سرگرمی های عجیب و غیر معمول شهر والنسیا در اسپانیا

سرگرمی های غیر معمول والنسیا

اگر برنامه سفر به والنسیا را در سر دارید می توانید در چند روز برترین جاذبه های آن را ببینید. (کلیسای جامع، شهر علم و هنر، ساحل و شاید چند مورد از جاذبه های خوراکی ) و بعد از اینکه شما تمام جاذبه های بزرگ (و بسیار ارزشمند) را از لیست فعالیت هایتان در سفر خط زدید، نگران سر رفتن حوصله تان نباشیدف چرا که سرگرمی های غیر معمول والنسیا حسابی شما را هیجان زده خواهد کرد. اگر باور ندارید که شهر کوچکی مانند والنسیا تا چه اندازه می تواند سرگرم کننده باشد با الی گشت همراه شوید.

خانه گربه

گرافیتی در خیابان های ال کارمن | El Carmen street art

مطالب مرتبط:
چطور از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر برویم؟
بهترین سفرهای قایقی از شهر والنسیا در اسپانیا

یکی از برجسته ترین و منحصر به فرد ترین ویژگی های والنسیا که بخشی از سرگرمی های غیر معمول والنسیا نیز هست، قطعه ای از معماری یا عجایب طبیعی نیستند، بلکه نقاشی های هنری باور نکردنی است که دیوارهای منطقه بوهمیلی ال کارمن را پوشانده است. رنگارنگ و پر جنب و جوش، این نقاشی ها با زحمت های زیادی که توسط هنرمندان محلی با استفاده از وسایل مختلف و طی زمانی طولانی می کشند ترسیم شده است. برخی نقاشی های دیواری به سرعت و مرتبا تغییر می کنند، بعضی دیگر تبدیل به یک بخش طولانی تر از جذابیت این منطقه می شوند. نقاشی های بزرگ را در اطراف Plaça del Tossal و در فضای باز در اطراف Carr d’d’En Gordo، با ساختمان های رها شده، ویران شده ای که با کار هنرمندان محلی خیابانی تزئین شده است، مشاهده کنید.

ال کارمن

جشن گوجه فرنگی | La Tomatina

اگر شما همیشه می خواستید به مبارزه گوجه فرنگی معروف بروید، زمانش فرا رسیده که شانس خود را در اینجا در والنسیا امتحان کنید. هر سال در پایان ماه اوت، هزاران نفر از بازدیدکنندگان برای شرکت در یکی از جشنواره های معروف عجیب  در جهان باشد که جزو سرگرمی های غیر معمول والنسیا محسوب می شود، به این منطقه می آیند. در حقیقت، این تنها یکی از جشنواره های غیر معمول است که والنسیا برگزار می کند.

بازدید از خانه گربه ها | Visit the House of Cats

یکی دیگر سرگرمی های غیر معمول والنسیا در ال کارمن. در تاریخ کارگر دلموسو در انتهای شمالی شهر قدیمی، به پایین نگاه کنید و نمای یک خانه کوچک که در دیوار آبی قرار گرفته است را ببینید. فقط کمی بالاتر، یک نسخه کلاسیک مینیاتوری از خانه های والنسیا ساخته شده است که با سقف کاشی کاری، چشمه های کوچک و گیاهان گلدانی ساخته شده است. این سازه “Casa del los gatos” (خانه گربه ها) نامیده می شود و مردم محلی دقیقا نمی دانند که دقیقا چرا آن را این جا ساخته اند در میان مردم ایده ای رایج است که می گوید توسط زنی ساخته شد که سال ها همراه با گربه های زیادی در آپارتمانی در همین حوالی زندگی می کرد.

آدرس : Casa del los Gatos, Carrer del Museu, 11, Valencia, Spain

جشن گوجه

تماشای اژدهای والنسیا | See Valencia’s dragon

دیدن راهبان که هنوز در Colegio del Patriarca (یا Seminario del Corpus Christi) زندگی می کنند و در ورود به کلیسا شما یکی از عجیب ترین دکوراسیون های که تا به حال در ساختمان مذهبی دیده اید را مشاهده می کنید – یک تمساح پر شده با عنوان ” اژدهای پدرسالار “که از ورودی کلیسا در موقعیتی غیر منتظره مراقبت می کند، روی دیوار بر بالای حوض آب مقدس نصب شده است. هیچ کس کاملا نمی داند که چطور آنجا قرار گرفته است، اما احتمالا سوغاتی است از یک سفر قدیمی اسپانیایی ها به پرو آورده شده است و امروز تبدیل به یکی از سرگرمی های غیر معمول والنسیا گشته است.

آدرس: Real Colegio Seminario de Corpus Christi, Carrer de la Nau, 1, València, Spain

دانشمند بشوید

فرقی نمی کند که شما واقعا به علم علاقه دارید یا نه، نمایشگاه های سرگرم کننده و تعاملی موزه علمی والنسیا، بخشی از شهر هنر و علوم است که قطعا توجه شما را جذب خواهند کرد. از انفجارها تا تکنولوژی پیشرفته، لحظه ای خسته کننده در این نمایشگاه  نخواهید داشت. در داخل یک ساختمان مناسب که به نظر می آید از آینده به این جا آمنده این نمایشگا ه برگزار شده است. مجتمع هنر و علوم شهر محل برگزاری رویدادهای مختلفی از جشنواره های موسیقی گرفته تا مسابقه راه رفتن بر روی توپ های بادی درون آب می باشد.

آدرس: Ciudad de las Artes y las Ciencias, Av. del Professor López Piñero, 7, Valencia, Spain

موزه علوم

نهار خوردن زیر آب

خوب، نه واقعا، اما این تجربه خیلی نزدیک به تیتر نوشته شده است و یکی از سرگرمی های غیر معمول والنسیا است. آکواریوم شهر والنسیا در موزه هنر و علوم دارای ویژگی های جالبی است، از جمله یک رستوران “زیر آب” که در آن شما می توانید در حالی که هر طرفتان با جانوران عجیب و غریب دریایی احاطه شده است، غذا بخورید. وقتی وارد رستوران می شوید، ماهی های گرمسیری باور نکردنی، stingrays و کوسه ها را در اطراف خود می بینید. هرچند ممکن است برای خوردن غذاهای دریایی کمی احساس ناراحتی بکنید.

باریک ترین ساختمان را ببینید

به نظر می رسد تقریبا هر شهر ادعا می کند که دارای باریک ترین خانه یا ساختمان کشور یا جهان است. شهردار والنسیا مدعی است که این شهر محل قرار داشتن، باریک ترین ساختمان در اسپانیا، و همچنین یکی از باریک ترین ها در جهان است و عمق آن تنها کمی از ورودی آن بزرگتر است. اگرچه نمای آن بسیار کوچک است، در داخل طبقه بالا به ساختمان های مجاور متصل شده است تا آپارتمان هایی با اندازه های نرمال تر داشته باشند. ورودی در حال حاضر بخشی از نوار تپاس لا Estrecha است، که کف اصلی و مجموعه ای از عکس های تاریخی ساختمان را نگهداری می کند.

آدرس: La Estrecha, Plaza Lope de Vega 9, València, Spain

باریک ترین

لیلی پوتی شوید

هر کسی داستان سفرهای گالیور را شنیده است، که گالیورغول پیکر توسط مردم لیلی پوت گره خورد و پس از آن از او بالا رفتند. زمین بازی معروف و سورئال پارک گالیور والنسیا با استفاده از مدل غول پیکر گالیور بازسازی شده است.

منبع: theculturetrip.com

معرفی هتل ۴ ستاره آکاسیا در بارسلونا
معرفی هتل ۳ ستاره آپارتو سوئیتس مورالتو در مادرید
سگوویا، میراث جهانی ناشناخته اسپانیا
زیباترین قلعه هایی که در نزدیکی شهر مادرید قرار گرفته اند
  1. Avatar
    گاليور

    اسپانیا ٢ بار رفتم اما بازم دوس دارم برم من عاشق مادرید و بارسلون هستم اونجا تازه میفهمی زندگی یعنی چی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code