alexaa

سرگرمی ها و تفریحات بیابان سفید مصر

White-Desert-Vacations

این بار دلتان را به بیابان بزنید

درست است که این بیایان یک منطقه تفریحی لوکس نبوده و برای خوشگذرانی های آسوده و باکلاس مناسب می باشد. اما هستند گردشگرانی که ترجیح می دهند گاهی دل به دل طبیعت داده و پاهای شان را به جای ملحفه های نرم و لطیف هتل های لوکس، به روی شن های داغ و روان صحرا دراز کنند و کمی از فضای شهری و تن پروری فاصله بگیرند. در این مطلب چند سرگرمی که می شود در این بیایان حیرات انگیز و دیدنی انجام داد برایتان برشماریم. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
صحرای لیبی با دریاچه ای دیدنی در دل آن

در بیشتر بیابان ها شاید تفریح ممکن، بیابان گردی و پیاده روی و شاید چادر زدن باشد. در این بیابان نیز اغلب بازدیدکنندگان برای پیاده روی و بیابان گردی می آیند اما ویژگی خاصِ تفریح در فرافره منظره شگفت انگیز و سفید آن است که با قدم زدن روی آن حس گام برداشتن روی ماه به شما دست می دهد.

۱ – مجسمه های ساخته دست طبیعت

شما باید بدانید دقیقا از این بیابان سفید چه می خواهید. بیابان سفید فرافره تنها بیابانی است که در آن صخره هایی زیبا به رنگ سفید  دیده می شوند که خودشان کاملا شبیه به مجسمه هستند. این بیایان از مناطق طبیعی فوق العاده سرزمین مصر است  که جنس صخره هایش از گچ می باشد. این مجسمه های سفید که ساخته دست طبیعت هستند ، یکی از دیدنی های آن محسوب می شود.

۲ – کوهستان کریستالی

در میان صحرای سفید و برف گون مصر علاوه بر شن های سفید رنگ و صخره های مجسمه ای شکل، کوه هایی هم وجود دارند که بسیار درخشان، سفید رنگ و کریستالی از دور می درخشند و زیبایی و جذابیت خاصی به این منطقه می دهند. این کوه ها می توانند محل خوبی برای عکاسی و تفریح باشند.

لا به لای این سنگ های درخشان که به نمک سنگ شباهت زیادی دارند غارهای کوچکی هم دیده می شود که از برترین جاذبه های این بیابان می باشند. می توان به قصد بیابان گردی به اینجا آمد و غار نوردی را هم تجربه کرد. در این بیایان همچنین آثاری از بقایای معابد و پناهگاه روستائیان در زمان رومیان هم قابل مشاهده است.

۳ – چشمه آب گرم و چاه

علاوه بر موارد بالا، این بیابان جاذبه دیگری هم دارد که همان چشمه های آب گرم گوگرد دار و مفید است که گردشگران را جذب خود می نمایند. آبی داغ در میان بیابانی سوزان.

در اطراف صحرا ۱۰۰ حلقه چاه آب هم وجود دارند که محلی ها آنها را برای استفاده روزانه شان حفر کرده اند. این چاه ها می توانند برای رفع تشنگی کسانی که صحرا را در نوردیده و به دنبال آب می گردند، مکان بسیار مناسبی باشد. از معروف ترین این چاه ها می توان به چاه سیتا ( Bir Sitta ) ، چاه صبا ( Sab’a ) و ایتنیان ( I thnian wa ishrin  ) هستند اشاره کرد. این مناطق خوش آب و هواترین بهار ها را دارند.

۴ – اقامت و کمپ

این صحرای سفید و زیبا بهترین مکان برای چادر زدن است بخصوص اگر زمان سفرمان در شب هایی باشد که ماه کامل است و نور ماه به صخره های سفید رنگ بتابد. انگار که در میان یک تابلو هنری قرار گرفته ایم. حسی عجیب و دوست داشتنی است.، به دلایل امنیتی و ایمنی اجازه نمی دهند شب ها کسی در محوطه بیابان اقامت داشته باشند و چادر بزند اما در اطراف بیابان می شود چادر زد و شبی به یاد ماندنی را سپری کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد