بلیط هواپیما

سریلانکا در ۵ سلفی!

سفر مجازی به سریلانکا

سریلانکا کشوری است که لحظه لحظه سفرتان در آن فراموش نشدنی خواهد بود، این کشور فوق العاده شگفت انگیز را با سلفی بیستر بشناسید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
عادت‌های جالب مردم سریلانکا
عطر و طعم‌هایی دلچسب در سریلانکا

تاک تاک سواری در سریلانکا

سوار تاک تاک شوید و شهر را کشف کنید!
چه کسی است که تاک تاک افسانه ای را در سریلانکا و هند نشنسد؟ اگر در کلمبو باشید، سوار شدن بر این سه چرخ های بامزه یکی از سرگرم کننده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. این تاک تاک ها ارزان اند، راه فوق العادهای برای گردش در شهر و کشف مناطق شهر مختلف شهر هستند.
یکی از بهترین تجربه هایی که می توانید داشته باشید، گشت و گذار در جاده ی ساحلی گاله با این وسایل است. وزش بادهای دریایی که در تاک تاک می پیچند و به صورتتان می خورند، یکی از بهترین اتفاقات است. اگر قرار است چند روزی را به سریلانکا سفر کنید، باید مطمئن شوید که با تاک تاک ها دوست صمیمی می شوید!

قطار سواری در سریلانکا

مثل سریلانکایی ها سفر کنید!
با اینکه عمیقا شما را به اینکار تشویق نمی کنم! اما آویزان شدن از قطار در حال حرکت در سریلانکا و گرفتن سلفی احساس بسیار خاصی دارد. معروفترین مسیر قطار در سریلانکا را شاید بتوان مسیر کلمبو به کندی دانست که یک سواری ۳ ساعته ی فوق العده زیبا در کوه ها و مزارع سبز چای است و بعد… به یکی از زیباترین شهرهای آسیا می رسید. اگر بیشتر از دریا لذت می برید تا کوه، باید قطار گاله به کلمبو را امتحان کنید که مسیر حرکت آن در طول اقیانوس هند است. در پایین می توانید لیستی از بهترین مسیرهای سواری قطار در سریلانکا را ببینید:
Colombo – Kandy – Nuwara Eliya – Elle – Badulla-
Colombo – Galle – Matara
Colombo – Batticaloa

سافاری در سریلانکا

به سافاری بروید و لئوپارد ببینید!
آیا شما هم واقعا به این باور دارید که باید این همه راه را تا قاره ی آفریقا بپیمایید تا فقط سافاری اش را امتحان کنید؟ خب باید بهتان بگویم نه! چون می توانید راه خیلی نزدیکتری را تا سریلانکا بروید و فیل ها، لئوپاردها و بوفالو های آبی را با سافاری در پارک ملی از نزدیک ببینید.
یک مثال خوب پارک ملی کومانا است که د رسال ۱۹۷۰ تاسیس شد و همه ی این حیوانات شگفت انگیزی که گفتیم را هم دارد. بهترین سافاری سریلانکا را می توانید در پارک های ملی زیر داشته باشید:
Kulu Safari
Yala Safari
Kumana Safari

کوهنوردی در سریلانکا

از کوه بالا بروید!
سری لانکا با مناظر چشمگیرش یکی از بهترین جاهای دنیا برای درک واقعی طبیعت است. عکسی که میبینید مربوط به بالا رفتن از صومعه Kudumbigala در نزدیکی پارک ملی کومانا است. شمال و جنوب و شرق و غرب این صومعه را تا شعاع ۱۰۰ کیلیومتری جنگل پوشانده است. اگر دوست دارید کمی ماجراجویانه تر رفتار کنید پیشنهاد می کنم حتما کوه شیگیریا را امتحان کنید.

سواحل سریلانکا

مدتی را در ساحل بگذرانید!
در اینکه سریلانکا یکی از بهترین سواحل دنیا را دارد شکی نیست. چه به شمال بروید، چه به شرق، چه غرب و چه جنوب، می توانید مطمئن باشید که ساحل فوق العده زیبایی در انتظار شماست.
اما این ساحل ها را حتما باید یروید: Negombo, Hikkaduwa, Unawatuna, Nilaveli, Trincomalee Bentota..

منبع: gotravelyourway.com

طاق پیروزی پاریس
طاق پیروزی پاریس
زیباترین مناظر را در این مناطق گردشگری آفریقای جنوبی ببینید
زیباترین مناظر را در این مناطق گردشگری آفریقای جنوبی ببینید
آشنایی با زیباترین جزایر کانادا
آشنایی با زیباترین جزایر کانادا
عمارت و باغ اکبریه در بیرجند
عمارت و باغ اکبریه در بیرجند