند. آلاسکا یکی از بهترین جاهای دنیا برای سافاری است و در سال های اخیر توجهات زیادی را به خود جذب کرده.

خرس های مخصوص آلاسکا

در اینجا شانس این را دارید تا جانورانی مثل خرس که همچنان در زیستگاه های باستانی شان در حال زندگی اند را تماشا کنید. در این سافاری حیات وحشی شگفت انگیز را از نظر می گذرانید چون آلاسکا شماری از نادرتربن حیوانات سردسیری را در خود جای داده است، در اینجا حیواناتی عظیم الجثه  و کوچک را در کنار هم می بینید و حیرت زده می شوید. مطمئنا علاقمندان به تماشای حیات وحش در این سرزمین وسیع و بکر فرصتی بینظیر پیدا می کنند، فرصتی منحصربفرد که در کمتر نقطه ای از دنیا مجددا تکرار می شود.

نظرتان درباره ی تماشای خرس ها در حین شکار ماهی چیست؟ گاهی بر روی قایق در سمتی از رودخانه این خرس ها را از نزدیک تماشا می کنید و گاهی هم فاصله تان را کمی بیشتر می کنید و ساعت ها مبهوت مناظری می شوید که دنیای عجیب حیوانات سردسیری را برایتان ملموس تر می کنند. اینجا جانوران در طبیعی ترین و بکر ترین حالت ممکن زندگی می کنند و ماجراجویان و عاشقان تماشای حیات وحش به سختی می توانند چشمشان را بر روی زیبایی و جذابیت های حیات وحش آلاسکا ببندند.

عکس انداختن از خرس در سافاری در آلاسکا

در هنگام سافاری در آلاسکا تنوع چشم اندازها هر لحظه غافلگیرتان می کند انگار قرار نیست منظره ای تکراری حسی خسته کننده را در شما به وجود بیاورد از طرفی، تغییرات دمای مناطق مختلف آنقدر زیاد است که احتمالا بسیار تعجب زده تان می کند. مطمئنا آلاسکا یکی از مناسب ترین مناطق دنیا برای سافاری است در اینجا شماری از حیوانات در منطقه ای بکر و دورافتاده در کنار هم زندگی می کنند و کاری با نقاط دیگر دنیا هم ندارند! اما این بار شما به دنیای آن ها آمده اید تا حال و هوای این منطقه را بهتر درک کنید و تعطیلاتی فراموش نشدنی را بگذرانید.

شاید دلیل اصلی بسیاری از ماجراجویان برای سافاری در آلاسکا تماشای خرس های گریزلی باشد در این صورت یکی از بهترین جاها پارک ملی پارک ملی کاتمای (Katmai) است که با وجود دور افتاده بودن طرفداران زیادی دارد. در این پارک کمپی اختصاصی برای ماجراجویان برپا شده، کمپ بروکس که مسیرهای طبیعت گردی و همینطور اقامتگاهی را در خود جای داده و از آن جایی که در امتداد رودخانه است شانس این را دارید تا در آنجا خرس ها را در حال شکار ماهی از رودخانه تماشا کنید. آلاسکا فقط زیستگاه خرس های گریزلی نیست بلکه محل زندگی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تا از خرس های دیگری مثل خرس قهوه ای و خرس قطبی هم هست.

کشتی های مخصوص سافاری در آلاسکا

در تابستان تپه های این پارک پر از گل های رنگارنگ است و وجود درختان سرسبز در دره ها هم جایی عالی را برای زندگی حیواناتی مثل گوزن شمالی، بز کوهی و .. به وجود آورده است. تورهای زیادی ماجراجویان را برای تماشای خرس می برند چون بزرگ ترین گونه خرس گریزلی یعنی کودیاک فقط در آلاسکا پیدا می شود و با ملحق شدن به این تورها می توانید در کنار خرس ها راه بروید!

از آن جایی که آب های آلاسکا پر از نهنگ است و خرس های قطبی در آب های کم عمق به شکار این نهنگ ها مشغول هستند شاید شانس تان بزند و حتی بتوانید در این منطقه خرس قطبی هم ببینید، شانسی که هر چند خیلی کم است اما به امتحانش می ارزد!

تماشای خر قطبی در سافاری در آلاسکا

ماجراجویان زیادی راهی قطب شمال آلاسکا می شوند؛ در اینجا رودخانه و ساحل در کنار کوه ها و ارتفاعات قرار گرفته و چشم اندازهای بی بدیلی را خلق کرده است. درسته که خرس های قطبی از گونه های نادر جهان امروز اند اما هنوز هم می توانید بر روی قطعه ای از کوه یخی و یا در کنار دریا یک خرس قطبی دوست داشتنی را از نزدیک تماشا کنید. حیواناتی مثل گوزن کانادایی و روباه قطبی جذابیت حیات وحش این ناحیه را دوچندان کرده اند.

برای کشف مناطق گسترده گاهی لازم است سوار کشتی و یا قایق موتوری شوید تا هیچ جای این طبیعت بکر را از قلم نیندازید. درسته که آلاسکا نسبت به دیگر نقاط دنیا مقصدی کمتر شناخته شده است اما تجربه های ماجراجویانه اش خاص است و منحصربفرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد