بلیط هواپیما

سرنوشت تلخ این کلیسا آن را پر از روح کرده است!

کلیسای ارواح چک

وقتی صحبت از مکان های ترسناک و تسخیر شده توسط ارواح می شود، ذهن همه ی ما سمت خانه های متروک در اعماق جنگل و مکان های تاریک و خالی از سکنه می رسد اما گاهی چنین مکانی، جایی است که حتی در تصورتان هم نمی گنجد. مکانی که تصور می شود می تواند پناهگاهی امن در مواقع سختی باشد و انسان ها را از شر شیاطین و نیروهای اهریمنی دور کند، خود یک مکان ترسناک و پدید آورنده ی وحشت است، منظور ما کلیسا است. البته یک کلیسای خاص در کشور چک که از ترسناک ترین کلیساها ی جهان است. با الی گشت همراه شوید و داستان کلیسای ارواح چک را بشنوید:

کلیسای ارواح چک
مطالب مرتبط:
پل اسکای واک، پروژه ای ترسناک روی دره های چین
ترسناک ترین مخلوقات دریایی+ تصاویر

یکی از مکان های مقدس مسیحیان که در هر شرایطی برای فائق شدن به مسائل و مشکلات و بدست آوردن آرامش روحی به آن می روند تا خداوند را بپرستند و طلب آمرزش گناه کنند، کلیسا است. اما اگر مشخص شود که همین مکان آرامش بخش، محل آمد و رفت ارواح است احتمالا مراجعه به چنین جایی سخت خواهد شد.

در کشور چک و در روستای کوچک لاکووا (Lukova)، کلیسای سنت جرج قرار گرفته است، این کلیسا داستان غم انگیزی دارد. در دهه ی ۶۰ میلادی و در سال ۱۹۶۸، مراسم تدفینی در این کلیسا در حال انجام بود که ناگهان سقف کلیسا فرو ریخت و این چنین بود که یکی از بدترین اتفاقات برای مردم این روستا رخ داد و سرنوشتی تلخ برای آنها رقم زد و در این حادثه انسان های بی گناه زیادی کشته شدند.

به دلیل اتفاق ناگواری که در این کلیسا افتاد، به نحوی طرد شد تا اینکه شخصی با ابتکار جالب اما ترسناکی دوباره توانست وضعیت آن را سامان دهد. نام این شخص، ژاکوب هادراوا بود که با ابتکار عملش این مکان مذهبی را جانی دوباره داد. این شخص با قرار دادن پیکره های گچی شبح وار از انسان ها، آنها را روی صندلی نشانده است و این طور به نظر می آید که این اشباح در حال عبادت هستند. وجود این پیکره ها در کلیسا باعث شده تا دعا و نیایش در آن به یک کار شجاعانه تشبیه شود!

کلیسای ارواح در چک
ترسناک ترین کلیسای جهان

وجود چنین ابتکار ترسناکی باعث جذب گردشگرهای زیادی از کشورهای آلمان، استرالیا، روسیه و… شده است که خود این موضوع می تواند در بهبود و پیشرفت این کلیسا، تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. علاوه بر این، کمک ها و حمایت های مالی افراد برای بهتر شدن وضعیت این کلیسا را هم نباید نادیده گرفت.

این هنرمند خود درباره ی کاری که کرده گفته است که قصد او، جلب توجه برای جمع آوری پول برای مرمت کلیسا بوده است. او گفته که دوست دارد از این کلیسا به عنوان یک بنای تاریخی و دینی محافظت کند و تاریخ آن را زنده نگه دارد، می خواهد نشان بدهد که این مکان هم گذشته ای داشت است که متاسفانه دست سرنوشت باعث متروک شدن آن شده است.

نمایی از کلیسای ارواح چک

پیکره های شبح وار

در ساخت این پیکره های سعی شده است تا برای هزینه ی کمتر از گچ استفاده شود. بعد این پیکره های گچی با پلاستیک پوشانده شده و در آخر هم روی آن پارچه ای خیس خورده قرار گرفته است تا حال و هوای ترسناکی به این مجسمه ها بدهد و اثر بخشی آنها را روی بیننده بیشتر کند.

بازدید از این کلیسا را به هر کسی که دنبال هیجان و ترس در سفر است، پیشنهاد می کنیم.

قلعه والی، موزه مردم شناسی ایلام
قلعه والی، موزه مردم شناسی ایلام
خیابان های معروف شانگهای، تجربه ای عالی برای تفریح و خرید
خیابان های معروف شانگهای، تجربه ای عالی برای تفریح و خرید
باید این عجایب را ببینید تا باور کنید!
باید این عجایب را ببینید تا باور کنید!
شهرهای کهن فراموش شده در جهان | بخش اول
شهرهای کهن فراموش شده در جهان | بخش اول