بلیط هواپیما

این ۱۴ رویا فقط در سرزمین یخ و آتش واقعی می شوند!

تفریحات ایسلند

از شما می خواهیم تا مقصد سفر رویایی خود را همین الان در ذهنتان تصور کنید… اگر دارید به جایی فکر می کنید که بی نظیرترین طبیعت دنیا، کوه ها و چشم اندازهای خارق العاده به دشت های وسیع، یخچال های طبیعی، مرداب های آبی رنگ و آبشارهای بی نظیر و آسمانی با میلیاردها ستاره را دارد پس باید یک پرواز به ایسلند را رزرو کنید و به این کشور شمالی سفر کنید. این مقصد گردشگری بسیار خاص، بهشتی برای افرادی که در جستجوی ماجراجویی هستند هم هست، کشوری که پوشیده از مناطق آتشفشانی است و سواحلی به رنگ سیاه دارد! بعضی از گردشگران که شانس رفتن به این جای خارق العاده را دارند ترجیح می دهند تا از پایتخت بی عیب و نقص ایسلند یعنی ریکجاویک دیدن کنند، به جز این، با یک رانندگی یک ساعته از این شهر دیدنی می توانید به دیگر مناطق دوست داشتنی ایسلند هم دسترسی داشته باشید و بی نظیرترین تجربه ی زندگی تان را داشته باشید. در این جا تفریحات ایسلند و ۱۴ کاری را خواهید خواند که فقط  و فقط در ایسلند می توانید انجام دهید و بس. با الی گشت به یک سفر چند دقیقه ای در سرزمین شمالی و افسانه ای ایسلند می رویم:

تفریحات ایسلند

ماجراجویی در ایسلند

مطالب مرتبط:
شفق قطبی در ایسلند، توهمی که واقعیت دارد
تاریخ ایسلند، سرزمینی سرد و یخی

اگر به دنبال ماجراجویی در زندگی تان می گردید، ایسلند جای مناسب شماست، کشوری که در آن دیدنی های فراموش نشدنی در انتظارتان است.

ماجراجویی در ایسلند

اسنورکلینگ: اگر خیلی خود را آدم ماجراجویی می دانید پیشنهاد می کنیم در سفر به ایسلند غواصی در Silfra fissure را امتحان کنید، شکافی که بین صفحه های آمریکای شمالی و صفحات قاره ای اوراسیا قرار دارد. آب این منطقه می تواند شما را تا نقطه ی انجماد هم ببرد و فوق العاده سرد باشد اما به طرز عجیبی شفاف است و حتی قابل آشامیدن!

تماشای وال ها: یکی از بهترین تفریحات ایسلند تماشای وال هاست که با یک تور کوتاه نیم روزه از ریکجاویک می توانید آن را تجربه کنید که محل زندگی وال های کوهان دار، وال های آبی و دلفین هاست، تجربه ای که واقعا جادویی است.

اسب سواری: اسب سواری در کنار سواحل ایسلند، آن هم در کنار سواحل آتشفشانی یکی از بهترین راه ها برای تجربه ی چشم اندازهای این کشور سحرآمیز است.

آرامش به سبک ایسلندی

مرداب آبی: تجربه ی بودن حتی چند ساعت در مرداب آبی از آن دست تجاربی است که تا آخر عمر یادتان بماند، جایی فوق العاده دیدنی که با چشم اندازهای آتشفشانی احاطه شده است و از مشهورترین تفریحات ایسلند و از مشهورترین جاذبه های گردشگری ایسلند است.

مرداب آبی ایسلند

سواحل ایسلند

تعدادی از بهترین سواحل جهان در ایسلند قرار دارند که در پایین تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم.

ساحل Reynisfjara: این ساحل در بخش جنوبی ایسلند قرار دارد و از پایتخت ایسلند یعنی ریکجاویک فقط به اندازه ی یک رانندگی ۲٫۵ ساعته فاصله است. ستون های بازالت صخره ای یکی از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی این ساحل هستند که ترکیب آنها در کنار ساحل شنی سیاه رنگ منظره ای رویایی را در پیش چشمانتان قرار می دهد.

ساحل Reynisfjara ایسلند

ساحل Nauthólsvík: ساحل Nauthólsvík یکی دیگر از سواحل معروف ایسلند است که وقتی به آن بروید می بینید که آبی که در آن محدوده هست به طرز عجیبی ولرم است و دلیل آن هم این است که آب های گرمایشی به خلیج آن تزریق می شوند و به همین دلیل است که در آن می توان بدون این که نگران سرمای آب باشید، شنا کنید.

ساحل Nauthólsvík ایسلند

ساحل Álftanes: این ساحل بر خلاف ساحلی که در بالا معرفی شد از معدود سواحل شنی سفید رنگ در ایسلند است و در منطقه ی ریکجاویک واقع شده است و بنابراین اگر در این شهر بودید حتما از آن دیدن کنید که یکی از دوست داشتنی ترین تفریحات ایسلند هم برای گردشگران و هم اهالی ریکجاویک است.

ساحل Álftanes

طبیعت ایسلند

ایسلند کشوری است که به واسطه ی طبیعت بکرش شناخته شده است و بنابراین برای شناختن این کشور اسرار آمیز هیچ راهی بهتر از گشت و گذار در طبیعت آن نیست، از قله های آتشفشانی گرفته تا آبشارهای حیرت آور و انواع دیگر پدیده های طبیعی.

آبشار Gullfoss: این آبشار دیدنی در جنوب ایسلند و در رودخانه ی Hvítá قرار دارد و آب آن از دومین یخچال طبیعی بزرگ ایسلند تامین می شود. در یک روز آفتابی می توان یک رنگین کمان پر رنگ را که بر روی آبشار ظاهر می شود به راحتی دید. معنی این آبشار، آبشار طلایی است و در روزهایی که هوا خوب باشد می توانید به آن به اندازه ای نزدیک شوید که قطرات آن را روی صورتان حس کنید با این حال پیشنهاد می کنیم در فاصله ی مطمئنی از آن بایستید چرا که اگر در آن بیفتید جان سالم به در نمی برید.

آبشار Gullfoss در ایسلند

آبشار Skogafoss: یکی دیگر از آبشارهای معروف ایسلند، آبشار Skogafoss است که آن هم در سواحل جنوبی ایسلند قرار دارد. این آبشار ۶۰ متر عرض و ۲۵ متر ارتفاع دارد و جدای از چشم انداز زیبا و تاثیر گذارش، یکی از موارد عجیبی که درباره ی آن وجود دارد این است که در یک روز آفتابی ممکن است یک و یا حتی ۲ رنگین کمان را بر بالای آن دید که منظره ای فوق العاده برای عکاسی است.

آبشار Skogafoss در ایسلند

آبشار Seljalandsfoss: اگر چه کشور ایسلند آبشارهای زیادی دارد که یکی از دیگری دیدنی تر است با این حال در این جا به ۳ تا از زیباترین آن ها اشاره می کنیم و آبشار Seljalandsfoss سومین مورد از آن هاست. یکی دیگر از آبشارهای معروف که باز هم در جنوب ایسلند قرار دارد و آبشاری باریک با ۶۳ متر ارتفاع است و یکی از بهترین جاها برای عکاسی. از این آبشار به عنوان دیدنی ترین آبشار ایسلند هم یاد می شود و بنابراین وقتی که حرف از تفریحات ایسلند می شود، همیشه اسم آن را هم می شنوید.

آبشار Seljalandsfoss در ایسلند

نورهای شمالی: در ۸ ماه از سال می توانید پدیده ی شگفت انگیز نورهای شمالی یا همان شفق قطبی را در ایسلند ببینید و بهترین زمان برای دیدن این نورهای خارق العاده بین ماه های سپتامبر تا اوایل آپریل است. اگر چه که شفق قطبی حتی در بعضی مواقع در مناطق شهری ایسلند هم دیده می شود با این حال بهترین جا برای دیدن آن شبه جزیره Seltjarnarnes در این کشور است.

نورهای شمالی ایسلند

فرهنگ مردم ایسلند

فرهنگ ایسلندی یکی از اصلی ترین مواردی است که در سفر به ایسلند باید با آن آشنا شوید، اما چطور می توانید با فرهنگ آن ها در یک سفر به احتمال زیاد چند روزه، آشنا شوید؟ بهترین کار گوش دادن به موسیقی، خوردن غذاهای ایسلندی و دیدن هنر آن هاست.

هارپا: هارپا معورف ترین سالن کنسرت در قلب شهر ریکجاویک است، ساختمانی مدرن با معماری ای بی نظیر که توسط معماری دانمارکی طراحی شده است. در این سالن، اپراهای بی نظیری برگزار می شود که به عنوان یکی دیگر از تفریحات ایسلند در زمان بازدید از ریکجاویک می توانید ببینید.

هارپا در ایسلند

رستوران Matur og Drykkur: قطعا تجربه ی غذا خوردن در این رستوران برای هر شکم گردی واجب است! در این رستوران می توانید بهترین غذاهای محلی ایسلند را میل کنید و از بودن و هم صحبتی با مردم هم لذت ببرید.

گالری ملی ایسلند: به عنوان بازدید از آثار هنری ایسلند و آشنایی با آن ها توصیه می کنیم حتما از این گالری دیدن کنید. این موزه ی هنر در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده است و در آن اثاری از هنرمندان ایسلندی و هم آثار هنری هنرمندان بین المللی نگهداری می شود.

اگر دوست دارید تا تصاویر بیشتری از سرزمین یخ و آتش ببینید روی لینک زیر کلیک کنید:

تصاویر خیالی از ایسلند که واقعیت دارند!

منبع: mydomaine.com

چرا ایسلند پشه و مار ندارد؟!
چرا ایسلند پشه و مار ندارد؟!
طبیعت ایسلند شما را شگفت زده می کند!
طبیعت ایسلند شما را شگفت زده می کند!
تاریخ ایسلند، سرزمینی سرد و یخی
تاریخ ایسلند، سرزمینی سرد و یخی
امن ترین کشور دنیا کجاست؟ دلایلش را بهتر بدانید
امن ترین کشور دنیا کجاست؟ دلایلش را بهتر بدانید